Skocz do zawartości

Duesenberg - Monogram 1/24


scros

Rekomendowane odpowiedzi

Model bardzo stary - jeśli chodzi o produkcję przełom 60 - 70 lat- chyba można mówić o nim unikat. Skala 1/24.Zapraszam do oglądania.

90e3485a652883d5.jpg

6e17341d5a4b2296.jpg

23d16cfc0bf0c7a1.jpg

Tak wtedy wyglądały instrukcje

09ce0172915a46a7.jpg

d3d6d692e33688de.jpg

Część modelu mam już zbudowane, ale nie będę zanudzał wycinaniem z ramek szpachlowaniem itd. zamierzam pokazywać poszczególne kroki z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scros ile zapłaciłeś za modelik, jeśli można wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko model, życzę powodzenia w budowie, będe się przygladał twojej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60cbfb6ef60a5379.jpg

862a2ad6fbe5a3a2.jpg

56d1f0274c2a718c.jpg

542c32d8ebabc62c.jpg

Kolor został zmieniony na taki jak na fotkach. Motor osadzony ale rama jeszcze do malowania. Jakość spasowania elementów - jak na tamte lata - ekstra !!.

W sumie zostały chromy - he he he połowa modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak to wygląda po założeniu wszystkich chromików. MODEL PROSTO Z PUDŁA I TAK ZROBIONY WG INSTRUKCJI. Zmieniony został tylko kolor nadwozia.

Jest to mój drugi model z lat 30-tych i chyba za szybko kolejnego nie będzie.

933b8d02988efebe.jpg

ba4edf5944c25f73.jpg

ae7c892ff054e0e3.jpg

4486e23350f4bfc2.jpg

7d3547740b74e07b.jpg

f0f596d9721c34f6.jpg

0817f61250cc491e.jpg

99cde3f48ed608bc.jpg

Sorry za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu zaczeło się coś dział z takimi wozami w 1:24. Moj tata mam nadzieję niedługo zacznie relację na forum z podobnymi modelami.

 

Co do samego modelu to bardzo ladnie się prezentuje. Odpowiedni kolor dobrałeś. Ta szpara przy masce to efekt błedu producenta czy spasowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara to część która dzieli komorę silnika z kabiną - pomalowałem na czarny mat - chociaż powinna być chrom - z tym że po kliku próbach założenie i zdjęcia maski silnika była cała porysowana (jak była w chromie)i została przemalowana w czarny mat i problem znikł natomiast estetycznie też chyba aż tak bardzo nie razi - bynajmniej jest funkcjonalne - można sobie to otwierać i zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko Czy kasta leży luźno na podwoziu bo coś tylne błotniki nie dolegają do blach

 

Ps.

Nie mogę doczekać się kiedy wezmę się za swoje cacuszka a dzisiaj znowu dostałęm paczkę z modelami:

 

b09cd723cf3aad24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado - samochody buduję - hmm jakby przypadkowo - dla kolegi który czasu nie ma i mi podrzuca temat, ale muszę przyznać ze i Bentley i ten Duesenberg coś w sobie maja takiego coś czego nie mają współczesne auta - tamte to były majstersztyki a nie masówka - i przez to może te piękne linie - czekam aż ty pokażesz swój warsztat jako specjalista od samochodów na pewno będziemy mieli co oglądać .

NobelEXC - obręcze były jako osobna cześć wykonane odrazu pod kolor więc nie było potrzeby ich nawet malować - w gumach było na nie miejsce na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.