Skocz do zawartości

Model"s garage by FIAT


Fiat126poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was! Zacząłem budować długo wyczekiwany projekt Fiata 126p BLACK EDITION 1:34 WELLY!

 

Wiem, że to forum plastikowych modeli, ale metalowe posiadają plastik więc myślę, że znajdę tu miejsce

 

Model będzie dopracowany w szczegółach!

Plany?

- Klatka bezpieczeństwa,

- Fotele kubełkowe,

- Przyciemniane szyby na 95%,

- Pasek przeciw słoneczny na szybie przedniej,

- Może zmiana kierownicy,

- Alufelgi czarne,

- Zaszpachlowana klapa tylnia,

- Lakier z palety Fiata 126p NERO 601 czyli edycja limitowana BLACK,

- Wydech chrom,

 

Zdjęcia z prac, które już zrobiłem

 

Zdjęcie złożonego Fiata 126p w garażu, obok Volvo C70 Cabrio

9woj.jpg

Model prawie gotowy pod malowanie podkładem:

n705.jpg

 

64g.JPG

Klapa zaszpachlowana:

g3k.JPG

 

g4sd.jpg

części:

ijts.jpg

Przymiarka kół do budy:

bkg7.jpg

przymiarka foteli:

5upk.jpg

 

ETAP 2:

Model gotowy pod malowanie:

rfsv.jpg

 

Model pomalowany podkładem schnie, więc ja zająłem się wnętrzem

Przymiarka foteli... nie pasują...

ryvz.jpg

Więc szpachel, klej super glue i czarny połysk wchodzą do akcji

Skleiłem podwozie z wnętrzem:

xs64.jpg

Po szpachlowane i gotowe do malowania:

hqim.jpg

Wnętrze całe pomalowane połyskiem, żeby nie było różnic:

wm81.jpg

 

9s44.jpg

Teraz malowanie podwozia:

pyam.jpg

Fotele przyklejone:

lztv.jpg

 

tqao.jpg

 

Jutro, może uda mi się zrobić klatkę i wstawić, zdjęcia modelu pomalowanego podkładem jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.No fajny szkrab ale zaraz pewnie sie forumowicze zaczna czepiac i slusznie.Zawsze po wstawieniu zdjatek warto oblukac co sie wstawilo.Oczy bola ;sam mam problemy;no moze nie mam duzo dioptri ale wstawianie takich zdjec jest jakims brakiem szacunku dla forumowiczow.Jesli mozesz popraw to bo mysle ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te fotki będą lepsze

 

Buda pomalowana podkładem przymierzona do wnętrza i podwozia

vg04.jpg

I tak jeszcze jedną warstwę podkładu muszę nałożyć żeby było idealnie!

hj45.jpg

Dlaczego jeszcze jedną warstwę? Ponieważ prześwituje miejscami czerwony

zlhh.jpg

 

py8m.jpg

 

lk1v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dajesz sobie rady z ostrością zdjęcia, rób je z dalszej odległości i kadruj w programie graficznym.

 

Co do 'modelu' i kierunku przeprowadzonych zmian... Brak miejsca na rejestrację był modny kilka lat temu, ale to jeszcze można przeboleć. Klamki są ? Na zdjęciu drzwi nic nie widać. Dlaczego wlotu na klapie silnika zostały zaszpachlowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dajesz sobie rady z ostrością zdjęcia, rób je z dalszej odległości i kadruj w programie graficznym.

 

Co do 'modelu' i kierunku przeprowadzonych zmian... Brak miejsca na rejestrację był modny kilka lat temu, ale to jeszcze można przeboleć. Klamki są ? Na zdjęciu drzwi nic nie widać. Dlaczego wlotu na klapie silnika zostały zaszpachlowane ?

 

Odpowiadam. Z tą ostrością zdjęć, jestem kiepski... potrzebowałbym jakiegoś prywatnego poradnika co i jak... Na razie spróbowałem w paincie.... ale jak widać zdjęcia wyszły tylko mniejsze... nie widzę poprawy jakości

 

Klamki są, ale jak się dobrze przyjrzeć. Wloty zaszpachlowane, bo uważam, że lepiej będzie wyglądać. Powiedzmy, że silnik jest wyposażony w chłodnicę

 

O to 3 próbne zdjęcia:

aofe.jpg

Buda już sucha, można zacząć przygotowania pod malowanie kolorem

mqij.jpg

 

l52n.jpg

 

Kolor jaki zamówiłem to Orginal NERO 601 z palety fiata 126p

126pblacksilver2.jpg

126pblack596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nikt nie komentuje. Trudno komentować jak nic nie widać.

Z całkowicie nieostrego zdjęcia, to ostre można zrobić tylko w amerykańskich filmach.

Jak pisał JSM gdy masz kiepski aparat, to rób zdjęcia z dalszej odległości i przy dobrym dziennym świetle. Aby zdjęcie było ostre musisz:

1. Nie przekraczać minimalnej odległości dla danego aparatu.

2. Robić zdjęcia przy przymkniętej przysłonie i krótkim czasem, a te parametry wszystkie samopstrykacze ustawiają automatycznie w zależności od ilości światła, więc słabe swiatło = nieostre zdjęcie.

Paint Ci nic nie pomoże w wyostrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty zaszpachlowane, bo uważam, że lepiej będzie wyglądać. Powiedzmy, że silnik jest wyposażony w chłodnicę

To trochę głupie tłumaczenie. Brak wlotów raczej świadczy o uproszczeniu, a nie o lepszym wyglądzie. Swojego czasu moja córka kupiła maluszka od pseudo rajdowca, gdzie dla polepszenia aerodynamiki te wloty były zaklejone. Więc silnik nadawał się do wyrzucenia.

Podobnie nie ma wlotów powietrza z boku auta. Co prawda na zdjęciu widać tylko prawą stronę auta. A rzeczywiście zdarzały się rajdówki które po prawej stronie miały wlot zaślepiony, ale za to po lewej był większy. Dawało to niewielki wzrost mocy przez lepsze ukierunkowanie powietrza.

Chyba, że robisz całkowicie "wiejski tuning" to proponuję przeróbkę którą robili niektórzy chłopcy. Do zderzaka w okolicy wydechu przykręcony był jednym końcem drut sprężynowy o grubości ok. 3 mm. Drugi koniec opierał się o wylot tłumika tak przez środek otworu. Gazy spalinowe odchylały drut, który swą sprężystością uderzał po chwili o tłumik. Dawało to pięciokrotny wzrost hałasu z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez te zdjęcia... Klamki są, listwy są, boczne wloty też są... ale jak Fiat zostanie pomalowany lakierem czarnym to wloty, listwy, zderzaki i klamki będą pomalowane innym kolorem, np. białym jak w edycji specjalnej BLACK.

Nie planuję wiejskiego tuningu, ale "czysta" klapa mi się podoba.

 

Zamawiam jutro folię do szyb 95% przyciemnienia i lakier czarny z palety 126p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez te zdjęcia... Klamki są, listwy są, boczne wloty też są... ale jak Fiat zostanie pomalowany lakierem czarnym to wloty, listwy, zderzaki i klamki będą pomalowane innym kolorem, np. białym jak w edycji specjalnej BLACK.

Nie planuję wiejskiego tuningu, ale "czysta" klapa mi się podoba.

 

Zamawiam jutro folię do szyb 95% przyciemnienia i lakier czarny z palety 126p

Gładka klapa i głośniki na półce z tyłu, to już w zasadzie początek modyfikacji, które idą w złym kierunku. Lepiej skupić się nad poprawą wad i waloryzacją, niż modyfikacje na siłę i tłumaczenie zaszpachlowania wlotów innym typem chłodzenia.

 

Jakiego używasz aparatu ? Posiadasz tryb makro ? Jeśli są nieostre, proponuje zakupić statyw, lub podłożyć np. książki by aparat nie 'bujał' się w rękach. I światło - podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rano na zakupach! Zrezygnowałem z koloru NERO 601, ponieważ przeliczając koszty nie starczyło by mi na to co chcę!

Zapłaciłem 34 zł za 2 szpreje!

A orginalny NERO 601 kosztował by 32 zł + bezbarwny 17 zł i wysyłka DPD 12 zł czyli około 60 zł

kz0m.jpg

Pomalowałem wpierw drzwi

v8y2.jpg

potem karoseria:

frp3.jpg

 

Tu sobie schła, po kilku godzinach pomalowałem z wnętrza!

zaxl.jpg

 

tjy8.jpg

 

Więc jutro malowanie bezbarwnym z samego rana i pod wieczór składanie, jeszcze tylko przyciemnienie szyb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano o 6:30 byłem pomalować model bezbarwnym!

 

A teraz go przyprowadziłem do domu do zdjęć.

Poskładałem go trochę. i jest super :P

 

ey3i.jpg

 

p4gi.jpg

 

4dvv.jpg

 

7pbo.jpg

 

08kz.jpg

 

przykleiłem mu sportową kierownice zamiast maluchowskiej!

gs1v.jpg

 

Teraz zająłem się drzwiami!

Nakleiłem taśmę w miejscu szyby. Odkleiłem i przykleiłem do plexi.

9z69.jpg

Szyby wycięte:

i5ye.jpg

Szyby już przyklejone do drzwi, odkleiłem folię zabezpieczającą i gotowe!

8oln.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wasze słowa, makieta zostanie poprawiona jak znajdą się pieniądze. Założenie było takie. Stary blok z zaniedbaną ulicą. Efekt osiągnięty, ale makieta do poprawy.

Mam kilka pytań:

Z czego zrobić trawę?

Jak i z czego zrobić latarnie?

Co jest do poprawy waszym zdaniem.

 

Maluch skończony w 100%

9bec.jpg

 

b0g8.jpg

 

42yt.jpg

 

r02m.jpg

 

wuov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Buduję Pickupa w skali 1:34 z tego co mi zostało (drewno, jakieś blaszki, części po innym jeepie xd i kół po terenówce)

 

O to rama:

9wbk.jpg

 

rvqn.jpg

A tu pomalowana z ośkami i kołami:

uql.JPG

i koła:

1s8a.jpg

Na to przyjdzie kabina kierowcy i pasażera + bagażnik jak w pickupie

Ale nie wiem z czego xD

lgu1.jpg

 

A tu mój nowy nabytek

q8jv.jpg

 

jubw.jpg

Podwozie zbyt ładne jak na auto z 2001

Więc trochę się pobawiłem kropelką, pieprzem i farbami + kawałek blaszki pomalowanej na stal jako łatka dziury w podłodze XD

 

2h3z.jpg

 

1eiw.jpg

i malowanie felg

3x5g.jpg

 

Później mu założę taki zestaw

s3n.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.