Skocz do zawartości

Mam model, co dalej?


mCIH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych użytkowników! ostatnio zakupiłem model Academy, M -18 Hellcat.

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=104546&grp=&f_pkt=

 

Chciałbym zakupić farbki, jednak nie wiem jakie... Jedyny model jaki tworzę maluję Humrolami, ale może jest cos lepszego? Schną trochę długo, przez co czas pracy się znacznie wydłuża. Może w sprayu? Wybór farb to dla mnie wieli kłopot, nie znam się zabradzo na nich. Kolejne pytanie dotyczy lakierów i washa. Jakie lakiery mam zakupić razem z farbami, tzn matowe czy błyszczące? A może oba? Czy do washa można stosować coś innego zamiast sidoluxa? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o podanie linku.

 

Ktoś miał styczność z tym modelem? Jak się prezentuje, są do niego jakieś blaszki?

 

Przepraszam na ten nawał pytań, ale jestem dopiero początkujący i sam sobie nie radzę.

 

Pozadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na początek radziłbym dopracować technike samego składania modelu w sposób czysty estetyczny i dokładny. tzn z użyciem szpachli, papieru ściernego. Malujesz pędzlem?? Jeśli tak to kup farby firmy pactra. Są to farby akrylowe rozcieńczane wodą. Nie śmierdzą tak jak olejne humbrole i szybciej schną, można je też łatwiej nakładać pędzlem. Z washem z blaszkami zaczekałbym aż staniesz się średniozaawansowanym modelarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie modelu mi nawet wychodzi - mnie się podoba, myślałem, że będzie znacznie gorzej. Maluję pędzlem i chyba kupię pactry. Dzięki za radę.

 

Piter, chciałem aby ktoś jasno mi powiedział co będzie najlepsze w tym konkretnym przypadku. Sory jeśli Cię to wkurzyło... Następnym razem poszukam dokładniej.

 

Co do blaszek, to chyba sobie daruję , ale z washem chciałbym spróbować. Kiedyś musi być ten pierwszy raz.

 

EDIT

 

A jeśli będę zamawiać farby, to kupić jakiś lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie modelu mi nawet wychodzi - mnie się podoba, myślałem, że będzie znacznie gorzej. Maluję pędzlem i chyba kupię pactry. Dzięki za radę.

 

Piter, chciałem aby ktoś jasno mi powiedział co będzie najlepsze w tym konkretnym przypadku. Sory jeśli Cię to wkurzyło... Następnym razem poszukam dokładniej.

 

Co do blaszek, to chyba sobie daruję , ale z washem chciałbym spróbować. Kiedyś musi być ten pierwszy raz.

 

Ja bym ci na początku odradzał stosowanie washa sam sklejam od 3 lat ale dopiero teraz zabrałem sie za wash. Potrenuj czystość sklejania i malowania a potem zabierz się za wash , blaszki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm, skoro tak mówicie - a znacie się na tym dobrze - to poczekam.

pzdr

 

EDIT

 

Model jest jeszcze w drodze, więc nie mam instrukcji i nie wiem jakie farby (numery) mam kupić. Na stronie sklepu podanego w pierwszym poście są tylko podane nazwy kolorów, a to niewiele mi mówi... Może ktoś miał ten model i wie jakie farby kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mCIH nie wkurzyło

Tylko chciałem Ci w jakiś sposób pomódz nie pisząc całego artykułu na temat modelarstwa Tu jest wszystko - poczytaj a zobaczysz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to 3 - dwa samoloty, które nie wyszły i sdkfz Dragona, którego powoli, ale składam (i wychodzi). Szlifowanie, szpachlowanie i malowanie mam już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci na początku odradzał stosowanie washa sam sklejam od 3 lat ale dopiero teraz zabrałem sie za wash. Potrenuj czystość sklejania i malowania a potem zabierz się za wash , blaszki itp.

Ja bym radził przeciwnie. Czym szybciej zaczniejsz ćwiczyć różne techniki tym szybciej je dopracujesz. Wash nie jest jakoś trudną i zaawansowaną metodą uplastyczniania modeli więc radziłbym ją stosowac od pierwszego modelu- przynajmniej ja tak robiłem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklejam od roku Jeszcze washa za bardzo nie ruszam. Nie zapominaj że do metalowych części potrzebny jest podkład bo inaczej będziesz miał problem szczególnie wtedy kiedy trafisz na walcowaną armatę. Pamiętaj że instrukcje nie zawsze są dokładne i czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.