Skocz do zawartości

Ju-87 Stuka D-5 Italeri 1/48 węgierski


KrzychuP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie lotnicy, zakładam warsztat z 2-im modelem lotniczym po 15 latach modelowania(pancerki)jestem zielony w tym temacie,liczę na Waszą pomoc.Przedmiotem mojej walki będzie model Italeri:

96285729180663968685.jpg

malowanie wegierskie bo nie mam swastyk na statecznik a producent ich nie zawarł.Ogólnie pracowałem nad wnętrzem kabiny i niektórymi elementami zew. charakterystycznych dla wersji D,zdjęcia kabiny wyglądają tak(niestety przy sztucznym świetle):

20010036306992901431.jpg

pierwsza w życiu fototrawiona tablica przyrządów nie jest idealnie ale podejrzewam że to kwestia wprawy

58627228258980342700.jpg

66759435056397475809.jpg

no i reszta z dorobionymi przewodami ale jeszcze bez fotela i krzesełka strzelca ktore zwaloryzuję pasami PE,brakuje również kilku(wielu) dźwigienek które mi nie wychodzą i zastanawiam się jak je zrobić.Narazie szpachluję jakieś luki inspekcyjne których w tej wersji nie ma ,a trzeba będzie wytrasować nowe.To tyle w miarę postępów kolejne aktualizacje.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w powietrzu To fajnie, że wybrałeś wariant węgierski, bo wszelkie nietypówki są - przynajmniej jeśli o mnie chodzi - w cenie. Gdyby jednak było tak, że wyłącznie brak swastyk powstrzymuje Cię od wykonania jakiegoś upatrzonego malowania po niemiecku to daj znać - mam ich trochę "na magazynie". Co do kwestii technicznych (wskazałeś m.in. na dźwigienki) pytaj bardziej szczegółowo, żeby można było pomóc bez nadmiernej dedukcji.

Będę zaglądał do warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko w "chmurach" Krzychu

hakenkrojców jak tez mam sporo luzem /pamietam jak w polowie lat 80 tych z kumplem robilismy z vacu Me 109 a kalki tylko Spanisz były ,krzyże i sfastyki powstały z wycinanki nr.rej, z łosia :( /

 

co do "dzwigienek " do Mikołaj na pewno Ci dobrze poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69047317400757765818.jpg

 

np,takie tzn.tej wielkości uplastyczniły by trochę płaską tablicę tak mnie się wydaje bo burty chyba zostawie tak jak są wkleję fotele dodam pasy jakieś delikatne brudzenie podłogi i ide w stronę silnika.Malowanie uzależniłem głownie od tych swastyk ale nie tylko moje będzie mieć w zamian trójkolorowe pasy na statecznikach co przy tym kamo wydaje się conajmniej atrakcyjne coś takiego:

15901301947932643054.jpeg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcyjny ten węgierski schemat, popieram pozostanie przy nim, samolotów ze swastykami jest i tak bardzo dużo - do wyboru do koloru.

 

Dźwigienki wykonaj z cienkich pręcików plastikowych (dla przekroju okrągłego) lub przyciętych paseczków np. z opakowań po jogurtach (dla przekroju płaskiego) i na końcu uformuj gałeczki z Poxipolu - tuż po zmieszaniu ma fajną konsystencję co nałożenie drucikiem i schnąc formuje się w ładną okrągłą gałkę. Trzon dźwigienki pozostaw dłuższy, aby łatwiej było pomalować gałkę i po wyschnięciu dotnij do takiej długości, żeby swobodnie wkleić we wczesniej przygotowane otworki w tablicy lub panelach. Jakbyś miał ochotę, to możesz zobaczyć jak mi to wyszło na 5 stronie wartsztatu Jaka-1b.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku widziałem warsztat i przyznam się że się na nim częściowo wzoruję aczkolwiek poziom dla mnie nie osiągalny.Nitowanie owszem też tak mam plus nieprzyjemny szew z dosztukowania formy na dluższe skrzydło.Myślałem że tak było poprostu dawali blachę na zakladkę i nitowali po jednej stronie.Mam jakieś japońskie plany do Ju i tak tam właśnie jest ale jak wiadomo z planami jest lipa a ze zdjęć nie idzie mi tego wywnioskować jak jakieś masz to wrzuć do wątku napewno się przyda.Tymczasem dorobiłem dzwigienki i inne manetki nie jest tego dużo ale jest i zdobyłem nowe doświadczenie,skromnie jedna fotka bo reszta do niczego się nie nadaje jutro zrobię przy dziennym świetle.

27058284531293039157.jpg

korytko sklejone jest tylko przy kabinie bo jescze coś porobię przy stanowisku strzelca.Pozdrawiam.

 

P.S. dobiero teraz zauważyłem jakiś maz z czerwonej farby na manetce tuż przy miejscu na celownik.Poprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to model nie jest taki zły. Trzeba tylko poprawić kilka błedów i jest całkiem przyjemny. Popatrz na krawędź spływu, jest dosłownie podwójna. Najlepiej wszystko tam odciąć wyprowadzić krawędź jak trzeba i wtedy dopiero dokleić ponownie już poprawione. U mnie powierzchnia modelu nie była niestety gładka, przypominała skórkę pomarańczy. Rozważ czy nie przeszlifować całości przed podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.