Skocz do zawartości

DROMADER W SKALI 1:35


SKAYRAIDER

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się złożyć silnik i śmigło, dopiero po świętach dalszy ciąg m-18.

PRZERWA !!!!!!

WSZYSTKIEGO DOBREGO, SPOKOJU, ZDROWIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ

Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NADCHODZĄCEGO NOWEGO

ROKU 2008 ŻYCZĘ WSZYSTKIM !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Marek Wierzchowski

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam

Kłamałem, że nie będę nic robił i dopiero po Świętach dalszy ciąg.

Zrobiłem "matkę" klapy zrzutu wody wersji p-poż no i oczywiście odlałem dzisiaj. Powinno być dobrze, przykleję po Świętach.

Ja z moim modelem w trakcie budowy,kabina, oszklenie, drzwi i PO KRZYKU !

Chyba uda się wcześniej skończyć niż myślałem.

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spokojnie, powoli bo jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy.

Tydzień zajęło mi wybranie najlepszego wariantu wykonania klapy i w sumie zrobiłem ich chyba 6 i wybrałem najlepszy a reszta do kosza ażeby głowy nie szarpać głupimi myślami "może tamta była lepsza".

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla mnie to sam miód !!!. Czemu tak zdolni ludzie jak Ty nie robią dla nas modeli !!!!

I jeszcze pytanko. To Ty pstrykałeś te fotki "orlikom" ??

Jak patrzyłem na te "Orliki" to się zastanawiałem, czemu nie ma dobrego modelu tego samolotu, i wielu innych polskich konstrukcji,

Jak M-15 czy Kruk, Dromader, Wilgi, I wielu innych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak to ja, ale odpowiem Ci od razu na pytanie, dlaczego ? Zrobienie dobrej formy to wydatek rzędu około 60 do 120 tysięcy złotych a może i więcej bo to wszystko zależy od ilości detali i skali modelu. Potrzebna jest porządna firma z kapitałem i dobrym zapleczem menadżerskim. U nas nigdy się nic nie opłacało bo koszty produkcji to ceny z sufitu. Tak samo teraz z cenami modeli, sklep i hurtownia to dwie ręce ale zazwyczaj bywa że za granicą kupujesz ten sam towar po niższej cenie, jak to możliwe ??!!

Po prostu mamy na rynku hieny które chcą się szybko dorobić majątku, w każdej dziedzinie.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2008.

KRUK BĘDZIE W 1:35 NASTĘPNY PO DROMADERZE

Znalazłem jeszcze u siebie płytę Super Model ze zdjęciami Orlika II

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba musi być niesamowite przeżycie przelecieć sie takim "Orlikiem" i to jeszcze w takiej ciasnej formacji !!!!! Zazdroszczę :-))))

Zdjęcia super extra gites !!!!!!

Jesteś pilotem??

Wiem ,że wypytuję jak baba ze wsi, ale jestem ze wsi , więc mam prawo :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę zabalowałem, teraz dalszy ciąg.

 

Dla zainteresowanych !!!!! być może powstanie Orlik w skali 1:32, dokumentację przegląda Tomek Wacławski i dzisiaj do mnie zadzwonił że bierze się za projektowanie.

 

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowych zdjęć.

Zrobiłem nową formę do kadłuba bo tamte mi się nie podobały.

Zaczynam kabinę pilota, będzie jazda !!!!

 

Pod tym adresem jest Dromader Greka w skali 1:48

http://www.modelclub.gr/forums/index.php?topic=6357.0

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem informację że jest to drogi model.

 

Nie wiem czy to drogo, wystarczy popatrzeć na modele limitowanych serii

wydawane dla klubowiczów z jakiegoś klubu spoza europy i mamy odpowiedź. Druga sprawa to blachy, wszystkie do tego modelu na pewno będą wykorzystane a nie jak w renomowanej firmie "Eduard" połowa jest do wyrzucenia i płaci się krocie za coś czego nie można wykorzystać w modelu bo ma się nijak do rzeczywistości. Można model kupić bez blach tak jak każdy inny, blachy to dodatek waloryzujący dany model, wystarczy popatrzeć na cennik Eduarda. Wszędzie to masówka, w tym przypadku ilość sztuk limitowana. Za dwa lata ten model będzie kosztował na e-bay może kilka set dolarów jako rarytas, jeżeli ktoś kupi i nie będzie miał ochoty go złożyć.

TAK MYŚLĘ.

 

Następna sprawa to ilość godzin potrzebna do zbudowania takiego modelu, zgromadzenie potrzebnej dokumentacji

no i zainwestowanie pieniędzy potrzebnych do jego realizacji.

4.500 godzin, u Trumpetera czy innej firmy produkującej modele to maleńkie piwko. Wiele prób, wstępnych odlewów, niektóre części wykonane kilka razy aż były dobre.

Ale w tym wszystkim najwięcej satysfakcji mam ja, cieszę się że dałem się namówić na zrobienie form i pod tym kątem budować model Dromadera, nie było łatwo. Tym większą że powstał prawie w domowych warunkach, przy pomocy pilnika, raszpla, imadła i skalpela.

 

Nie dziwię się że dla modelarzy jest to drogo, ale porównując ceny renomowanych firm modeli w tej skali Dromader to nie najdroższa pozycja z żywicy.

Starałem się skalkulować cenę tak, ażeby była dostępna dla zwykłych zjadaczy chleba.

[ czytaj, KONESERÓW, KOLEKCJONERÓW MODELARZY ]

 

Dzięki za opinię, zgadzam się.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Wszystkich

Po przerwie trochę szczegółów, praca posuwa się do przodu. Trochę to potrwa bo są coraz mniejsze elementy.

Pozdrawiam

Marek

 

Dodałem zdjęcie fotela, i teraz przerwa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Potrzebuję pomocy !!

Poszukuję śmigła trzy łopatowego od Corsair F4 w skali 1:32 !!!!

Jeżeli ktoś ma takie niepotrzebne śmigło proszę o info.

Wanna kabiny pilota od Dromadera w gumosilu, jutro będę wyjmował, tablice przyrządów

gotowe. Zostają drzwi i przednia szyba.

Zaczynają się pojawiać modele samolotów w skali 1:35, " czas na zmiany "

Fieseler Fi 156 A-0/C-1 Storch

Tristar 1:35 Scale Kit No. 35034

CB 35018 Piper Cub L4H "Rosie the Rocketer" 1:35 "Bronco Models"

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.