Skocz do zawartości

I-16 typ 24 Safonow Eduard 1/48


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zestaw Eduarda weekend, od siebie dodałem pitota i lufy kaemów z igieł strzykawkowych, pasy z resztek blaszek, celownik od podstaw, nawiercone dwa świetliki w kokpicie, linki do wciągania podwozia z cienkiego drutu. Ślady eksploatacji - na łopatach śmigła lekkie wytarcia suchym pędzlem, okopcenia od wydechu. Cieniowania na spodzie za bardzo nie widać, ale jest ( światło od góry zabiło wszystkie niuanse na zdjęciach).

IMG_2574_zps57fb1312.jpg

IMG_2582_zpsa3093287.jpg

IMG_2587_zpsf97c8dfb.jpg

IMG_2589_zps75e0f13b.jpg

IMG_2590_zps014eefdf.jpg

IMG_2591_zpsf790813e.jpg

IMG_2594_zpsbaf4eb5d.jpg IMG_2595_zps45dc5853.jpg

IMG_2597_zpsd9fbcba4.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie słonko jutro to zrobię fotkę z góry i z dołu. Trzeba chyba będzie sobie zakupić jakiś namiocik bezcieniowy żeby pozbyć się tych refleksów od żarówek i robić zdjęcia niezależnie od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie przyjemne i schludne, co do spraw technicznych wykonania to Robert się lepiej zna. Moim zdaniem zdjęcia modelu jest lepiej robić w naturalnym świetle.

 

Merytorycznie podoba mi się dbałość o szczegóły, jest charakterystyczny "dynks" na grzbiecie (najpewniej fotokarabin). Szkoda że producent kalkomanii się nie przyłożył, bo napis "za stalina" był najpewniej żółty, a biały był tylko wykrzyknik. Widać to dobrze na tym zdjęciu:

 

safonov1.dy96zp769cg8k0wck44g8csws.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spotkałem się też z wersją, że był tam napis "Za kommunizm".

To może już lepiej "smiert faszistam"

Model bardzo przyjemny, gratuluję, choć sesja z neutralnym tłem dałaby lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że prawa strona jest odtworzona z "przekazu ustnego", ale w tym przypadku istnieje dowolność interpretacyjna i szkoda się wdawać w domysły i czcze polemiki. Co innego jeśli istnieje dokumentacja, nawet jeśli jest tylko fragmentaryczna, to należy się na niej oprzeć.

 

Podobnie ma sie sprawa czy był to samolot Safonowa... Na pewno siedział w kabinie! Prawdopodobnie do sesji zdjęciowej wybrano najładniejszy medialnie egzemplarz, być może nawet specjalnie naniesiono napisy okolicznościowe. Zresztą na zdjęciach maszyna jest wyjątkowo wychuchana (śladów osmaleń nie widać, foto poniżej) i wypolerowana (widać jak się błyszczy powłoka na zdjęciu wyżej).

 

ZSA.jpg

 

Zresztą to nie byłby wyjątkowy przypadek fikcji czasu fikcji ekranu... Wielu asów nie miało wydzielonej osobistej maszyny albo nie przykładało wagi, jakim egzemplarzem leci, byleby maszyna była sprawna. Podobna historia była np z "Pappy" Boingtonem i "jego" Corsairem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako maszyna wyselekcjonowana do fotek propagandowych musiała być raczej świeża, stąd też nie robiłem żadnych zdrapek poza lekkim przetarciem śmigła, parę fotek na białym tle.

IMG_2607_zpsf898d36a.jpg

IMG_2605_zps6c11767a.jpg

IMG_2602_zps9ac5ac9f.jpg

IMG_2601_zpsa38ec7f6.jpg

IMG_2600_zps7f596cce.jpg

IMG_2599_zpsb0a89ba7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie,

spróbuj ostrzejszego cieniowania na nastepnym oczywiscie jesli taki styl Ci sie podoba

Ten konkretny I-16 nie za bardzo nadawał się na szaleństwa, ale mam naszykowane dwa egzemplarze na których takie bajerki się obronią -Bf-109E-7 trop i Fw-190A8. Ale to po dopiero po Jaku-1b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.