Skocz do zawartości

Panther Ausf A Tamiya 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Ten uchwyt nad włazem z tyłu wieży jak na mój gust jest za gruby no i te listwy na narzędzia strasznie psują całość.

Co racja to racja, faktycznie trzeba będzie to pozmieniać.

ale może postarał się zrobić fakturę na zimericie za pomocą szpachli . Bo w rzeczywistości zimerit nie był taki gładki.

Spokojna głowa, faktura będzie, tylko jeszcze muszę poeksperymentować z różnymi efektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

coś tam podłubałem. Przede wszystkim zrobiłem fakturę na zimmericie, jest bardzo delikatna, ale po pomalowaniu, na próbnym kawałku, efekt jest jak dla mnie ok. Poza tym poprawiłem parę drobiazgów i stelaże na narzędzia.

 

qrry.jpg

 

ktsj.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

fajnie,że się podoba

dawaj kamo!

Właśnie co do kamo, to nie chce nikogo rozczarować, ale zaczynam się skłaniać ku zmianie koncepcji. Chyba zostawię wóz w jednokolorowym malowaniu.

 

Tymczasem mam pytanie do kolegów. Czy ktoś może poratować jakimiś zbędnymi gumisiami, albo ogniwkami do pantery? Gąsienice z zestawu to hmm... delikatnie mówiąc do niczego się nie nadadzą, a fruili mi się nie uśmiecha kupować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

układ plam i ich wykonanie spoko, jaskrawość też przytłumi się po zabiegach, ale wątpliwości budzi u mnie kolor rotbrauna - nie za czerwony? Chyba, że to wina aparatu właśnie. Ja lubię w niemieckim kamuflażu nieco bardziej ciemnobrązowy odcień rotbrauna, ale to tylko widzimisię moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

spokojnie, po dalszych zabiegach wszystko ładnie się stonuje, a co do koloru rotbraun to zawsze stosowałem ten odcień w niemieckim camo, po filtrach itp trochę zbrązowieje i moim zdaniem będzie wyglądał odpowiednio, przynajmniej moim zdaniem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stara pantera, merytorycznie trudno zrobic czołg przypominajcy oryginał. Za to malowanie bardzo fajne. Dla mnie wymiatają siatki osłaniające wentylatory. Najbardziej zblizone do oryginału (widziałem na żywo) , nie takie płaskie i gęste jak z blaszek fabrycznych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

postępy:

- filtry dla wypłowienia kamuflażu,

-wash punktowy,

-wash po całości na zimmericie.

 

8zzx.jpg

 

l98d.jpg

 

uabs.jpg

 

merytorycznie trudno zrobic czołg przypominajcy oryginał.

Trudno to mało powiedziane . Ale jest to fajny materiał do ćwiczeń i tak też ten model traktuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się kalki na zimmie ułożyły Co do zestawu to moim zdaniem niektórzy mają takie zdolności jak autor tego wątku, że i z niezbyt ciekawego materiału bazowego robią model ładny i ciekawy (przynajmniej dotad tak wygląda i zapewne to się nie zmieni ), a niektórzy mając niewiadomo jak wybajerzone zestawy i waloryzacje do nich wcale nie robią jakichś cudów dużo lepiej się prezentujących. Pozodtaje jeszcze kwestia co chcemy uzyskać - czysto zrobiony, ładnie wydetalowany i pomalowany model bez dramatycznych baboli merytorycznych czy wierną kopię oryginału z każdą śrubką i wymiarem takim jak w pierwowzorze, co jest w praktyce bardzo trudne do osiągnięcia i dla mnie męczące - ja zdecydowanie wolę ten pierwszy rodzaj modelarstwa, ale to już wedle uznania kazdego jak kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

czasu mało, ale coś się tam dłubie:

Podziałałem trochę olejami, ale chyba na zdjęciach mało widać.

 

1htb.jpg

 

g5uh.jpg

 

6l54.jpg

 

0lr1.jpg

 

cxd2.jpg

 

zabrałem się też za błoto na wannie, ale nie jest to jeszcze produkt finalny:

 

z4qo.jpg

 

 

Ładnie się kalki na zimmie ułożyły
przynajmniej dotad tak wygląda i zapewne to się nie zmieni

 

No właśnie bałem się, że kalki się nie "wtopią" w zimm.

 

Nie piszcie mi tak bo jeszcze coś spierdzielę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.