Skocz do zawartości

Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72

 

Nadeszła zima - czas na nowy model.

 

Douglas F4D-1 Skyray - jednoosobowy, pokładowy myśliwiec latający w US Navy i Marines.

opis:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Douglas_F4D_Skyray

 

Model znany na rynku. Składalność wspaniała - jak to Tamiya - wszystko pasuje. Do modelu dodałem niektóre el. z blaszek Eduarda (tablica przyrządów, pasy, dysza). Spróbowałem też swoich sił w nitowaniu - nie wyszło to zbyt pięknie ale coś tam widać (bardziej na bieli niż szarym). Model malowany emaliami Model Master: dół to biała satynowa a góra to Flat Gull Gray, krawędzie natarcia to mieszanka Aluminium i Steel Model Mastera. Potem future, kalki, future, wash MIG-a, matt Microscale, lekka biedronka i cienie Tamiyi, postshading ze Smoke-a Tamiyi i satyna Microscale.

Jedyny mankament dla mnie to kalkomanie - nie potrafię opanować kalek Tamiyi - rwą mi się i pękają (używam zestawu Microscale: set i sol) - innych firm kalki są dla mnie OK. Musiałem sztukować jedną gwiazdę i "3" na dziobie są z "8" (zapomniałem zrobić im wcięcia na pleckach). Kalki na zbiornikach całkiem zepsułem i są "gołe" - malowałem je od nowa. Dywaniki i czerwone opaski na wlotach są malowane.

 

PS. Tak, wiem że kabinka jest ociupinkę za nisko

 

 

Pudełko:

00.jpg

 

Model:

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach historii o sztukowaniu "3" z "8" chcę tylko zapytać o prawą stronę: ma być "3" czy "E"? Nie chcę wskazywać tego jako błąd, bo może tak jest celowo...

Sam model ładny, choć nie leżą mi za bardzo niektóre ślady eksploatacji (zwłaszcza na spodzie), poza tym ciekawy nietypowy temat. Swoją drogą interesuje mnie mechanizm, na podstawie którego czołowe firmy niekiedy zamiast kolejnej wersji Bf 109 E7/trop "z dwiema i pół bombami i krótką anteną + figurka psa" wydają rzeczone "oryginały"...

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach historii o sztukowaniu "3" z "8" chcę tylko zapytać o prawą stronę: ma być "3" czy "E"?

"3" być powinno, właśnie sprawdziłem.

Modelik świetny, te czarne smugi pod spodem faktycznie trochę nie bałdzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach historii o sztukowaniu "3" z "8" chcę tylko zapytać o prawą stronę: ma być "3" czy "E"?

"3" być powinno, właśnie sprawdziłem.

 

 

cóż

 

 

tyle razy na to patrzyłem i mój muzg* tego nie widział

 

*muzg bo mózg by to zobaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł Ci naprawdę fajny model. Eksploatacja spodu trochę przekolorowana, ale pewnie i tak za często nikt mu "pod spódnicę" nie będzie zaglądał.

Na 3 zdjęciu na oznaczeniu 3 EK widać jakby kalka się nieco srebrzała, ale może na żywo tego tak nie widać.

Gratuluję, naprawdę fajna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.