Skocz do zawartości

HUNT II - 1/72


A51

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko wielka szkoda ze nie plywa

my z synem mamy juz duzo zebranej dokumentacji do niemieckiego Z-1

bylaby mozliwosc demonstracji pierwszej potyczki ( bitwy ) morskiej w drugiej wojnie swiatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Udalo nam sie poprawic rufowa nadbudowke i jest w trakcie wykanczania. Czesciowo widac ja na zdjeciu. Tylko upal nie sprzyja pracom szlifierskim. Pomimo to wydaje mi sie ze HUNT nabiera wygladu.

HUNT_II-komin.jpg

w przyszlym tygogniu bedziemy chcieli zabrac sie za proby lakierowania nadbudowek. Mam nadzieje, ze moj spec od robienia form wroci wreszcie z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedziec czy was ta relacja interesuje ? Nikt nic nie pisze

Tu jeszcze zdjecia z drobnego szlifowania w ogrodku i przymiarki wszystkich nadbudowek.

HUNT-II-28.07-4.jpg

i od rufy

HUNT-II-28.07-3.jpg

trzeba bedzie kadlub prysnac masa wypelniajaca i wyszlifowac na lustro.

 

Cien z drzewa robi za imitacje kamuflazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie przejmuj, że nie ma wpisów. To nie dowód, że się Twoim wątkiem nikt nie interesuje. Od 5 lipca,kiedy otworzyłeś wątek, ponad 2300 zajrzeń było. Wierz mi, to niezły wynik. A brak wpisów, to dobry znak - śledziki nie mają do czego się czepić... Ty lepiej rób swoje, bo my lubim świeże obrazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.

Muchy już dłuższy czas ledwo coś skrobną (tak jakoś się powaliło... ), ale nie oznacza to, że nie zaglądają na Forum . "Hunciaki" to chyba najzgrabniejsze z eskortowców i takie "w sam raz", więc ten temat to dla mnie prawdziwa przyjemność, zwłaszcza w tej skali

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje - teraz wiem, ze cisza to zaczy wszystko OK.

Co do RC oczywiscie, ze bedzie pokazane cale bebechy, ma to byc modul napedowy i modul elektroniczny. Juz koledze z forum w rozmowie tez powiedzialem, ze pracujemy z synem nad modulem umozliwiajacym pelne poruszanie armatami glownymi. Pracujemy i wymyslamy co by mozna bylo jeszcze zautomatyzowac. No i zeby nie marnowac czasu juz ruszyly prace nad konkurencja ( przeciwnikami ). Zapytacie dlaczego - otoz juz od razu wyjasnienie, modele bede chcial zaprezentowac na wystawie w ILAWIE, ktora to odbywa sie w lipcu. Maja obok sali wystawowej piekna zatoke jeziora idealnie nadajaca sie do zabawy RC. No i wykonczanie i zabawe w detale zostawiam na dlugie jesienne miesiace, gdzie pogoda nie sprzyja szlifowaniu na dworze. Wiec dlatego teraz prace tzw. BRUDNE i o NIEPRZYJEMNYM ZAPACHU. Zona jak tylko czuje zapach wypalanego plastiku, czy rozpuszczalniki od szpachli, czy gruntu daje nam obu dobrze po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dalej dlubie przy detalach, gdzie w tym tygodniu pokaze jeszcze cos nowego, a tak wyglada obudowa dziala.

HUNT-wieza.jpg

pozostale 2 jeszcze w szpachlowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie oglada prace innych, ale samemu tez trzeba wykonac plan zalozony na lato.

Tu mala zabawa - co to za okret ?

No i porownanie wielkosci z kadlubem S-100 firmy Revel oczywiscie w tej samej skali 1/72.

nowy%20kadlub.jpg

powinienem byc do konca tygodnia gotowy ze szpachlowaniem i szlifowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ostatni strzal lezy poza celem

niszczyciel klasy "Z" tez jest w przygotowaniu tylko bedzie o nastepne 40 cm dluzszy. ten ma 140 cm, a "Z" bedzie mial 180 cm.

mam nadzieje ze BALROG nie popsuje zabawy, on wie co robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze bedzie ci trudno, ale OK. Do Polski jade dopiero 20.8. mam sporo roboty i musze utrzymac terminy. Mam nadzieje, ze mozliwosc zdobycia kadlubow w skali 1/72 bedzie przez modelarzy odpowiednio doceniona. Zwlaszcza, ze jeszcze powstaja 2 ktore pozwola na wykonanie polskich modeli. ( uzywanych przez marynarke polska ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak u mnie troche ucichlo, bo ze wzgledu na zmiane technologii w wykonaniu kadluba musialem zrobic nowy kadlub. Wykonanie skladanej formy jest dla mnie nowoscia i tak jak miporadzil dobry kumpel lepiej to roboc na czyms malym, zeby koszty materialu byly w normie. Jak cos spieprze to straty beda niewielkie.

Tak ze taki drobny scigacz okretow podwodnych powstal na szybko i bedzie wlaczony do floty 1/72.

PC-553.jpg

Jeszcze troche trzeba kadlub dopiescic, prysnac wypelniaczem i przeszlifowac na lustro. Tak jak obiecalem pokaze potem kadlub wykonany z wlokna weglowego, milego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak popatrzec, to troche czasu minelo. Niestety sa tez inne zajecia, ktorych nie da sie odlozyc na pozniej.

No ale powoli idziemy dalej - wykonany zostal poklad i pare detali, moze teraz zwiekszy sie tempo.

PC-553-15.09.jpg

No i jestem pelen podziwu dla modelarzy KARTONOWYCH - poniewaz zeby kadlub byl jako tako gladki i nadawal sie do ukladania poszycia jest kawalek mozolnej pracy, Teraz wiem dlaczego lakiernicy samochodowi biora taka kase - wyprowadzic powierzchnie zeby byla do zaakceptowania to mozolna praca.

 

Milego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ktos musi prowadzic kontrole.

Poniewaz u nas juz spadl pierwszy snieg, wiec musimy podgonic zaplanowane jeszcze 2 kadluby, wtedy wezmiemy sie za nadbudowki i detale.

Zona mi sie smieje, ze w wannie sie nie zmiesci. No i jest od niej 0,4 cm dluzszy.

 

Milego ogladania i mam nadzieje, ze trzymacie kciuki za realizacje kompletnego projektu.

NARVIK-2.jpg

 

Chyba nie jest problemem, co to za okret ?

W przyszlym tygodniu pokaze ostatnie z tegorocznej serii kadluby i zabawa zacznie sie na calego. Kiedys trzeba zaczac to obrobic. Jestem zadowolony, bo mam wreszcie przemyslowego dostawce na Epoxy i Maty, wiec kolejny problem z glowy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.