Skocz do zawartości

Iveco Turbostar Italeri 1:24


szerszendriver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W warsztacie oczywiście pomogę.

Póki co:

-Silnik i zbiornik powinny być czerwone.

-popracuj nad malownaiem pędzlem

-to coś na chłodnicy i ta skrzynka powinny być psiknięte też sprayem pod kolor ramy, tak samo jak bak

-pospieszyłeś sięz nałożeniem kół

-zeszlifuj te nadlewki na resorach

Jeżeli wszystkim będziesz tak jak nad tym się przykładał to model prawdopodobnie nie wyjdzie.Mam nadzieje że poprawisz to i życzę dużo cierpliwośći

Taka moja jak na razie ]łagodna krytyka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rak bardzo chcesz to zrobię zbiornik na czerwono ;) jeśli chodzi o te nie dopalowania pędzlem na silniku to taki efekt chciałem uzyskać ;) jutro rana zapylam po klej i działamy ;) jeszcze zrobię galerię MANa F2000 i volva FH16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie wygląda na efekt tylko na złe malowanie

A jak chcesz robić odpryski to najpierw się maluje np na jakiś rdzawy brąz potem na bazowy i się zdrapuje.Tak z grubsza

Wearthing to nie jest taka prosta sprawa na 3 model, ale jak chcesz.

Povczytaj w tajnikach modelarstwa o np łoszu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego oka: chyba nie używasz podkładu pod farbę a sama farba chyba jest zbyt gęsta. Domaluj zbiornik, bo chyba nie jest dokładnie pomalowany. Rozrzedź farbkę i więcej cierpliwości w malowaniu

 

Pozdrawiam

 

ta rama to tylko podkład ;) silnik jest przyłożony dzisiaj dodam fotki pomalowanej ramy z zbiornik zrobiłem na czerwono ;) kabina jednak będzie czarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedziec, ziornik dalej ładnie nie wygląda.

Ja wiem czy malowanie lakierem do paznokci to taki dobry pomysł..

Takanina nie siedzeniu jest przyklejona trochę niestarannie i nie odpowiada to rzeczywistym kolorom.

Bazowy wnętrza to powinien być taki szary z odrobiną hh takiej zieleni i potem na siedzeniach kolorowe pasy.

Nie zrobiłeś nic nie szwami na resorach, no i dyferencjał pasowało by zaszpachlować.

Tak szczerze mówiąc to ten wydech nie prezentuje się świetnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier do paznokci ? Popraw te srebrne elementy, wiem że chciałeś zrobić dobrze ale to wygląda jakby było nie domalowane . Popraw srebrne linie na zbiorniku. Pamiętaj aby usuwać ślady łączeń na częściach, troche szpachli a efekt będzie o wiele lepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę nic dodawał, wszystko powiedzieli koledzy. Co to za lakier ? Z tego co TERAZ widać to nie wiem czy nie lepiej było zostawić ramy w tym niby podkładzie. Nie wiem poco dawałeś jako podkład lakier bazowy. Podkłady przeważnie występują w odcieniach bieli i szarego --oba mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerszendriver, bede z toba absolutnie szczery - jak na trzeci model to lipa - szwy nieoszlifowane, laczenia po kleju widac na kilometr, bak i silnik wygladaja jakby byly obrzygane czyms co przypomina farbe, rama tez tragedia, eech..... nie na tym polega modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na razie wstrzymaj prace, spokojnie usiądź, przejrzyj warsztaty na forum, zrób listę potrzebnych materiałów i narzędzi (za pierwszym razem będzie długa, potem będziesz uzupełniał braki), wejdź do jakiegoś sklepu internetowego, albo jak masz to u siebie, kup co potrzeba i zacznij jeszcze raz. NIE ŚPIESZ SIĘ! Na waloryzację będziesz miał czas. Sklej model czysto, na fajerwerki przyjdzie pora.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 zbiornik na zdjęciach jest dopiero po pierwszej warstwie

 

Ja ze swojej strony ci powiem(już teraz widać), iż farba jest za gęsta. Co byś teraz z tym nie zrobił, tak gęstą farbą nic nie wskórasz. Jak dla mnie farba ze zbiorniczka do usunięcia i od nowa - rozcieńczoną farbą. Rama też ma za grubą warstwę farby.

 

Będzie dobzie, tylko się starszaczków (nie, nie mnie ) słuchaj

 

Pozdrawiam

 

P.S. Mogę się mylić z tym co jest nie tak. Ale tam mi doświadczenie podpowiada, że to winowajcą jest zbyt gęsta farba. Nie bijcie, jeśli plotę głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szerszeń

 

Niestety przyłączam się do opinii kolegów że nie wygląda to najlepiej.

Nie będę czepiał się do farby bo mi nieraz i przy siódmym modelu coś się nie uda ale to co mnie boli najbardziej i razi w twojej pracy to brak obróbki elementów przed malowaniem.

Nadlewki trzeba zcinać i wygładzać papierkiem 2000, tak samo łączenia sklejonych elementów.

Takiego modelu nie da się skleić w tydzień, trzeba trochę się pomęczyć.

Życzę dokładności i dużooo cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witaj

 

Teraz to już przesadziłeś, tego co widać na zdjęciach to nie da się nawet skomentować.

Na zdjęciu z poprzedniego postu było wszystko ok na tym łączeniu kabiny więc ciekaw jestem jak zrobiłeś tą wnękę?

Te pasy to mi przypominają pastę do zębów a nie farbę modelarską, jak nie masz farb albo rozpuszczalnika to kup sobie albo wcale nie maluj.

Zmyj to wszystko zmywaczem wamodu potem poszpachluj co się da i pomaluj sprayem kilka warst lakieru na koniec to się może da jakoś wypolerować papierem wodnym.

Jeśli to nie podziała to kup sobie nowy model i zacznij wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.