Skocz do zawartości

Sd.Kfz 234/1 oraz Sd.Kfz. 234/3 - 1/35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na moim kolejnym warsztacie

 

Moja ulubiona niemiecka myśl techniczna a tym razem dwa wozy opancerzone Sd.Kfz 234/1 i Sd.Kfz. 234/3 przydzielane do jednostek zwiadowczych w dywizjach pancernych i dywizjach grenadierów pancernych a także jako pojazdy zastępcze do innych jednostek.

Modele malowane parę tygodni temu farbami Tamiya oraz Vallejo. Nałożyłem już kalki ale leżąc teraz w łóżku z anginą zaczynam się zastanawiać czy nie dodać im kamuflaży... kwestia jeszcze nie rozstrzygnięta.

DSC05530.jpg

DSC05540.jpg

DSC05547.jpg

DSC05545.jpg

DSC05549.jpg

DSC05513.jpg

DSC05514.jpg

DSC05515.jpg

DSC05516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił,bo ładnie wyglądają. Stummel dragona ?

Nie podobają mi sie tylko wydechy - tzn faktura. Jak dla mnie zbyt mocna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panierka na tłumikach mocno przesadzona. Kalka z tablicą na drugim modelu do wymiany lub mocnego zakrycia/przybrudzenia.

Drugi model ma bardzo dziwną fakturę przedniego zderzaka. Na kanistrach trochę widać łączenie form.

 

generalny efekt pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił,bo ładnie wyglądają. Stummel dragona ?

Nie podobają mi sie tylko wydechy - tzn faktura. Jak dla mnie zbyt mocna .

 

Co do producenta modeli to nie mam pojęcia...

O wydechy możesz być spokojny też mi się nie podobają i w sumie to już są zdemontowane.

 

Panierka na tłumikach mocno przesadzona. Kalka z tablicą na drugim modelu do wymiany lub mocnego zakrycia/przybrudzenia.

Drugi model ma bardzo dziwną fakturę przedniego zderzaka. Na kanistrach trochę widać łączenie form.

 

generalny efekt pozytywny.

 

No właśnie co do tablicy to już jest problem bo nie mam na co wymienić a ręcznie na pewno nie będę jej poprawiał... czyli chyba kwestia jakoś to zakryć. Co do zderzaka sam się zastanawiam czemu tak jest ale nie mam pojęcia.

Zaś kanistry są już zaszpachlowane... zdjęcia były robione jakieś dwa tygodnie temu a do aparatu mam teraz żaden dostęp więc jestem zdany na los.

 

A ja przyczepie się do oznakowania...tablice masz WH a godło należy do 18. Ochotnicza Dywizja Grenadierów pancernych SS "Horst Wessel"...i co teraz??

patrz:

http://www.vaterland.pl/wykaz_dywizji_waffen_ss.html

 

No właśnie co teraz

 

Witam Janusz. Co to jest? Schodzisz na łatwiznę? . Ściągnij kalki, przeszlifuj opony, wypiep... ten bezsensownie dyndający łańcuch i pomaluj je pięknie. Angina nie usprawiedliwia . Do roboty

 

Kalki najprawdopodobniej zdejmę bo jednak widzi mi się na nich kamuflaż. opony są przyklejone na stałe ale postaram się je przeszlifować przed malowaniem... zaś łańcuch mi się podoba

 

Chłopaki mają rację z tymi tłumikami. Jakim kolorem Tamki malowałeś?

 

Ten ciemniejszy kolor to Tamiya XF-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki najprawdopodobniej zdejmę bo jednak widzi mi się na nich kamuflaż. opony są przyklejone na stałe ale postaram się je przeszlifować przed malowaniem... zaś łańcuch mi się podoba

Janusz w "1" na zapasówce masz jakieś koszmarne zadziory. Usuń je. Łańcuch...- kwestia gustu. A kamuflaż zdecydowanie je ożywi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki najprawdopodobniej zdejmę bo jednak widzi mi się na nich kamuflaż. opony są przyklejone na stałe ale postaram się je przeszlifować przed malowaniem... zaś łańcuch mi się podoba

Janusz w "1" na zapasówce masz jakieś koszmarne zadziory. Usuń je. Łańcuch...- kwestia gustu. A kamuflaż zdecydowanie je ożywi.

 

Wiem na tym zapasowy w pewnym momencie przykleił się łańcuch

Najgorsze jest to że teraz już nie mam żadnego dostępu do aparatu i ciężko mi jest pokazywać aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę to,że położone zostały już kalki. Kiedyś zdzierając kalkę na kubelwagenie firmowym płynem zeszła razem z farbą . Skoro kalki są błędne to można by dać na to kamo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zastanowić się nad jedną,z....cie ważną sprawą-co byś chciał w życiu robić?! a tak pomażnie to zostaje zmienić ci albo tablice albo przynależność dywizyjną..wybór należy do ciebie..W 251 zagona są tablice rejestracyjne i numereki( )do samodzielnego montażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zastanowić się nad jedną,z....cie ważną sprawą-co byś chciał w życiu robić?! a tak pomażnie to zostaje zmienić ci albo tablice albo przynależność dywizyjną..wybór należy do ciebie..W 251 zagona są tablice rejestracyjne i numereki( )do samodzielnego montażu..

 

Decyzja już podjęta będzie trochę poprawek będą inne malunki więc i sprawa z tablicami się rozwiąże... dzięki za zwrócenie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam..a na który pojazd chcesz ją zapodać?

Do 234/3 będę się wzorował na tym schemacie z dragona.

10061264t2.jpg

 

Kubel00215.jpg

 

23.

Nie wydaje się żeby były jakieś trudności z przeróbką... poczekam jeszcze troszkę jak coś to będę zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.