Skocz do zawartości

IS-2 Zvezda 1:35


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro uważasz, że historia polskiej broni pancernej rozpoczęła się 1 września 1939 roku to nie będę dyskutował dalej.

 

Możesz odkręcać kota ogonem i łapać za słówka. Oczywistym jest iż historia broni panc. sięga wcześniej, mieliśmy przecież Renówki FT 17 itd. Mi chodzi o to, że kiedy przyszło co do czego - napaść Niemców na Polskę, nie daliśmy sporo do pieca i nie można się z tym nie zgodzić. II WŚ to jest okres w którym broń pancerna przeżyła największy rozkwit i na tym polu zwykło się rozważać wkład poszczególnych krajów w jej rozwój. Także nawet jak wliczymy historię przedwojenną, to dalej jest blado i bez fajerwerków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A historia wojny polsko - bolszewickiej, a walki o Lwów? No nie Panowie tam wspaniale funkcjonowały polskie wojska pancerne. I Renówki przybyłe z armią Hellera i improwizowane pojazdy i w końcu i co najważniejsze - pociagi pancerne (to także przypominam istotny skład wojsk pancernych). Ich wkład w zwycięstwo był ogromny i nie wolno o nim zapominać. Walki z września 1939 to tylko w porównaniu z tym maleńki epizodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mnie jednak chodziło o aspekt nie tyle udziału w bitwach i konfliktach ale głównie o myśl techniczną, plany, konstrukcje a to także ważna część historii broni pancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi jak wyjdzie po podkładzie i farbie bazowej, pamiętaj aby dobrze grubo wypsikać - tak aby farba i podkład były przez kilka minut mokre po nałożeniu - będzie ładnie i gładko, jak napsikasz za mało i farba będzie od razu sucha po nałożeniu to ryzykujemy, że będzie faktura jak papier ścierny co rujnuje model. 3mam kciuki. Aha nie bój się, że zalejesz detale nawet 3 grube warstwy nie są w stanie tego zrobić pod war. że farba jest dobrze rozcieńczona.

 

Aha 2 przed podkładem spłucz go wodą z płynem do naczyń - zmywaj dużym pędzelkiem pod kranem uważając aby ci nie wciągnęło małych części - usuniesz drobiny kurzu i inne fuzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jakub że pod kierunkiem chłopaków całkiem dobrze Ci poszło . Nie wtrącałem się bo miałeś dobrych doradców. Fajnie że się nie śpieszyłeś i starałeś się korzystać z dobrych rad. Trzymaj tak dalej . Jakiego podkładu będziesz używał?

Co się stało z wieżą?

Leniwy modelarz się trafił? Poczytaj warsztat to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład, właśnie gdzieś się zaplątała moja farbka i nie nie wiem jaki był numer. (pactra)

Ale z chęcią się dowiem jaka będzie najlepsza. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jakub że pod kierunkiem chłopaków całkiem dobrze Ci poszło . Nie wtrącałem się bo miałeś dobrych doradców. Fajnie że się nie śpieszyłeś i starałeś się korzystać z dobrych rad. Trzymaj tak dalej . Jakiego podkładu będziesz używał?
Co się stało z wieżą?

Leniwy modelarz się trafił? Poczytaj warsztat to będziesz wiedział.

Leniwy modelarz jest po sesji i od teraz ogląda tylko obrazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwy modelarz jest po sesji i od teraz ogląda tylko obrazki

To współczuje stanu . Oglądaj więc obrazki bez zadawania pytań bo będziesz musiał czytać odpowiedzi, no chyba że dostaniesz odpowiedź obrazkową

Podkład, właśnie gdzieś się zaplątała moja farbka i nie nie wiem jaki był numer. (pactra)

Ale z chęcią się dowiem jaka będzie najlepsza. Macie jakieś pomysły?

Jakub zdecydowanie podkład samochodowy w sprayu. Szary, akrylowy. Osobiście używam 1K spray firmy Inter troton. Dokładnie- No.68 primer gray. Wygodne malowanie ze spray'u, nawet jak zalejesz wszystko przy schnięciu się ulatnia( łącznie z nadmiarem). Wada- okropnie śmierdzi. Używam z 10 lat. Pucha kosztuje około 16 pln, ale starczy Ci na kilkanaście modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.