Skocz do zawartości

Cape Gloucester 1:35 Tasca


micmal

Rekomendowane odpowiedzi

Oj dawno temu to było (ze dwa lata jak zacząłem), ale muszę to dokończyć. W tak zwanym międzyczasie diorama zaliczyła pikowanie; figurki "uciekły", trochę roślinek odpadło no i kant dioramy się wykruszył. Wywaliłem dwa drzewka, trochę powycinałem roślinek i będę coś tam sztukował.

Shermi to mój drugi model, więc patrząc na to dzisiaj zupełnie inaczej bym go wymalował. M4A1 jest o tyle wdzięcznym tematem dla USCM, że na Pacyfiku został przez nich użyty tylko na Cape Gloucester. Co do malowania wersje camo są różne. Zaloga pisze o czarnych jak i zrobionych z błota. Ja zastosowałem tę drugą opcję. Gąski wymienione na AFV. Figurki to stare Verlindeny i przerobiony stary zestaw Dragona z Normandii. Drzewka nie moje, tylko robione na zamówienie (te dwa duże). Jedno w środku od Pana Kobzy, pozostałe roślinki robione samodzielnie.

dsc4807.jpg

dsc4813l.jpg

dsc4818.jpg

dsc4820v.jpg

dsc4819p.jpg

PS. Przepraszam, piszę o figurkach a widać tylko jednego Verlindena. A to właśnie dlatego, że pozostali dali nogę. W miarę postępów będę wklejał fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REWELKA.

Wielkie dzięki, ale jeszcze daleka droga do zadowolenia. Cieszę się, że Ci siępodoba. To moja druga diorama, więc ciągle się ucząc zawiesiłem prace i teraz do niej wracam, choć nie jest to dobre rozwiązanie. Lepiej zacząć i skończyć "za jednym zamachem", niż tak dłubać.

Ziemia palmowa posłużyła do zrobienia podłoża. Na to wysypałem zmieloną w młynku kokosową podsypkę dla żółwi.

dsc8570.jpg

dsc8565.jpg

Drzewko po lewej jest od Pana Kobzy

dsc8576.jpg

Dwa wielkie od

http://www.mbrmodel.eu/index2.html

Wyglądały tak

dsc6026b.jpg

dsc6025r.jpg

Moja produkcja

dsc8575g.jpg

dsc8569rh.jpg

Palmę zrobiłem z liści palmowych Eduarda tak jak paprotkę.

Pozostałe roślinki to własny wyrób z najróżniejszych krzaczków i liści moczonych w glicerynie. Liany zrobiłem ze znalezionych przy płocie zdrewniałych badyli. To co przy Shermanie, to zasuszone pędy od storczyków. Teraz przymierzam się do wody Andrei, a że już raz przy innej dioramie coś spierniczyłem, więc powoli podchodzę do tematu.

Inspiracją było to zdjęcie

usmccgloucesterp16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wielkie dzięki, bardzo się cieszę, że się podoba.

Wczoraj przygotowałem formę po wodę i wylałem Still Water Vallejo, coby sprawdzić, czy nie przecieka i... przecieka Jeszcze raz poprawiłem ramkę i wieczorem sprawdzę, czy jest szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam z wodą Po tygodniu, mam mały przeciek z jakiejś "mikro" dziury pomiędzy wylaną żywicą a podstawką. Nie wiem czym to uszczelnić. Próbowałem taśmą pakową i nic.

Gdyby ktoś miał pomysł jak zrobić cieknącą z gąsek wodę, będę zobowiązany.

DSC_5347_zps1a69dd90.jpg

DSC_5342_zpsc46c768b.jpg

DSC_1_zpsa49e096e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki wielkie, ale praca jest w Galerii, stąd takie opóźnienie z mojej strony z odpowiedzią

z jakiej firmy figurki?

Panowie w wodzie i ten "zapylający" przez dżunglę, to stare dragony z zestawu z Normandii, wzbogaceni (chyba nie wszyscy) o żywiczne głowy. Trochę musiałem pozmieniać w figurkach. Dwaj panowie w zieleni to Verlindeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.