Skocz do zawartości

Nissan 180 SX


wiec4-13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich właśnie dziś kupiłem model nissana 180 SX firmy fujimi

Jest to mój pierwszy model samochodu więc mam nadzieje że koledzy pomożecie. Bawię sie głownie pancerka w skali 1:35 a ten samochód bardzo mi sie zawsze podobał jako samochód.

4fff7d9f0578b754m.jpg

mam zamiar go pomalować na wiśniowy kolor z czarnym dachem. i tu pojawia sie pierwsza wątpliwość a mianowicie jakich farb mam użyć, słyszałem także że po naniesieniu koloru trzeba gada wypolerować

WIEC JAK KOLEDZY POMOŻECIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. Kup lakiery firmy motip ważne żeby nie mieszac aakryli z emaliami, najlepije poprostu wszystko kup motipa.

Opisze ci w punktach jak masz pomalować.

1. Zeszlifujemy szwy z kasty.

2. Szlifujemy cały model papierem 2000.

3. Myjemy model płynem do mycia naczyń.

4. Wchłaniamy wodę ręcznikiem, a potem dosuszamy suszarką.

5. kładziemy 2-3 cieńkie warstwy podkładu w odstępach 20 min..

6. Szlifujemy papierem 2000, dajemy kolor, pięć cieńkich warstw również co 20 min..

7. Kładziemy 2-3 warstwy bezbarwnego z czego ostatnia ma być mokra.

8. Odkładamy model na 2 dni po czym szlifujemy go papierem 2000 uważając żeby nigdzie nie przetrzeć do podkładu.

9. Polerujemy model.

10. Myjemy model.

11. Woskujemy model.

 

Spreji używam firmy motip, paste polerską K2 Tempo, a wosk tamiyi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego wiec4-13 powiedz mi jakiej jakosci jest ten wyrob fujimi?? ma jakies duze nadlewki, czy moze jakies ubytki, czy takie rzeczy jak wnetrze lub silnik sa w czesciach i trzeba je samemu zmontowac, czy jest to wszystko w calosci. pytam poniewaz tez sie przymierzam do zakupu modelu tej firmy tyle ze nie nissana a subaru.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Wycieramy ręcznikiem a potem dosuszamy suszarką.

Po umyciu modelu nie powinno się go wycierać gdyż w ten sposób zostanie naelektryzowany i podczas malowania będzie przyciagał pyłki kurzu. Ponadto podkład (przynajmniej na kaście) powinno się przeszlifoać papierem 2000, kolor będzie lepiej trzymał i nie odpryskiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem.

Ja go tylko wijam w recznik a potem suszarką susze.

O szlifowaniu pisałem.

 

To i tak źle, bo w jakiś sposób przyczyniasz się do szybszego wyschnięcia modelu. Najlepiej poprostu odłożyć model na bok do samoczynnego całkowitego wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Wycieramy ręcznikiem a potem dosuszamy suszarką.

Ponadto podkład (przynajmniej na kaście) powinno się przeszlifoać papierem 2000, kolor będzie lepiej trzymał i nie odpryskiwał.

 

dobrze wiedziec ja tego nie robie i czasem odpryskuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam też suszene suszarką, kiedyś w ten sposób za mocno przygrzałem jeden element, przez co powyginał się na wszystkie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak Samo, nie szlifuję a potem muszę ręcznie, korektować małym pęzelkiem i akrylami z Pactry czasem efekt nie jest, taki jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.