Jump to content

Hardox 400 jak zrobic?

Recommended Posts

Panowie Drodzy

Mam zamiar pobawić się w wykonanie tego guntruck'a

irak447_zpsc49f0468.jpg

macie jakiś sprawdzony sposób na zrobienie takiego efektu na płytach?

tu podobna sprawa- Hardox 400

irak891_zps1befb387.jpg

tu oryginalne płyty fabryczne

http://www.google.pl/search?q=hardox+400&rlz=1R2NDKB_plPL541&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=dnPvUefdOcXdsgap7IHYBg&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=576

będę wdzięczny za pomoc

Ja tu widzę 2 drogi albo akryle i glazing w kolorach ciemna i jasna rdza z wyłączeniem pośredniej + efekty porysowania; nieregularności robimy suchym pędzlem w kolorze ciemniejszym na przygotowanej na wcześniej położonych jaśniejszych warstwach.

2 droga pigmenty i white spirit.

Moim zdaniem najlepiej byłoby połączyć obie techniki czyli dać parę glazów ciemną i jasną rdzą na płytę pokrytą metalizerem koloru stali lub ciemnej stali; żelaza tak robię np z tłumikami - metalizer pokrywam kolorem do 90 -95%. A potem można spróbować wykończyć pigmentem i white spirit.

Wiem, że całość brzmi skomplikowanie. Spróbuj na początek tak. pomaluj próbny element metalizerem ciemne żelazo i zrób glaze z ciemnej rdzy np vallejo PA 302 + glaze medium 596. Jak uznasz, że efekt daje radę możesz iść dalej czyli kolejne warstwy w celu intensyfikacji koloru i pokrycia metalizera, potem ewentualnie pigmenty. Spróbuj osiągnąć to poniżej, płyty są podobne tylko większe i bardziej pokryte kolorem ale to nie problem bo malujący decyduje.

exhaust12.jpg

Jeszcze sobie coś przypomniałem - kiedyś robiłem guntruck też humvee z podobnymi płytami i w celu ułatwienia dałem pełne pokrycie dark rustem PA 302 vallejo z aerografu jako bazę - wyszły takie ładne ciemne płyty - na to poszły delikatne glaze'y z light rust PA vallejo i było fajnie - ot taka wariacja nt tego co wcześniej napisałem po prostu zamiast początkowo metalizerem pracujemy brązową bazą.

Na koniec można dać pigmenty i przejechać white spirit jak w poprzednim podejściu. A samym metalizerem można drybrushować krawędzie. Kwestia czy wolisz najpierw dać metalizer i go stopniowo pokryć czy dać wpierw kolory i potem zaakcentopwać delikatnie metal - kewstia preferencji.

Sorry za zamieszanie ale oba podejścia się sprawdzą po prostu trochę inna kombinacja.