Skocz do zawartości

Lakier bezbarwny Humbrol'a Matt Cote


Piter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytani związanych z lakierem humbrola wyglądającym o tak :

lakier.jpg

Zdażyło się niestety, przed momentem, że ulubiony przezemnie lakier MM się skończył, a jedyny ratunek w chwili obecnej to właśnie ta buteleczka z której nigdy nie kożystałem. Opinie o tym wynalazku na forum są raczej negatywne - podobno żółknie (na butli pisze co innego ;) ), tworzy chropowatą powieżchnie itp. No więc pytam : czy nadaje się to do malowania aero, a jeśli tak to w jakich proporcjach i czym rozcieńczyć to ustrojstwo. Wiem że można przetestować ale wolę nie zapchać psikawy na dobry początek bo chyba każdy wie jaka potem jest z tym babranina.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z matem jest najmniej problemow sposrod wysztkich sloiczkowanych lakierow Humbrola. Przede wszystkim ten WYSYCHA. Ja go rozcienczam ok 1,5:1, moze 2:1 i nie mailem nigdy problemow. Jezeli chodzi o chropowatosc, to moze sie tak zdarzyc w sytuacji, gdy bedziesz malowal ze zbyt duzej odleglosci. Genearalnie lepiej jest tym lakierem solidnie polac model na pelnej dzyszy, niz psiukac delikatnie. Ale z drugiej strony, jak sie tak psiuka, to mozna osiagnac fajny efekt. Lakier zasychajac w powietrzu osiada na modelu w postaci bialego pylu (wyglada to jak rownomiernie nalozona biala sucha pastela), ktorego nadmiar bez problemu daje sie strzasnac pedzelkiem. Uzyskujemy w ten sposob supermatowa powierzchnie. Generalnie lubie ten lakier, choc na poczatku mialem z nim problemow troche. Poporstu mnie zaskakiwal swoimi wlasciwosciami "ubocznymi", ktore przy odrobinie wprawy mozna wykorzystac.

A, nie zaobserwowalem efektu zolkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, ze w puszcze jest elegancki, a ten w sloiczku taki sobie (delikatnie mowiac). Z tymi lakierami w sloiczkach jest problem tego rodzaju, ze nie chca wysychac. Dotyczy to szczegolnie polysku i pol-polysku, bo z matem jest ok. Nie mam pojecia z czego to moze wynikac. Moze sa rozlewane w rozych zakladach? Nie wiem... W kazdym razie blyszczacy ze sloika potrafi byc lekko lepki i rok po malowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwage na to, zeby na dnie puszki nic nie zostawalo. Jak wsadzisz kawalek wykalaczki, czy innego mieszadelka i drapniesz po dnie i rogu puszki, zaden glut nie moze sie zrobic na patyczku. Wtedy dopiero farba/lakier jest dobrze rozmieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tym lakierem maluję. Długo i dokładnie go mieszam za pomocą małego mieszadła elektrycznego. Następnie rozcieńczam Wamodem.

A żółknie to ten z puszki.

Polecam Ci lakiery bezbarwne Revell. Matt tak na prawdę to delikatny półmat, gloss jest krystalicznie czysty/przeźroczysty. Należy je jednak troszkę bardziej rozcieńczyć. Najczęściej nimi maluję, chociaż niektórzy na nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - dzięki panowie - teraz tylko trzeba się bedzie pobawić i nauczyć go używać. Ja stosuje (według mnie) rewelacyjne lakiery Model Mastera jednak skoro się skończył matt wypadało by wreszcie zużyć tego humbrol'a. Po rozmieszaniu ten specyfik ma mniejwięcej konsystencje farby w puszce więc tak właśnie myślałem że rozcieńczać go 1,5 - 2 do 1.

Kończe właśnie jeden modelik więc pewnie pokarze jak to wygląda na modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.