Skocz do zawartości

IS-2 Zvezda 1:35


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Obicia? Chętnie bym chciał, ale nie umiem. Chyba, że pomożecie w późniejszych etapach budowy. Widziałem, że jeden nasz kolega zrobił film na YT o obiciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zbiorniki już na modelu.

123s1.jpg

 

A dziurę w "klaksonie" musiałem sam wywiercić.

123s3.jpg

PS. Wszystkie ubytki po szpachli zostały usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabierasz wprawy ładnie wygładzona tekstura na przedzie i bokach, nie za dużo nie za mało. Klakson fajnie ale weź dodatkowo wiertło o większej średnicy niż sama dziura którą zrobiłeś i nawierć tylko trochę; zfazuj tworząc tzw. ferzing - jak w meblach kiedy łepek śruby się chowa w drewno i jest płasko. Potem zalej to rozrzedzoną szpachlą i pozostaw pionowo aż się wypoziomuje będzisz miał jak oryginalny klakson bez schodków po wierceniu w środku. Przedtem możesz jeszcze pogłębić całość b. cienkim wiertełkiem 06, 05 mm.

 

Pzdr K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba . Mylę o nawiercaniu i wszystkich dodatkowych pracach. Jakub prześlifuj łączenia na zbiornikach i lufie, przeleć to podkładem żeby zobaczyć czy jest ok. Unikniesz przykrych niespodzianek przy malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie dam rady z klaksonem, bo się boję, że się połamie.

345g1.jpg

345g3.jpg

Udało mi się coś zrobić ze zbiornikami, ale muszę je jeszcze raz poprawić bo po podkładzie wszystko wyszło:

345g4.jpg

I po podkładzie

2423tw4gt3.jpg

2423tw4gt2.jpg

2423tw4gt1.jpg

I pytanie co do tego.

2423tw4gt4.jpg

Jak się tego czegoś pozbyć z błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie niedoskonałości w trudnych miejscach (gdzie nie sięga pilnik a tym bardzie papier) usuwaj nożykiem delikatnie skrobiąc, jak przy obieraniu marchewki. Klakson dużo lepiej, dajesz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj będzie ciężko bo musisz mieć idealne paski o szerokości ok 1mm lub mniej. Ręczne wycinanie takiego czegoś to katorga, chyba, że masz dobre, b. ostre narzędzia do cięcia. Lepiej zakup sobie profile plastikowe, ładnie się gną i kleisz zwykłym klejem nie trzeba cyjanoakrylowych (super glue) więc możesz sobie przy klejeniu dobrze ustawić profil na beczce itd. z cyjanoakrylatem jest ból, raz przyłożysz i już koniec, wahniesz się o 05, mm i musisz zrywać i szlifować. Tu link do profili, zrobisz z nich wszystko, boskie produkty, są też rurki, kątowniki co tam chcesz, firma Plastruct to potęga. Tanie jak barszcz.

 

http://www.exito.sklep.pl/pl/searchquery/profil+p%C5%82aski/1/full/5?url=profil,p%C5%82aski

 

Zobacz na moją tubę na Leopardzie - te białe obejmy to własnie profile Plastruct.

 

leo18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pomysłu to będzie słabo wyglądać jakiego koloru byś nie dał. Możesz, nie wklejać tego plastyku, pomalować na srebrno w środku, że niby szybka zbita, bardzo dobry efekt - dodaje realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Możesz zostawić bez szkła reflektor ale możesz tez zrobić szkło z bezbarwnego dwuskładnikowego kleju epoksydowego.

Malujesz wnętrze lampy na srebrno( żarówkę zmajstrować można z łebka od szpilki lub wyciągnąć nad płomieniem plastikowy pręcik by zrobić kuleczkę na jego końcu zbliż pręcik do płomienia tak by na końcu zaczęła tworzyć się kuleczka).

Klej mieszasz i wypełniasz nim lampę tworząc odpowiednia wypukłość, po kilku minutach masz lampkę jak ta lala.

KLEJ: http://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-reparacyjne/dwuskladnikowy-klej-epoksydowy-repair-epoxy-universal-pattex,p56008,l1161.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żarówką się zgodzę jak najbardziej warto, ale to zalanie opoksydem ma 1 minus, masz gładkie "szkło" a reflektory są "karbowane". Ile ma średnicy ta lampka? Sprawdź suwmiarką, mam ładną ruską szybkę od KV (ta sama rodzina czołgów) powinna styknąć:

 

kv%20reflektor.jpg

 

Jak poszukam to oprawkę powinienem też znaleźć ale zmierz na wszelki wypadek. Liny do niego masz jakieś?

 

Z puchą wygląda ładanie, przymierz na sucho na bekę bo jestem ciekaw jak z równością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje zbiorniki szlag trafił, muszę zrobić normalne takie jakie były to po pierwsze. Po drugie widziałem kilka zdjęć bez zbiorników, które normalnie jeździły. Zrobię bez zbiorników tak jak ten http://www.bronetehnika.narod.ru/is2/is2_38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to supcio, ze ładnie wyszły ci obejmy. Ta szybka ma 5,1mmm ale never mind bo znalzłem do niej oryginalny klosz , jest nawet żarówka, idealnie spasowane. Ino malować.

 

kvreflektror1.jpg

 

kvreflektror2.jpg

 

Jak to szlag trafi? Co się stało? Bez też może być to nie jest zestaw obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze. Fundusze mi nie pozwalają na wiele rzeczy. Tutaj akurat nie chcą się przykleić do zbiorników to zrobię bez. I jeszcze jedno pytanie, czy trzeba wstawiać te "trzymadełka" do zbiorników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.