Skocz do zawartości

Merkava 3D LIC HOBBY BOSS 1/35


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Zacząłem składać modelik rydwanu , zawartości pudełka nie pokazuje gdyż jest ona ogólnie dostępna w sieci .

Podwozie złożyło się wzorcowo , plastik jak dla mnie trochę przy miękki i musiałem rozeprzeć lekko wannę aby dopasować górę .

Na razie to tyle jak zwykle wszelkie uwagi mile widziane .

 

imgp9343.jpg

imgp9345v.jpg

imgp9347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam .

W zasadzie to już cały złożony pozostało jeszcze powkładać piny w gąski ale to wolnym czasem

Janusz tak jak ci pisałem podwozie w 3 jest już poprawne .

Ocena moja modelu po sklejeniu go jest pozytywna chociaż producent według mnie nie przyłożył się równomiernie do odtworzenia wszystkich detali np:

lufa według mnie ma słabo odwzorowane obejmy osłony termicznej ,wymieniłem na paski s plastiku i obejmy z blaszki oraz druciki imitujące śruby .

kosze są też słabym elementem tego modelu trochę podrasowałem ,

FN-y są bardzo ładne ale już skrzynki amunicyjne raczej cienki , wymieniłem na Legenda ,

przy resorach dorobiłem szekle z łańcuszka nie całkiem cacy le lepsze takie jak wcale ,

potykacze dorobiłem w całości i to tyle .

Jak wam się podoba model oceńcie sami , ma parę baboli merytorycznych ale tak jak inne modele i poprawianie ich według mnie niem sensu

Pozdrawiam Mirek .

 

dscn1841h.jpg

dscn1843q.jpg

dscn1844u.jpg

dscn1845eo.jpg

dscn1846g.jpg

dscn1847f.jpg

dscn1848d.jpg

dscn1849rb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i czysto, aż żal malować

powiedz mi Mirku czy te wszystkie blaszki (na koszach, łańcuchy z kulkami na wieży) są w pudełku? czy dokupywałeś, no i najważniejsze jak odwzorowanie warstwy anty poślizgowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki wszystkie sa w komplecie oraz kulki ,zamieniłem tylko łańcuszek na Legenda gdyż jest drobniejszy oraz dorobiłem okapy nad wlotami powietrza .

Co do faktury jest według mnie za delikatna ale myślę iż przy pomocy washa do mi się ja w miarę przyzwoicie wyciągnąć

Janusz z tym magazynem to masz rację dzisiaj zacząłem składać takie coś http://www.the-blueprints.com/blueprints-depot/weapons/weapons/matterhorn-17cm-kanone-18.png

i mało miejsca mi się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trójka to tylko Meng, czwórka też moim zdaniem lepsza z Academy, no chyba, ze chcesz się bawić w przerabianie zawieszenia i kół napędowych w Hobby Boss'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek dobrze prawi.

Nie bierz Robert do siebie tego co napiszę, ale wielu już było ludzi chcących zmierzyć się z Rydwanami. To temat najtrudniejszy ze współczesnej pancerki. Oczywiście będziemy cieszyć się jeżeli zaczniesz coś montować, ale też nie zdziwimy się jak do budowy/relacji nie dojdzie.

I nie będziemy mieć o to żalu do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trójka to tylko Meng, czwórka też moim zdaniem lepsza z Academy, no chyba, ze chcesz się bawić w przerabianie zawieszenia i kół napędowych w Hobby Boss'ie.
Bartek dobrze prawi.

Nie bierz Robert do siebie tego co napiszę, ale wielu już było ludzi chcących zmierzyć się z Rydwanami. To temat najtrudniejszy ze współczesnej pancerki. Oczywiście będziemy cieszyć się jeżeli zaczniesz coś montować, ale też nie zdziwimy się jak do budowy/relacji nie dojdzie.

I nie będziemy mieć o to żalu do Ciebie.

Po przejrzeniu kilku warsztatów i porównaniu moich możliwości z zamiarem osiągnięcia przynajmniej podobnego efektu wywnioskowałem że sobie na razie odpuszczę . Najpierw skończę to co mam na warsztacie (+ nowy Stug IV dragona w pudle)

to wezmę się za challengera albo duńskiego leosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam , jakoś udało mi się również wymalować rydwanik

Do malowania użyłem farbki Lifecolor z zestawu z pigmentami .

Kolorek zielony na skrzynkach jest ciemniejszy coś mnie aparat oszukał

Gdy kalki sobie wyschną zabiorę się za olej owanie , jak mi wyjdzie zobaczymy na pewno pokaże .

Wszelkie opinie oraz sugestie mile widziane .

Pozdrawiam Mirek .

 

wjgm.jpg

tcjr.jpg

3im8.jpg

10k7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam , sorki za brak relacji z następnych etapów prac przy modelu ale jakoś tak wyszło że chcę pokończyć to co zacząłem .

Obiecuję poprawę przy budowie Chelly 2 .

Na razie to tak wygląda ;

 

zml2.jpg

Na więcej fotek zapraszam do galerii .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.