Skocz do zawartości

DROMADER W SKALI 1:35


SKAYRAIDER

Rekomendowane odpowiedzi

Fascynował mnie ten model od lat, za sprawą Henia Hemke w końcu skończyłem model w skali 1:48. Nie podobał mi się bo nie miałem takiej dokumentacji ażeby pokazać wszystko, no prawie wszystko. Trzy lata temu zacząłem budowę M - 18 w skali 1:35 ale sklejone płaty polistyrenu musiały swoje odpracować po sklejeniu. Teraz robota ruszyła pełną parą. Pilniki, papiery ścierne, raszple w ruch.

Jak dobrze pójdzie powstanie Dromader z żywicy !!!!! 1:35 !!!!!

Marek Wierzchowski

 

Może album, trzy miesiące pracy i nie wiem ile jeszcze.

 

http://skyraider.fotosik.pl/albumy/290876.html#e

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Genialne!

Nareszcie nie Me, nie Fw, nie Ju, nie Do, Mk., Lf. itp.

A tego w 48 nie chcesz pokazac?

Mozna gdzies zobaczyc modele Henryka Hemke?

O ile sie nie myle to ztym nazwiskiem spotkalem sie juz w latch 80tych lub 90tych.

Chodzilo wtedy o piekne modele 1:72 (Gawron, Dromader) zbudowane od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania, dzisiaj porobię parę zdjęć w 1:35 to wieczorem je wstawię. W przyszłym roku powinno udać się go skończyć. Ale tak jak ze wszystkimi modelami będzie to baza wyjściowa dla modelarza który dostanie do modelu płytę ze wszelkimi wersjami, i tu dopiero zaczyna się jazda.

Życzcie mi powodzenia przy dalszej pracy nad nim, bo jest jeszcze dużo do zrobienia.

Pozdrawiam Wszystkich

Marek

 

Witajcie !!!

To jeszcze trochę potrwa ????????????? ile nie wiem.

Ale teraz po trzech miesiącach zrobienia bryły zaczynają się szczegóły.

Ponad 1200 przetłoczeń trzeba nakleić na klapy, statecznik poziomy i pionowy

co 2,2 mm i między nimi mniejszy, HORORRRRRRRRRRRR !!!!

POZDRAWIAM

MAREK

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna robota , nie mogę doczekać efektu końcowego , mam nadzieje że będzie można go zobaczyć na żywo na którymś z Toruńskich konkursów modelarskich.

Pozdrawiam

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży szacunek !!!!

świetny efekt, na swój sposób piękny samolot.

Twój model jest bardzo inspirujący.

Sam mam ochotę otworzyć klapy w He-177 ale jakoś nie miałem odwagi. Ale po tym co tu zobaczyłem wezme sie za robote :-))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Wszystkich po paru dniach nieobecności, zrobiłem próbne odlewy.

Dodałem do albumu. Jutro dodam parę innych szczegółów. Odlewam z żywicy poleconej mi przez Radka z KARAYA. 7 minut na odessanie powietrza to zarazem dużo i mało, trzeba by mieć niebotyczną pompę próżniową.

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze dodałbym Ana-2 zrobionego od podstaw, którego widziałem na wystawie IPMs w Lublinie w latach 90.

 

Pewnie, ze tez chetnie bym obejrzal ale to chyba marzenie scietej glowy.

Jak na razie znalazlem w necie pare fotek starszych modeli Andrzeja Ziobera, a poza tym nic ze "starych mistrzow" lat 80-tych i 90-tych.

 

Coś nie "ten tego" z linkami do fotek.

 

SKYRAIDER jakos nie moze przez to przebrnac. O! Juz wszystko cacy.

Za to jego warsztatu modelarskiego mozna mu tylko pozazdroscic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem okazję tego gotowego Dromadera niemal polizać.. jest piękny... Marku, czy pamiętasz strażaka, który u Ciebie w Toruniu zdobył między innymi Puchar Komendanta?? i miał kolekcję amerykanów z USA???

 

Pozdrawiam Marku, takie cóś z resin to wypas!!!

 

Marcin FIRE Kowalski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako tako to wygląda, trochę się pośpieszyłem z wyjmowaniem z formy,

ale będzie to prototyp poglądowy z samej żywicy.

Teraz Stateczniki i skrzydła potem reszta, podwozie, kabina oraz drzwi i oszklenie. Może uda się skończyć wcześniej niż planowałem, ale 10 godzin dziennie trzeba popracować.

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda że bez poświęcenia czasu nic nie da się nic zrobić, ja mam ten komfort że już nie muszę pracować i czasu mam dużo a za razem mało

jeżeli chcę zrobić to mam w planach. Czas nieubłaganie tak szybko leci, niedawno była wielkanoc, a za pasem mamy wigilię.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

SKAYRAIDER, podziwiam Twoja prace i dokladnosc wykonania. Mysle, ze Pan Heniu Hemke moze byc z siebie zadowolony - zainspirowal wielu modelarzy. Mnie tez zarazil modelami plastikowymi kiedy dal mi Cataline w 1/72 (wczesniej tylko kartonowki).

 

Przylaczam sie do Gulusa i jesli zestaw zywiczny bedzie na sprzedaz, to staje w kolejce zaraz za nim. Czy ten pierwszy DROMADER w 1/48 jest tez z zywicy? Bo jesli zostaly jakies formy, to pisze sie tez na DROMADERA w 1:48 (dla porownania wielkosci z reszta moich modeli).

 

Bardzo szanuje modelarzy takich jak Ty, ktorzy zadaja sobie wiele trudu by dokladnie odwzorowac oryginal wlasnym nakladem prac. Sam buduje modele od podstaw i daje mi to wiecej radosci niz model "prosto z pudla" zreszta nie robie juz gotowcow. Zawsze musze dodac cos od siebie, albo chociaz wzbogacic podstawowy zestaw czasciami dostepnymi na rynku.

 

P.S. Pozdrowienia dla Jarka (pracowalem z nim kiedys)...

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drobek w 1:48 był zrobiony z polistyrenu i innych dostępnych materiałów. Niestety odleciał do USA. Jak go robiłem nie miałem pojęcia o odlewaniu.

To było tak dawno że "pierwotni" nie pamiętają.

Przekażę pozdrowienia dla Jarka.

Jutro nowe zdjęcia, stateczniki i klapy są obżłobkowane trysnę sufracerem

i do formy. Podwozie, konkretnie golenie będą metalowe ze względu na wielkość i wagę modelu. Od środy biorę się za skrzydła, to będzie koniec z bryłą. Za dwa trzy tygodnie zaczną się szczegóły silnika i kabiny no i podwozia. Nie wiem jak rozwiążę problem kółka ogonowego, zostawiam to na później.

Pozdrawiam Wszystkich

 

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Jeden dzień opóźnienia, dzisiaj odlałem stateczniki poziome i klapy od strony kadłuba. Koniec z żłobkowaniem, teraz lotki i skrzydła. Najgorsze za mną !!!

Jak znam siebie to spasuję stateczniki poziome i dołączę do kadłuba.

Jak będzie gotowe to umieszczę zdjęcia. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać i pasować.

 

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na to patrzę to gęba mi się sama smieje.:-))))))))

Fantastyczna robota, świetny samolot. świetne technologie.

Po co odlewałes stateczniki. Czy są takie same, czy musiałes zrobić osobne "kopyto" do lewego i prawego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.