Skocz do zawartości

T-72 M1 z 9 BKP Braniewo Tamiya 1:35


drago101

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być "na szybko"

Tyle, że można było i "na szybko" i sensownie.

Tym bardziej że malował ktoś, kto wie jak to robić.

 

Nie lubię niedomówień, zatem w czym leży problem? W modelu czy jego malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię i nie widzę niedomówień w tym co napisałem.

Jak sam napisałeś miał być "na szybko" i taki jest.

Ładnie, czysto (technicznie) pomalowany model,

ale dość łatwo można by go dużo bardziej zbliżyć do miniatury oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze i nie dla każdego coś co wydaje się proste takim właśnie jest. W moim stanie modelarstwo to nie walka o każdy szczegół i mozolne odtwarzanie rzeczywistości w jej najdrobniejszych elementach. To raczej forma oderwania od rzeczywistości i rehabilitacja (raczej mało skuteczna). Zdaję sobie doskonale sprawę ze swoich ograniczeń i funkcjonuję na tym forum na zasadzie: robić dla własnej przyjemności tak jak daję radę, albo nie robić wcale. Obaj z Robertem Robimy jak potrafimy. Ja w sferze modelu z efektem jak widać różnym i robert w części poświęconej malowaniu. O ile mój warsztat osiągnął w zasadzie absolutny szczyt możliwości o tyle Robert z każdym modelem nabiera coraz więcej umiejętności i doświadczenia. No cóż, nie każdy wie (uznawałem, że nie musi), że bywało iż w moim wypadku (np przy ostatnim zimowym KW) model składa się tak naprawdę z dwóch. Poprostu gdzieś w trakcie montażu narzędzie jakim jestem ja sam nie było w stanie sprostać wyzwaniu niszcząc jakieś elementy bezpowrotnie i aby model został dokończony trzeba było dokupić drugi egzemplarz. Tak to już ze mną niestety jest, ale dysponuję za to sporym zasobem różnych części zamiennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę na koniec, że nie o to chodzi w komentarzach do modelu by się autor (lub autorzy) potem tłumaczyli co i jak i dlaczego. Nie napisałem też, że mi się model nie podoba.

Co zaś się tyczy Roberta i malowania to choć nie znam człowieka osobiście, to widziałem sporo jego prac.

Porównując tą do innych, to mogło być o wiele lepiej i tylko z tego powodu taki mój komentarz.

Ale jak napisano wcześniej. jak "na szybko" to "na szybko" bez większego wysiłku i dbałości o szczegóły.

I nie chodzi tu o "walkę o każdy szczegół".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.