Skocz do zawartości

kenworth T900 Australia Revell 1:25


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

Oto model, który robiłem przy współudziale kolegów w tym wątku:

viewtopic.php?f=88&t=33107

 

Jest to moja pierwsza ciężarówka, mogę powiedzieć, że spodobało mi się w tym dziale. Przy wykonywaniu tego modelu bardziej poznawałem techniki i uczyłem się ich niż realizowałem swoją wizję. Jednak w konsekwencji jestem bardzo zadowolony z efektu.

Zdjęcia wstawiam duże i dużo, w końcu to galeria ;)

 

kent90001.jpg

 

kent90002.jpg

 

kent90003.jpg

 

kent90004.jpg

 

kent90005.jpg

 

kent90006.jpg

 

kent90007.jpg

 

kent90008.jpg

 

kent90009.jpg

 

kent90010.jpg

 

kent90011.jpg

 

kent90012.jpg

 

kent90014.jpg

 

kent90015.jpg

 

kent90016.jpg

 

kent90017.jpg

 

kent90018.jpg

 

kent90019.jpg

 

kent90020.jpg

 

kent90021.jpg

 

kent90022.jpg

 

kent90023.jpg

 

kent90024.jpg

 

kent90025.jpg

 

kent90026.jpg

 

kent90027.jpg

 

kent90028.jpg

 

kent90029.jpg

 

kent90030.jpg

 

kent90031.jpg

 

kent90032.jpg

 

kent90033.jpg

 

kent90034.jpg

 

kent90035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to ja se mogę:D Model strasznie mi się podoba. B. fajne brudzenie, konwencja, która chyba najbardziej mi pasuje do ciężarówek - trochę rdzy, trochę błota i kurzu, ale maszyna gotowa do akcji. Super, że dopieściłeś felgi. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że pogłębiałeś linie podziałów wokół różnych drzwiczek i klap na kabinie (a przynajmniej jest tam porządny wash) - duży plus bo dodaje to sporo realizmu a nie zawsze ma miejsce. Jedna rzecz, do której się nie przyczepiam a chcę podyskutować, to kominy - wydają się troszkę płaskie przez te wgłębienia, które chyba powinny być otworami. W każdym razie super robota. Jak na pierwszą ciężarówkę to rewelka. A, no i gdybyś nie pisał o szybach, że zaparowały od kropelki, to pewnie bym się pytał czym brudziłeś:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za miłe słowa.

MartiniOCP: linie nie są pogłębiane, są tylko pociągnięte washem z czarnej olejnej. Generalnie przed pokryciem modelu matem bezbarwnym praktycznie wszystko zostało pociągnięte czarnym washem i starte wacikiem/szmatką, czasem używałem też czystej farby olejnej.

W kominach owszem, masz rację, wgłębienia powinny być czarne bo są to otworki w blasze osłaniającej samą rurę przed poparzeniem kierowcy - tak ja to rozumiem. Mój błąd, w dump trucku będzie czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie tu nie zgodzic z kolegami, model pierwsza klasa. Mam nadzieje, ze to nie jest ostatnia ciezarowka spod Twojej reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe cacko

Jak na pierwszą ciężarówkę jest świetnie, bardzo ładnie ją wykończyłeś, a pamiętasz jak na początku kląłeś revella za badziewną jakość i zero spasowanie teraz już trego nie ma i jest tylko piękna ciężarówka

Już czekam na kolejną i mam nadzieję że tym razem skusisz się na podstaweczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.