Skocz do zawartości

II Korpus pod Monte Cassino


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam zbudować małą dioramkę z walk pod Monte Cassino i chciałbym poprosić o radę

W pomyśle jest wykorzystanie figurek Dragona: Allied Assult: Monte Cassino 1944

http://modelingmadness.com/scott/misc/figures/dragon/6515.htm

Proszę o rady co trzeba przerobić w powyższym zestawie i jakie kolory są najbardziej wskazane.

Dziękuję i pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,

na pudełku masz kolorystykę, to raz. a kuknij sobie np na Operacja Południe 2011 (był wtedy straszny upał, więc i zdjęcia będą doświetlone ) i zdjęcia rekonstruktorów biorących udział w inscenizacjach, poszukaj na goglach, to nie trudne. pomieszaj kolory wg własnego uznania, daj zdjęcia na forum, ktoś na pewno pomoże

musisz ogolić Sikha i pozbawić go nakrycia głowy, broń i mundury wydają się być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Interesuje mnie jak najlepiej pokazać to że figurki przedstawiają żołnierzy II korpusu. Czy istnieją kalki naszych oznaczeń mundurowych, czy np. orzełków na hełmach?

Wszelkie wskazówki będę mile widziane.

Dziękuję i pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pracę nad tym zestawem rozpocząłem od broni. Na początek pomalowałem 4 karabiny Enfield w dwóch wersjach. Obecnie pracuję nad paskami do karabinów i po pierwszych próbach mam dylemat czy użyć cienkich pasków "Evergreen" czy zrobić je z papieru?

Proszę o komentarze i pozdrawiam

Artur

P.S. Po raz pierwszy próbuje wrzucić zdjęcia za pomocą Photobucket. Z góry przepraszam jeśli się nie uda.

DSC_0003_zps72ba5c48.jpgDSC_0001_zps627e4ce9.jpg

DSC_0002_zps947d613b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsz będzie taśma maskująca Tamiya, lub blaszka np. z puszki po napoju. Fajnie wyszły te pukawki. Jak malowałeś elementy drewniane?

Witam

Dziękuję za rady i chyba zdecyduję się na taśmę, mam cienkie paski Evergreen 0.25mm na 1.5mm które wyglądają odpowiednio do tej skali ale przy zawijaniu dookoła klamerki łamią się na zagięciu.

Co do malowania drewna to zaczynam od jasnego beżu, następnie cienka warstwa brązu i na to warstwa przezroczystej pomarańczowej od Tamiyi, a po wyschnięciu wash olejny.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Praca nad figurkami trwa i rośnie apetyt na powiększenie dioramy o kilku żołnierzy i trochę sprzętu mechanicznego. Na razie dokupiłem Jeepa od Tamiya oraz dodatkowe figurki żywiczne przedstawiające Kanadyjczyków ale myślę że z pomocą kalek Adalbertusa będzie je łatwo przerobić na Polaków gen. Andersa. Ciągle zastanawiam się nad fabułą mojej scenki i tutaj wszelkie pomysły będą bardzo mile widziane ( w tej chwili chodzi mi po głowie "spotkanie" kilku żołnierzy II korpusu gdzieś na drodze we Włoszech ze swoim sprzętem tzn. Jeep i może Staghound). Jestem w trakcie oglądania zdjęć z archiwum instytutu Gen. Sikorskiego i jestem pod ogromnym wrażeniem ilości i różnorodności sprzętu z polskim oznakowaniem.

Pozdrawiam

Artur

IMG_0883.jpgIMG_0884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo widzę połączenie figurek dragona i tych żywic na jednej dioramie ......

Jedni FUULLL ATAK , drudzy WSI SPOKOJNA WSI WESOŁA ....

Witam

Właśnie w tym pies pogrzebany. Pomysł był na małą winietkę z 3-4 żołnierzami, lecz w trakcie badania materiałów na temat umundurowania, oznak, uzbrojenia, itp. znalazłem piękne zdjęcia II korpusu z całą masą pojazdów z oznaczeniami polskich brygad. Myślę że przedstawienie żołnierzy razem ze sprzętem odda lepiej polski charakter tej scenki niż same figurki. Mam nadzieję że wpadnę na pomysł sceny która połączy pozy figurek z zestawu jak i tych żywicznych. Wszelkie pomysły będą bardzo mile widziane.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo widzę połączenie figurek dragona i tych żywic na jednej dioramie ......

Jedni FUULLL ATAK , drudzy WSI SPOKOJNA WSI WESOŁA ....

Witam

Właśnie w tym pies pogrzebany. Pomysł był na małą winietkę z 3-4 żołnierzami, lecz w trakcie badania materiałów na temat umundurowania, oznak, uzbrojenia, itp. znalazłem piękne zdjęcia II korpusu z całą masą pojazdów z oznaczeniami polskich brygad. Myślę że przedstawienie żołnierzy razem ze sprzętem odda lepiej polski charakter tej scenki niż same figurki. Mam nadzieję że wpadnę na pomysł sceny która połączy pozy figurek z zestawu jak i tych żywicznych. Wszelkie pomysły będą bardzo mile widziane.

Pozdrawiam

Artur

 

Jest taki zestaw dragona herbaciarzy z Włoch w spokojnych pozach "spacerowych"

Może oni się bardziej nadadzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Po dłuższych próbach z malowaniem twarzy acrylami, nareszcie skończyłem pierwszą figurkę. Dorobiłem też karabin maszynowy Vickers Mk I który wrzucę przy następnym wpisie.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

P.S. Podstawka jest "wypożyczona" tymczasowo do zrobienia zdjęć i nie będzie częścią tego projektu.

 

Edit: Usunąłem linki do zdjęć - pokazywały standardową informację o ich niedostępności. Nexus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam

Widzę że na warsztacie IIKP. Fajnie taka sugestia Nasze jednostki wchodzące w skład II KP pod moim zdaniem ciut za małym napisem POLAND posiadały godło jednostki, co widać na zdjęciach, np u Wańkowicza w wydaniu bitwy o Monte Cassino. Oporządzenie puki co spoko. Pamiętaj żeby nie stosować pm Sten tylko Tomsonów bo takie pomyłki się zdarzają.

Siedzę i patrzę oczywiście kibicując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.