Skocz do zawartości

T-34 / dragon, 1:35


konradgb

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny ale go zdecydowanie przesoliłeś -za dużo poprostu wszystkiego- błota, kurzu, rdzy, etc. Po za tym w złych miejscach to porozmieszczałeś (czytaj: nienaturalnych). Przydały by się jeszcze jakieś DROBNE obicia i zacieki. Ale po za tym wszystko ładne- super ci wyszły te reflektory.

 

PS: Zamiast linków do zdjęć umieszczaj same zdjecia : jakiśadresobrazka ,jeśli nie wiesz jak wziąść adres obrazka to ci powiem: Kilikasz prawym przyciskiem na obrazek i wybierasz kopiuj adres obrazka, i robisz takie coś jak opiałem nieco wyżej.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

a jak się robi te obicia ?

widziałem że wiele osób ma fajne obicia przypominające "ślizgające" się po pancerzu kule ale przyznaję się że nie wiem jak się to robi.

Mam ołówek o odpowiednim kolorze ale nie potrafię robić odpowiednich linii, które by przypominały takie obicia. (wychodzą mi tylko proste linie, które nie przypominają obić)

 

P.S przyznaję się że ukryłem w tym czołgu gąsienice bo wyszły fatalnie

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej narobić sobie kupę zdjęć eksploatowanego sprzętu budowlanego - one mają realistyczne rysy od przedzierania sie przez krzaczory, ocierania o płoty, kamienie. Wtedy można posiłkować się wizualnie przy robieniu obić na czołgu. Zresztą realistyczne obicia to jedna z trudniejszych Szkół Magii Modelarskiej... :(

P.S. błotko z tyłu wygląda jakby dzieci rzucały w czołg kulami błota:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to oznaczenia tego teciaka to radosna tworczość wykonującego ten model. Czołgi z tym oznaczeniem czyli "Ł2-KS" były na wyposażeniu 130 Brygady Pancernej 21 Korpusu Pancernego i były w kamuflażu dwubarwnym. Gwiazdy były malowane na bokach wieży i pancerzu czołowym. A ty nałożyłeś jakies oznaczenia na przednim błotniku i tylnej płycie. "Ł2-KS" było oznaczeniem korpusu a z tyłu wieży czołgi nosża napisy bohaterów z okresu wojny domowej np. "Szczors". Po za tym skąd wziełeś napisy na tylnych płytach. I jeszcze model ten który ty wykonałeś jest to model T-34/76 model 1941 a ten z takimi oznaczeniami "Ł2-KS" jest to model T-34/76 model 1942.

 

Pozdraiwm I.Z.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi model, to nie jest wcale tak źle. Dobrze, że nie boisz się eksperymentować, chociaż jak już było powiedziane wcześniej, technika i rozmieszczenie śladów eksploatacji rzeczywiście wymagają jeszcze dopracowania.

Co do gąsienic, to powinieneś je pokazać, bo w ten sposób bardziej doświadczeni koledzy mogliby Ci doradzić co i jak poprawić, aby w nastęnym modelu wyglądały one lepiej.

 

Powodzenia w następnych projektach

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jest naprawde fajnie. Ja bym chciał, żeby mój drugi model tak wyglądał. Popracujesz trochę nad warsztatem i będzie super! Widać, że wiesz o co kaman - kwestia wyszlifowana technik! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jesli chodzi o wypowiedź kolegi "imek46" to rzeczywiście oznaczenia są moją radosną twórczością.

Na razie nie zależy mi na historycznej poprawności modelu - chodzi mi bardziuej o to żeby był "ładny" (przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jesli chodzi o wypowiedź kolegi "imek46" to rzeczywiście oznaczenia są moją radosną twórczością.

Na razie nie zależy mi na historycznej poprawności modelu - chodzi mi bardziuej o to żeby był "ładny" (przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie).

 

Ale to niestety idzie w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.