Jump to content

Mercedes L-1500 A - budowa... 1/35 ICM


Przemo1CK
 Share

Recommended Posts

Czołem załoga

 

Właściwie nigdy nie pokazałem tutaj warsztatu, ale cóż - czasy się zmieniają, skoro siedzę w "tym" temacie non stop to troszkę pora pokazać.

 

Temat: Merc L-1500A, czyli "najnowszejsza" produkcja ICM'u z Ukrainy... Model rozbebeszony oczywiście. Zrobię remont silnika itp... z resztą zobaczycie sami.

Malowanko: szare na pewno, możliwa jakaś przyczepka, na pewno podstawka i figura.

 

th_DSC07027.jpgth_DSC07026.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Link to comment
Share on other sites

Ok, następne kroki. Wygrzebałem w moim kuferku różności dodatki żywiczne z Black Dog'a do Steyra 1500, troszkę szlifowania i dopasowałem je do Mercedesa. Jak widać musiałem zaszpachlować opony, kolejny model ICM-u z tym dziwnym miejscem łączenia dwóch części opony... Ogólnie koła są bardzo słabe w tym modelu. Powoli zbliżam się do malowania

 

th_DSC07030.jpgth_DSC07031.jpgth_DSC07033.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Link to comment
Share on other sites

Z racji specyficznej konstrukcji modelu ICM-u mały "apdejcik" silnika wykonam teraz, czyli po sklejeniu całego modelu... Lampy i notek dorwałem w moim modelarskim skarbczyku, te z zestawu tragedia...

 

DSC07040.jpg

Link to comment
Share on other sites

wizja jest w głowie, a że pokazuje krok po kroku to nie mogę po prostu napisać co i jak, wszystko będzie na fotach. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość

 

Krok kolejny. "zjechane" zimowe kamo wykonałem techniką na lakier do włosów, czyli wiadomo o co chodzi, niektóre miejsca jak przednia części błotników, tylne klapy bagażnika, czy przednie drzwi kierowcy wytarte mocniej, celowo pod oznaczenia. Teraz właśnie pora na kalkomanie i obicia.

DSC07052.jpg

DSC07053.jpg

DSC07054.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spoko na razie kilka elementów wyglada dobrze,część niekoniecznie tyle tylko że takie drapanki sprzedają się na konkursach.Drzwi kierowcy odrapane na środku klamki już nie(rozumiem że to połporodukt,a ta szara plama to pod oznaczenie,ale chyba nie bo z drugiej strony wygląda to nieco inaczej)natomiast reszta tej strony łącznie z tyłem jest ok,prawa strona nie jest zła ale przydało by się więcej pionowych "zcieków"farby.Warto zwrócić uwage na fakt iż Niemcy obmalowywali oznaczenia(jeśli były białe),bądź je po prostu zamalowywali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.