Skocz do zawartości

Volvo 240 GLT sedan


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chodzac ostatnio z zona po sklepach(czego nie lubie) trafilem na taki 'okaz'

dscf8188.jpg

dscf8189d.jpg

dscf8190x.jpg

 

Owszem zwykla zabawka, ale calkiem niezle zrobiona i wyproporcjowana

Pomyslalem, ze jakby sie za niego zabrac, to sa szanse aby dodac do kolekcji niespotykany model.

Na poczatek rozlozylem na czesci pierwsze i mile zaskoczenie: niezle spasowane czesci:

dscf8193.jpg

 

Srodek natomiast wola o pomste do nieba:

dscf8216a.jpg

chociaz kierownica zgodna z oryginalem.

 

Plan mam zeby zrobic go na oryginalny srebrny z palety Volvo.

Nie mam natomiast pomyslu jak przerobic swiatla, zeby stracily zabawkowy wyglad.

Jesli macie jakies sugestie, prosze piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaa super pomysł, wraca wiara w ludzi ;-) światła chyba musisz machnąć od nowa... Z tymi nic nie zrobisz, uwielbiam niekonwencjonalne modele więc cierpliwie podgladam (kiedyś znajdę passata kombi i przerobie go na berlińskie taxi szwagra ooj tak!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jedyny pomysl jaki mam co do swiatel to uzyc szpachli lub wypelniacza, wymodelowac I przykryc przezroczystym plastikiem.

Tylko to szlifowanie ksztaltu reflektorow troche mnie przeraza.

A passata tez bym chetnie wzial w swoje rece,tylko u mnie skonczylby jako polizei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne klimatyczne autko

Przednie reflektory może nie są aż tak trudne, zrób środek z polistyrenu, pomaluj na srebrno, i na to przeźroczysty plastik i powinno być OK . Gorzej z kierunkami, jedyny pomysł jaki mi przychodzi to znaleźć przeźroczysty pomarańczowy plastik i z tego wyciąć.

Tak więc powodzenia w budowie i żebyś wytrwał do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie TreworBG, niestety postep jest mocno uwarunkowany pogoda, a teraz to tu tylko wieje albo pada, takze z malowaniem bieda.

Samochodzik jest (najprawdopodobniej) w skali 1/24, a na pewno bardzo zblizonej.

 

Glowny problem(oprocz swiatel) to plastik z ktorego jest kasta i podwozie, nie jest super twardy, bardziej gumowaty i podczas szlifowania lubi sie ciagnac.

 

Ale postep jakis jest...

 

Podwozie ze zderzakiem po szpachli:

dscf8226v.jpg

Oraz po podkladzie:

dscf8250v.jpg

 

Grill po chromie:

dscf8232b.jpg

 

Znaczek:

dscf8239a.jpg

 

Gotowy grill z emblematem:

dscf8243hp.jpg

 

Kasta i dach po pierwszym podkladzie:

dscf8223.jpg

 

Na razie tyle, jak pogoda dopisze, rusze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

możesz grill poprawić markerem olejnym w kolorze chrom bo jest dość krzywy jeśli chodzi o malowanie a to widoczna mocno część. ja taki patent obczaiłem niedawno i się tym wysługuje i oszczedzam czas na maskowaniu. efekt ten sam co spray ale koszt markera ok. 15 PLN to jedyny minus tej operacji. pozdrawiam i powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po przerwie kolejny etap:

 

Kilka slow na wstepie.

Model ten wybitnie nie chce wspolpracowac, plastik jest za miekki i albo nie chce byc szlifowany, albo sie ciagnie.

Probowalem kilka rodzi farb i podkladow i za nic nie chce sie trzymac.

Wobec powyzszego model zostanie ukonczony nie do konca jak w zamysle, ale moze cos z tego bedzie.

 

No to jedziemy...

 

Kasta po drugim podkladzie:

img0810ec.jpg

 

Poprawilem tez emblemat:

dscf8372h.jpg

 

Podwozie i opony dostaly czarny mat:

dscf8365d.jpg

 

Zrobilem tez felgi/kolpaki, dostaly delikatny wash, oraz emblemat wlasnej produkcji:

dscf8296d.jpg

dscf8297i.jpg

 

A tak prezentuja sie na podwoziu:

dscf8367h.jpg

 

Ze srodkiem mialem dylemat, zostawic plaski czy eksperymentowac,(jeszcze wtedy nie wiedzialem co mnie ztym plastikiem czeka). Postanowilem isc na calosc.

 

Wycialem po bokach:

img0811fr.jpg

img0812p.jpg

 

Dorobilem zaslepki:

img0815dw.jpg

img0814o.jpg

 

Przypasowalem dywaniki:

img0816u.jpg

 

Dorobilem pedaly:

dscf8371w.jpg

 

A tak wyglada efekt koncowy po dodaniu wszystkich dodatkow:

img0853xe.jpg

img0852ty.jpg

 

Jak mowilem szczyt marzen to to nie jest , ale biorac pod uwage co przeszedlem nie narzekam.

Teraz zajme sie karoseria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na kolejny update:

 

Samochodzik nie poddaje sie i przysparza mi coraz kolejnych klopotow, glownie lakierniczych, ale dokoncze (jakos...).

 

Karoseria dostala lakier wlasciwy, gloss alclada oraz polerke (niestety zdjecia z tego etapu gdzies uciekly )

 

Model zostal zamaskowany:

img0871rn.jpg

img0870bl.jpg

 

Pomalowany:

img0872sz.jpg

img0873rb.jpg

 

I oto efekty:

img0874ry.jpg

img0876rw.jpg

Kilka niedorobek i wyjechan usunalem

 

Dorobilem klamki i linie podzialu oraz zamontowalem wnetrze:

img0877a.jpg

img0878nr.jpg

Poszarpana linia przy gorze maski tez zostala juz naprawiona

 

Gorna czesc karoserii:

img0879hkz.jpg

img0880lin.jpg

 

Calosc karoserii po montazu:

img0881sg.jpg

 

Probne spasowanie przednich reflektorow:

img0884ms.jpg

 

Na razie tyle, ide walczyc dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update przed galeria:

Samochodzik niepoddal sie do konca i nawet CA nie chcial kleic czesci, ale jakos dobrnalem do (szczesliwego???) konca.

 

Dziekuje wszystkim za cenne rady, a w szczegolnosci Sushi79 za pomysl swiatel oraz popchniecie mnie do przodu.

Zrobilem przednie swiatla:

img0886x.jpg

img0885l.jpg

 

Przykrylem kloszami:

img0902rx.jpg

img0903jr.jpg

img0890xmb.jpg

Klosze nie do konca sie wpasowaly, ale byly to moje pierwsze proby robienia takich rzeczy i generalnie z efektu jestem zadowolony.

 

Po prawej stronie odpadla farba, byl pomysl na rdze, ale skonczylo sie tym ze udalo mi sie to zamaskowac.

 

Dorobilem tylne klosze:

img0897ow.jpg

img0891kp.jpg

 

Dolozylem boczne lusterka:

img0895ox.jpg

 

Oraz maly dodatek specjalny, rura wydechowa a'la Volvo:

dscf8461u.jpg

 

Nie wiem dlaczego na tym zdjeciu wyglada jakby autko bylo krzywe w prawo, w rzeczywistosci tak tragicznie nie jest.

 

Wierzcie mi ze gdy zabieralem sie za ten projekt, nie bylem przygotowany na taka ilosc przeciwnosci i niestety efekt koncowy nie do konca odpowiada moim standardom, ale dobrnalem do konca i z tego bardzo sie ciesze.

 

Zapraszam do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.