Skocz do zawartości

Elficki okręt


Teillman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zanim zabiorę się za skrobanie samemu tego kolosa, szukam czegoś co mogłoby posłużyć mi jako baza.

 

Model powinien być w skali pozwalającej na użycie załogi, która jest w skali 28mm.

 

Długość modelu 50-60 cm szerokość w najszerszym miejscu ~15-20 cm

 

myślałem że nada się do tego Rzymska galera Zvezdy ale jest niestety za mała

 

fotki poglądowe:

 

high_elven_ship_ulthuan

 

high_elves_ship

 

ktoś mógłby coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za podpowiedź,

 

Pomysł stąd, że ogólnie z modelarstwem takim normalnie pojętym czyli statki, samoloty mam mało wspólnego, siedzę za to w systemach bitewnych jak Warhammer, Warhammer 40k i uznałem że fajnie byłoby coś takiego stworzyć na jeden z większych konkursów dotyczących tej części hobby czyli Paradę armii (Armies on Parade) organizowane co roku przez producenta modeli. Wygrałem obie jak dotąd edycje tego konkursu w Polsce i w następnym roku wybieram się do Niemiec, żeby dostać się na ogólnoniemieckie finały i być może zdobyć główne trofeum.

 

tutaj tegoroczna praca:

 

1

 

a tutaj moja inspiracja:

 

marienbourh

 

jest to okręt innej rasy, ludzkiego imperium. Moja praca będzie nieco większa, gdyż na podstawie 61x61 cm oraz wysokości podstawy ok.20 cm. Do tego dojdzie wielkość statku.

Na całej dioramie będzie około 100 modeli załogi statku oraz dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drewniane modele ? Kosztowne, ale niektóre piękne .... z tego, co pamiętam, skala 28mm to jakieś 1:56, więc może uda się coś znaleźć... Nie myślałeś o elfickich południowcach na tylnookołowcu ;) ? Sweet Home Elfobama!

 

http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=397_2200&products_id=56676&%3CosCsid%3E

 

tu reszta tych drewniaków -

http://www.modelmania.com.pl/index.php?cPath=397_2200&%3CosCsid%3E

 

PS- i powodzenia w pogromie zachodnich sąsiadów na ich własnym terenie. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kruca fuks, coś z mojego podwórka Jeszcze jakby TK było...

Trzymam kciuki, gratki poprzednich triumfów i powodzenia w szwabskim pogromie

 

PS. Zacna Gwardia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki okręt to cholernie trudna sprawa. Myślę, że wielu pro miałoby z tym problem. Najpierw zaopatrz się w ogromną ilość polistyrenu i resztek po innych okretach, a potem zakup jakiś wrak z allego.Nie rób na odwrót bo możesz się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.