Skocz do zawartości

Scania 164L Italeri 1:24


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Niespodziewanie rozpoczynam wątek warsztatowy, którego tak na prawdę miało nie być. Otóż kilka dni temu za symboliczną złotówkę wszedłem w posiadanie sklejonego modelu Scanii, więc pomyślałem czemu by jej nie odrestaurować.

Model był sklejony "na odwal się", upaćkany klejem dosłownie wszędzie... Brak kilku części, no i kalek:( Wylano na niego chyba hektolitry kleju,na rozklejenie go zużyłem prawie dwie butelki kreta.

No cóż, mówię sobie, nie spróbuje, to się nie przekonam, czy można temu modelikowi dać drugie życie

 

Troszkę złomu, jeszcze przed obróbką:

 

e5fb7a69b10e68f8med.jpg

 

A tu już po obróbce i malowaniu.

Dwie warstwy plus matowy clear Revella nr 2. Rama w kolorze 33H, natomiast koła 191H.

 

941a930cbafdbf99med.jpg

 

Ponieważ ten warsztat jest niejako ponad program, nie mam żadnej konkretnej farbki na malowanie kabiny. Dlatego wziąłem jedyną jaką miałem, czyli khaki 26 z palety Humbrola. Farbka bardzo ładnie kryje czarny plastik, wystarczyły spokojnie 3 warstwy. Tu na razie jeszcze bez sidoluksu i lakieru.

 

8ee3cc042f08b293med.jpg

 

Silnik raczej skromny. Czarny mat plus 117H i 191H. Czeka oczywiście na brudzenie.

 

e7fad592da09c8cemed.jpg

 

7d610fc754e33aa5med.jpg

 

e76acffcf7e35bbamed.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie tez bym od kogoś odkupił model nawet za 1 euro. Fajnie zacząłeś i czekam na ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze kolejny dobry model zagosci w galerii. Co mi sie jednak nie podoba to brak wycietych przednich lamp, przez co model moze stracic sporo na wygladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi sie jednak nie podoba to brak wycietych przednich lamp, przez co model moze stracic sporo na wygladzie.

 

Widze Tomeka6 ze bardzo ci zależy na tych światłach, gdzie spojrzeć zawsze o nich wspominasz

I rozumiem to bardzo dobrze, po protu chcesz żeby był lepiej zrobiony niż to co italeri zepsuło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi sie jednak nie podoba to brak wycietych przednich lamp, przez co model moze stracic sporo na wygladzie.

 

Widze Tomeka6 ze bardzo ci zależy na tych światłach, gdzie spojrzeć zawsze o nich wspominasz

I rozumiem to bardzo dobrze, po protu chcesz żeby był lepiej zrobiony niż to co italeri zepsuło ;)

 

Dokladnie Dan-720, to bardzo prosty zabieg nie wymagajacy Bog wie jakich umiejetnosci, czy czesci, a model zyskuje na wygladzie i to znacznie. Niestety Italeri knoci wiele rzeczy, ale z drugiej strony przez to pojawia sie szansa dla modelarza, zeby cos zmienic, nie tylko skleic model prosto z pudla . Poza tym Elefantes robi swietne modele i szkoda byloby zeby nie przerobil tego, co sie tak bardzo rzuca w oczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ostatnich dni to głównie skrobanie nadmiaru kleju i szlifowanie plastiku centymetr po centymetrze. W międzyczasie udało mi się postawić ramę na kołach i pobrudzić silnik.

Rama otrzymała dwie warstwy clear mat nr 2 Revella plus delikatny suchy pędzel gł. 35 i 37 Revella. Koła i silnik sidoluks, brudzenie farbkami wodnymi, clear mat i przecierka jw. Opony na razie tylko przetarłem szmatką, w którą zwykle wycieram pędzle:)

Dziękuje wszystkim za kibicowanie. Lamp oczywiście, że nie będę wycinał, ani żadnych poważniejszych przeróbek raczej nie zrobię. Jedynie jakieś zamienniki za brakujące części, jak nie uda mi się ich skompletować.

 

befbadbf2a3764e0med.jpg

 

abe95e88713ae674med.jpg

 

f0dcad2b2a3c44a0med.jpg

 

55531d24fe04a6bfmed.jpg

 

83e27a66bc593578med.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych fotek z postępów prac. Kokpit jak widać, jest właściwie w jednym kolorze Humbrol 77 plus niewielkie dodatki czarnego 33.

 

74e32e75c7081391med.jpg

 

0fff244f0a870ec9med.jpg

 

Montaż kabiny bez problemów, na razie wszystko ładnie do siebie pasuje. Nic, tylko dokańczać malowanie:)

 

4334f1137a633c7emed.jpg

 

9ff77e3fc77abd9bmed.jpg

 

426fb07762503dadmed.jpg

 

13c6663368cf9ce6med.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica od Volva ? Połączenie kolorów w ogóle do mnie nie przemawia, ale to sprawa gustów.

 

Ale jeżeli chodzi o czystość itp. to jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Montaż podwozia powoli dobiega końca.

 

caf49ce9754c3f35med.jpg

 

ff7218f1f36df755med.jpg

 

82ff679e929bfa26med.jpg

 

Dzięki uprzejmości kolegi Mavericka zdobyłem kalki na kabinę.

Model na tym etapie ma już na sobie cztery warstwy lakieru matowego, ale pobawię się jeszcze suchymi pędzlami i przede wszystkim trochę doczyszczę pare miejsc.

 

12a51f49066316b6med.jpg

 

77685218d0c67a17med.jpg

 

4213d8e6992f22c8med.jpg

 

...a na koniec przymiarka całości:

 

44f50b88bc5f71f3med.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś nad przyrodzone moce ??

Magia ? Czary ? Zaklęcia ?

Noo Chłopie przecież żywcem zdjęty z PL drogi !

Przeeeee pięknie mi się podoba taka używana ciężarówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć, zrobiłeś COŚ z niczego . Po prostu bomba.

Normalnie w tej Belgijskiej firmie (kalki z FGR & Zonen) jest ładniejszy zielony na ich ciężarówkach No ale jak na taki model mogę się zgodzić na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brudzing" bardzo mi się podoba jednak fotki nie oddają tego co miałem okazję zobaczyć na konkursie (iveco, volvo i cała reszta). Jak skończę z show truckami zasypie Cię mailami dotyczącymi tej kwestii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica od Volvo, uchwyty do owiewek od Iveco, tylne lampy DAFowskie, nalepka 580 z jakiegoś radzieckiego czołgu - oj powstaje jedyna w swoim rodzaju hybryda, nie ma co

W ogóle to jakoś tak wychodzi, że im dłużej czasu spędzam przy modelu, tym mniej mi się on podoba:(, ale cóż trzeba brnąć dalej i zakańczać temat. W tej chwili pozostało mi zamontowanie kabiny na siłownikach (co okazuje się nie jest takie proste) i doklejenie detali typu wycieraczki, przednia tablica rejestracyjna itp.

 

d1d844aa7a0a071amed.jpg

 

1819030ee9880860med.jpg

 

Z braku akcesoriów modelarskich opony przypudrowałem nesquickiem

 

bc6b794f409ead09med.jpg

 

3aedc6c92ba3dba5med.jpg

 

a381c922b6a37bc3med.jpg

 

2d1a0187fb9a3d10med.jpg

 

4596783712ab5e7emed.jpg

 

No i na koniec kolejne przymiarki i tym razem nieco poważniejsze kłopoty, bo kabina zawadza troszke o silnik i nie mogę złapać poziomu. Ale zapewne coś wymyślę

 

94fa86405acc4f07med.jpg

 

64d2e33ee4ea3429med.jpg

 

e4ab385f87681be9med.jpg

 

fe7a1489aad19d72med.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania wyglada super, ale - moje zdanie na temat przednich swiatel juz znasz, druga rzecz - mysle, ze dales zdecydowanie za duzo tego czarnego washa na calosci, a za malo "przykurzyles".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy: ten model mi średnio wyszedł Straciłem w ogóle do niego wenę więc powędrował już na półkę.

Dorobiłem tylko jeszcze tylne chlapacze z chusteczki higienicznej...

 

1cf64dec67ff95femed.jpg

 

...a, żeby wypoziomować kabinę wydłużyłem siłowniki o jakieś 1,5 mm i przesunąłem intercooler bardziej do środka, także teraz jest idealnie.

 

016840a7b0928a43med.jpg

 

I to by było na tyle w tym temacie.

Dziękuję za uwagę i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.