Skocz do zawartości

Ford Mustang '68 GT Cobra Jet Revell


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt 3 godzinnego oklejania, ramki, klamki, listwy pryśnięte czarnym połyskiem. Oklejanie 3 godziny, malowanie 15 minut ;)

img8778b.jpg

 

Następnie Alclad.

img8781dz.jpg

 

I chwila prawdy (na zamek pod klamką już nie znalazłem sposobu oklejania, zrobię to pędzelkiem, trudno. Efekt mnie zaskoczył, oczywiście niedoróbki są, czego może tak strasznie nie widać ale też w ten sposób robiłem zdjęcia, żebyście nie widzieli Dzięki temu, że pod spodem mam Sido mogłem delikatnie zetrzeć Alclad, który mi "wjechał" pod taśmę głównie w miejscu łączenia kolejnych jej odcinków. Biały okazał się po dwóch dniach jeszcze ciut za miękki przez co uszkodziłem go sobie w paru miejscach podczas oklejania, do zrobienia. W wycieraczkach zrobiłem pióra czarne od góry, Cobra Jety które widziałem na zdjęciach i tak nie mają wycieraczek więc sobie poszedłem w fantazję. Również ramka od odblasku na tylnym błotniku powinna być w kolorze nadwozia, ale postanowiłem ją zrobić na chrom.

img8783x.jpg

img8784z.jpg

 

Na tylnym błotniku pod ramką od odblasku moja własna, prywatna ryska

img8785zq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było na tyle. Poniżej przymiarki do galerii.

Kilka słów wspomnień.

Powtórzę się, model bardzo prosty, wręcz prostacki. Zawieszenie i podwozie odwzorowane słabo, nadwozie mi się podoba i wydaje się dobrze zrobione. Generalnie co do spasowania i jakości wykonania jest dobrze, kalki były super, szybko odmakały, dały się ustawiać, po wyschnięciu pięknie leżą, duży plus.

Model dał mi trochę do myślenia, pozwolił mi zdobyć tożsamość modelarską - że się tak wyrażę, mianowicie nie należę z pewnością do grona czyściochów samochodowych Początkowo starałem się robić wszystko w stanie czystym, lekko przyprószonym, czyli tak naprawdę stosowałem suchy pędzel, przybrudziłem komorę silnika i dywanik kierowcy.

Ale jak w paru miejscach przesadziłem jak np. przy zapuszczaniu linii już pod koniec sklejania czy zapaćkałem wloty powietrza na podszybiu to wreszcie mi się spodobało. Cały czas miałem lekki... niedosyt, nie wiem jak to nazwać. Teraz już lepiej wiem czego chcę, chcę brudnych ciężarówek!

Całość wykonałem niezbyt precyzyjnie, tu i tam mi wyjechało, tu i tam złapałem paproch, który pokryłem kolejnymi warstwami, linie nie są proste, biały nie jest biały, po pewnym czasie zacząłem model lekceważyć, przestałem się przykładać. Biały kolor jako kolor główny modelu wymaga chyba dezynfekcji pomieszczenia bo łapie wszystko. Polecam dla tych, którzy robią samochód biały w stanie brudnym lub pordzewiałym, biały na czyściocha może być wyzwaniem. Polerka też mnie nie urzekła, więc chyba sobie odpuszczę na dobre bryki z fabryki.

Na koniec kilka zdjęć z ostatnich czynności, no może kilkanaście

 

1. Ostatnia warstwa: Clear Kote od Alclada, trzeba uważać, potrafi się zlać ale powierzchnię daje ładną.

img8798r.jpg

 

2.

img8799l.jpg

 

3. Części do skręcenia.

img8811h.jpg

 

4. To do tego i będzie auto ;)

img8814u.jpg

 

5. Każdy mój model podpisuję w niewidocznym miejscu.

img8816nz.jpg

 

6.Kalka na szybie mi totalnie nie wyszła, robiłem ją na SET ale i tak się brzydko błyszczy.

img8821w.jpg

 

7. Z trudem się opanowałem, żeby nie ubrudzić tych wlotów na tylnych słupkach, słupach!

img8827u.jpg

 

8. Linie po polerce jakoś nie udało się do końca odczyścić z pasty, widać też biały-niebiały.

img8828cc.jpg

 

9. Wnętrze, nie przykładałem się, i tak nie widać.

img8830f.jpg

 

10. Pasażer nie usiądzie.

img8831tg.jpg

 

11. Maska ciut odstaje, trzeba ją dopchnąć, grill czarny i suchy pędzel metalizerem, to chyba nie taki model do tej techniki, ale nie mogłem się powstrzymać.

img8832od.jpg

 

12.

img8835k.jpg

 

13.

img8836h.jpg

 

14.

img8837vo.jpg

 

15.

img8839z.jpg

 

16. Te światła są czerwone, uwierzcie mi.

img8841a.jpg

 

17.

img8843s.jpg

 

18.

img8842.jpg

 

19.

img8848u.jpg

 

20. Fajne mam laczki, co mała?

img8854h.jpg

 

21. W sumie najbardziej jestem zadowolony z silnika, do ew. poprawki jest rant wokół otworu pod maską i zawias.

img8855j.jpg

 

22. Tu dalem czadu, przyznaję się. Też to nie pasuje zbytnio, a powodem jest to, że zapomniałem Sido i wash skleił się z białym wyczyściłem najlepiej jak się dało bez usuwania białego.

img8859v.jpg

 

23. No i koniec.

img8860x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetnie! Niebiały biały - też to przerabiałem na ciężarówce. Na zdjęciach wygląda bardzo ładnie, linie podziału też dobrze zrobione, spód maski mi sie podoba, a gril to mistrzostwo świata Jeśli chodzi o nieczerwone czerwone lampy to wystarczyło od spodu pomalować srebrną lub białą farbką, ale i tak to nie psuje efektu końcowego. Sam bym nie pogardził takim modelem na półce, gratuluje ukończenia budowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moc świetnie ci wyszedł, aż mnie do pracy zmobilizowało, szczególnie spodobało mi się zdjęcie nr.8 ta piękna linia i ogromne koła coś pięknego

Już czekam na kolejny model spod twojej ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak prawdziwy Muscle, bardzo dobrze wyszedł, wash gril'a wyszedł bardzo dobrze i jak najbardziej pasuje ;) Już nie mogę sie doczekać kolejnych modeli spod twojej ręki i mam nadzieję, że nie będą to tylko same ciężarowi i zrobisz kilka wyjątków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, owszem, zrobię pewien wyjątek, nie mogę się doczekać żeby się wam tym pochwalić ale no kurczę nie mogę teraz ;) W każdym razie projekt oparty na znanym filmie i nikt go chyba jeszcze nie robił na tym forum. Ale teraz biorę się za Kenia Dump Truck. Być może pociągnę je równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z was marudy jak babcię kocham

Zamierzam zrobić białego, brudnego Dodge'a Challengera R/T z 1970 roku, nr rej. California OA-5599, wiecie z jakiego filmu - jak sądzę.

Tylko na razie widzę na rynku jednego jedynego Challengera z Revella no i jestem na etapie powolnego zbierania zdjęć i szukania najlepszej oferty na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.