Skocz do zawartości

Pomoc


mateusz19992000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kupiłem niedawno aerograf http://allegro.pl/aerograf-tg130-pistolet-air-brusch-dysza-0-3mm-i3175983737.html podczas malowania jak zaczynam to wystrzela duże plamy farby, a jak chce zrobić np.cienkie kreski do cieniowania to farba jest taka kropkowana jak była by za gęsta a jak dodam trochę rozpuszczalnika to znowu jest za rzadka, podczas malowania dużej powierzchni jest wszystko ok. Nie wiem czy to wina złej mieszanki czy rozpuszczalnika ja używam benzyny ekstrakcyjnej, i farb revela lub humbrola.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzez dwa lata to był mój jedyny areo i teraz przesiadam się na inny. Z nerwów nad nim to przede wszystkim ciśnienie. Cieńkie linie robi przy ciśnieniu 1-1.5 bara przy zdjętym kapturze dyszy (czy jak to się tam zwie), do tej pory nie udało mi się jak u niego zmniejszyć odkurzu, pomimo stosowania opóźniaczy i rozcieńczalników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz19992000, łączę się z tobą w bólu ; mam 35 lat i już mi nerwy trzeszczą jak postronki, używając tego sprzętu...

Też kombinuję z ciśnieniem i rozpuszczalnikami. Pozostaje jeszcze chyba jedno: używać za każdym razem nowej strzykawki i grubej igły do pobierania farby z puszki, rozpuszczalnika i mieszania tego przed wlaniem do zbiorniczka aero (przynajmniej ja tak robię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego w tej i podobnej cenie nie kupisz. Bez umiejętności mieszania farb do odpowiedniej konsystencji nie ma sensu kupować droższego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj Kamil wpisy ze zrozumieniem. Temat jest o problemach z szajsem a nie z poziomem warsztatu modelarskiego. Mnie niestety choroba już nie pozwoli na modelowanie. Korzystałem z aero Tamki i Iwaty nie miałem przez lata problemów z tym aero, fakt że dbałem o nie.Swojego warsztatu może nie pokazuj -znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że trafisz na dobry egzemplarz, szansa 1/20. Chodzi mi też o to, żeby taki młody człowiek po doświadczeniach i mordęgach z takim sprzętem nie rzucił swoim modelarskim zapałem w kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że KFS ma rację. Przede wszystkim na początek to prosty i niedrogi aerograf. Do tego umiejętność mieszania farb i ich przepuszczenia przez jakiś "filtr", żeby nie zostawały żadne brudy. A aerek, który Ci szwankuje należy do naprawdę dobrych sprzętów w tej cenie. Po za tym jest w nim regulacja odciągnięcia spustu, może warto tutaj się pobawić. Lub wybrać jeden z aerków poleconych przez Kamila. Bardzo fajne i do tego posiadają regulację doprowadzanego powietrza/mieszanki.

Na zakończenie, używam obydwu i nie mam z nimi problemu. Po każdym malowaniu solidne czyszczenie "rurki",a gwarantuje, że posłuży nam ładnych kilka lat.

I jeszcze jedna rada, jeśli masz paragon lub fakturę za zakup aerka, to może warto go oddać na gwarancji jako nie sprawny...kto wie, może wymienią Ci od ręki na nowy.

 

Powodzenia

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.