Skocz do zawartości

Mercedes L-1500 A - budowa... 1/35 ICM


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - nie ma dla mnie terminu - źle zrobione odrapania farby, to jest śmieszne, widziałem tak dużo zdjęć, tak wiele kamuflaży zimowych itp. Każde odrapanie się różni od siebie. I taki tekst

ale przydało by się więcej pionowych "zcieków"farb
jest śmieszny po prostu i nie zrozum mnie źle, bo kłótni czy czegoś podobnego nie mam zamiaru wywoływać. To jest efekt zużycia, warunków pogodowych i tak można by wymieniać, szwabki nie zasiadali przecież wokół pojazdu i zdrapywali farbę mówiąc "Hans, ty zobacz ale mi się tu pięknie zdrapało, jakiż to będzie efekt na zdjęciu..."

 

pierwsza fota z netu, oznaczenie przetarte wokoło, nie obmalowane, ani też nie zamalowanie...

steyr-1500-a-01.jpg

Reszty właściwie nie chce mi się tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ktore wkleiłeś moim zdaniem nie oddaje odrapanego pojazdu a poprostu taki schemat "mazianie pędzlem"(przypatrz się troszke)pisząc o obmalowywaniu,zamalowywaniu oznaczeń nie mialem na myśli konkretnego pojazdu.Farba rzadko schodziła całymi płatami jakby ją opalarką potraktowali po za tym Niemcy używali albo zmywalnej białej farby lub wapna ktore zmieszane z wodą w jakiejkolwiek postaci(co tworzy?-ano głupi prosty zaciek)nie sądzę by żołnierze chodzili po drzwiach bo takie to wrażenie sprawia.O ile drzwi kierowcy są wytarte bo coś tam jest to z drugiej tym bardziej chyba że te (nie wiem jak to nazwac malowane było z jednej strony).Nie odbieraj tego jak jakiegoś ataku tudzież próby wywołania kłótni poprostu widzę dość często jak modelarzy ponosi z zimowym kamo i nie ma to ani ładu ani składu więc się nie gniewaj swoją drogą fajnie wyszły ci te obicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie transportowe było z obu, czasami z jednej. Do tej pory jest używane choćby w marce VW oczywiście z importu zza oceanu. Każdy ma inne gusta, więc każdemu się nie dogodzi, taka moja wizja zimowego kamo.

 

Po pierwszym łoszu:

 

DSC07062.jpg

DSC07063.jpg

DSC07064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt często korzystam z doświadczeń innych, bo nie mam bardzo czasu na przegląd stron, lubię sam odkrywać różne cuda naszego rzemiosła. Lakier jak lakier, pryskam na model, maluje farbą pożądaną na danym pojeździe, poczekam, aż podeschnie i zdrapuje mokrym pędzelkiem ( ważne, aby był stary, z twardym włosiem ), pozostałe odrapania robię końcem pęsety.

Ok wracam do budowy. Właśnie dokleiłem szybki, jak widać pokryte już mgiełką. Dokleiłem również pokrywy maski silnika. Teraz pora na ładunek...

 

DSC07065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wpierw malować trzeba na czerń, mat na pewno, po czym aerkiem spryskać wokół, brązem najlepiej, łoszyk na koniec, aby dodać tonu... reszta to dobry humor w trakcie malowania, najlepiej malować patrząc na "narodowy" tonący w wodach oceanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką mi to radość sprawia

 

Ok galeria Merca już założona, biorę się za podstawkę, jak zrobię to dokleję fotki do galerii. Jeszcze dodam, że dodałem rdzawe zacieki, oraz troszkę błota gdzieniegdzie, użyłem do tego produktów AK Interactive o numerach AK013 i AK023. Jak widać również trochę "śniegu" się znalazło. Śnieg to soda oczyszczona nanoszona pędzelkiem na wcześniej wysmarowane lakierem miejsca.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=35057

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.