Skocz do zawartości

Szczęśliwy posiadacz aerografu i pytania


Gość tomsoul

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie wreszcie kompresor i aerograf.Kompresor to mar mini ma-1000 a aerograf to ab-1001.Jak oceniacie ten sprzet??Wiem że aerograf jest szajski(taki do nauki) ale co kompresorem?

Teraz pytania.

 

1.ZAmierzam malować akrylowymi farbami.W związku z tym jak i czym czyścić aerograf?Czy potrzebny jest specjalny zmywacz do farb akrylowych czy może jak podłącze np.rozpuszczalnik wamodu albo terpentyne i popśikam aero tak aby w środku się wymyło to będzie dobrze???

2.W jakich proporcjach rozcieńczać farbe?2:1 wystarczy?

3.Teraz pytanie laika.Gdzie na ma-1000 jest regulator ciśnienia czy to ta czerwone pokrętło?I jakie bezpieczne ciśnienie stosować do tego aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Teraz pytanie laika.Gdzie na ma-1000 jest regulator ciśnienia czy to ta czerwone pokrętło?I jakie bezpieczne ciśnienie stosować do tego aerografu?
Ma-1000 nie ma regulacji cisnienia. Roboczo, przy dlawieniu odwilzacza, wezyka i armaturki samego aerografu, daje cos kolo 1,5 bara. Jest to odpowiednie cisnienie do malowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli rozumiem że terpentyna czy wamod czy zwykła woda się nie nadaje tylko np.zmywacz do paznokci.Ale nikt mi nie odpowiedział o samym czyszczeniu.Czy po malowaniu musze za każdym razem rozbierać aerograf czy wystarczy podłączyć buteleczke z np.zmywaczem do paznokci i troche popsikać aby się w środku oczyściło?

 

Wróce jeszcze do kompresora.W instrukcji pisze że ciśnienie można redukować za pomocą reduktora(i że pracuje kompresor do 3 barów czyli atmosfer).Ale gdzie jest ten reduktor??

 

Ma-1000 ma reduktor ciśnienia i go znalazłem już.Jedyny problem w tym że nie wiem w którą strone kręcić gałką aby zwiększyć czy zmniejszyć ciśnienie bo nie jest to w ogóle opisane czy oznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc od chwili zakupu kompresorka jeszcze nie zaglądałem do instrukcji (nawet nie wiem gdzie ją wsadziłem ). Ciśnienie nastawione fabrycznie wystarcza mi do malowania aero, ale wydaje mi się aby zwiększyć /zmniejszyć cisnienie należy pokrętło nad odwilżaczem unieść do góry i przekręcić w którąś stronę (muszę to sprawdzić w realu). Przważnie maluję akrylami a do czyszczenia aero używam zmywacza Wamod. Po umyciu zbiorniczka i części zewnętrznych nalewam trochę czytego zmywacza do aero i psikam nim do buteleczki z zabrudzonym płynem (przydaje się do nastepnego wstepnego mycia), a tylko od czasu do czasu rozbieram aero i myję wszystkie jego elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki tornado za info.Ja kupiłem sobie właśnie zmywacz do paznokci do czyszczenia aero po farbach akrylowych.Na buteleczce jest napisane bezacetonowy więc zastanawiam się czy będzie dobry?(chyba powinien być aceton aby był skuteczny do akryli ale może się myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.ZAmierzam malować akrylowymi farbami.W związku z tym jak i czym czyścić aerograf?Czy potrzebny jest specjalny zmywacz do farb akrylowych czy może jak podłącze np.rozpuszczalnik wamodu albo terpentyne i popśikam aero tak aby w środku się wymyło to będzie dobrze???

2.W jakich proporcjach rozcieńczać farbe?2:1 wystarczy?

1. Po każdym malowaniu (i przy każdej zmianie farby w zbiorniczku) wystarczy zmywacz Wamodu (nadaje się i do akryli i olejnych). Czyścimy zbiorniczek, psikamy kilka razy Wamodem, potem zatykamy dyszę i znów psikamy (tak, żeby w zbiorniczku pojawiły się bąbelki). Do generalnego czyszczenia polecam Cleanlux.

2. Zależy od farby i przeznaczenia - trzeba dobrać na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na buteleczce jest napisane bezacetonowy więc zastanawiam się czy będzie dobry?

 

Jeśli nie jest zwietrzały to będzie dobry , aerograf po malowaniu należy dokładnie wyczyścić , ja to robię prawie po każdym malowaniu , choć np. jak maluje kilka razy w ciągu dnia to po każdym malowaniu robię to doraźnie a wieczorkiem rozkładam cały i dokładnie czyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.