Skocz do zawartości

Stug IV Sd.kfz.167


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bazylms - właśnie sie zastanawiam nad tą przerwą bo w niej ładnie widać ładnie odwzorowany spaw łączący blachy poszycia nadbudówki.

Nie mogłem się powstrzymać i zamontowałem lufę, teraz będzie mi przeszkadzać w dalszych pracach. Obecnie trwają prace przy blaszkach, te od zimeritu to bajka przy tych maleństwach od Abera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan legł w gruzach niestety gąski z nosorożca nie będą pasowały do Stuga a raczej odwrotnie więc nie zamienię. Zaszpachlowałem przerwy pomiedzy zimeritem mam dziwne wrażenie, że będę miał problem z jego czyszczeniem. Poniżej postępy przy blaszkach.

 

Zdjęcie 1

P1030415.JPG

 

Zdjęcie 2

P1030417.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak w zestawie jaki nabyłem były przygotowane do wycięcia takie przezroczyste elementy dodatkowego pancerza, szkoda tylko, że nie było już zestawowych mocowań, które to musiałem dorobić z pozostałości ramki od zimmeritu (Eduard chyba to przewidział bo ramki było w sam raz ). Same płyty nie mam pojecia czy są zestawowe czy dołożone dodatkowo w każdym razie muszę jeszcze je podocinać bo są troszkę za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak rzeczywiście nie jest to odpowiedni kolor polityczny więc już przemalowałem. Tylko czy aby nie wyszedł troszeczkę za ciemny Vallejo Air 71030 (to dopiero pierwsza warstwa więc czerwony prześwituje)? Może lepszy byłby 71031 lub wręcz 71033 tak jak mi to podpowiedział Greif (i chyba miał rację). Malowanie planuję jak na zdjęciu nr 3?

 

Zdjęcie 1

P1030590.JPG

 

Zdjęcie 2

P1030589.JPG

 

Zdjęcie 3

Stug%2520IV%2520malowanie%25201.jpg

 

[edit]Malowanie kamo planuję ciemno brązowy to Vallejo Air 71041 a ciemno zielony to 71096. Co do oświetlenia to takie chyba wystarczy 2x21wat i 1x15wat a to co na blacie to nie żaden bałagan tylko twórczy nieład

 

Zdjęcie 4

P1030593.JPG[/edit]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się położyć drugą warstwę koloru bazowego, tym razem jaśniejszego. Farba jeszcze do końca nie wyschła więc mam nadzieję, że będzie jeszcze jaśniejsza.

 

Zdjęcie 1

P1030594.JPG

 

[edit]Dzisiaj zrobiłem zdjęcie po całkowitym wyschnięciu i w świetle dziennym, teraz dobrze widać rzeczywisty kolor. Tylko czy aby dalej nie rozjaśniać...? Po nałożeniu brudzenia i lakierów to i tak jeszcze ściemnieje z drugiej strony nie ma to być malowanie pustynne. Co do koloru czerwonego to Humbrol 100, w rzeczywistości wcale nie jest taki jaskrawy, u mnie imituje minię.

 

Zdjęcie 2

P1030611.JPG[/edit]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna warstwa koloru bazowego położona, gdzie niegdzie jeszcze widać prześwity ale po kolejnej warstwie powinny zniknąć. Równolegle powstają koła, strasznie mozolna to robota, dodatkowo ułatwiłem sobie i pomalowałem je najpierw solidnie na czarno teraz będę musiał położyć z 6 warstw koloru bazowego żeby dobrze pokrył.

 

Zdjęcie 1

P1030615.JPG

 

Zdjęcie 2

P1030616.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to już będzie kolor, o który mi chodzi.

 

Zdjęcie 1

P1030619.JPG

 

Obecnie męczę się nad kołami, załamuje mnie ich ilość i to, że już trzy warstwy a kolor nadal odbiega od koloru reszty modelu.

 

Zdjęcie 2

P1030621.JPG

 

 

Ten podkład humbrola- co to dokładnie było? Świetny marchewkowy oranż, chętnie bym nim cuś wymalował...

 

Tutaj masz fotkę zrobioną w świetle dziennym pomalowanej części tym humbrolem

 

Zdjęcie 3

P1030624.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie męczę się nad kołami, załamuje mnie ich ilość i to, że już trzy warstwy a kolor nadal odbiega od koloru reszty modelu.

 

Przejmujesz się?? przecież i tak nie zostawisz ich idealnie czystych... sam kurz sprawi że nie będzie widać różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę wody w Wiśle upłyneło i w końcu udało mi się znaleść troszkę czasu na malowanie. Nałożyłem kamuflarz:

 

Zdjęcie 1

P1030981.JPG

 

Zdjęcie 2

P1030982.JPG

 

Obecnie model dostał wosza po całości, olejne zacieki i wosza punktowego również olejnego, troszkę obić i rdzy. Wygląda to tak:

 

Zdjęcie 3

P1030988.JPG

 

Zdjęcie 4

P1030992.JPG

 

Koła są założone do zdjęcia, będą przeszkadzały podczas brudzenia pigmentami i przy zakładaniu gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że wszystkim się podoba bo nie ma żadnych uwag. Prace zbliżają się ku końcowi, model dostał ostateczne brudzenie pigmentami. Zostało złożenie gąsek i wykompanie ich w roztworze domestosa z octem. Zakupiony omyłkowo preparat do patynowania wykorzystałem do przyczernienia anten wyszło ciekawie (w pełni jestem usatysfakcjonowany).

Poniżej przedstawiam postęp z prac:

 

Zdjęcie 1

P1040007.JPG

 

Zdjęcie 2

P1040010.JPG

 

Zdjęcie 3

P1040011.JPG

 

Zdjęcie 4

P1040013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie gotowy, założyłem "oksydowane" czymś ala Domestos z octem gąsienice, przetarłem tylko miejsca po których jeżdzą koła metalizerem, reszta to kolor jaki uzyskałem po w/w zabiegu. Teraz tylko przykużenie gąsek pigmentem i gotowe. Dorobiłem małą podstaweczkę i wszystko razem prezentuje się następująco:

 

Zdjęcie 1

P1040020.JPG

 

Zdjęcie 2

P1040022.JPG

 

Zdjęcie 3

P1040024.JPG

 

Zdjęcie 4

P1040027.JPG

 

Zdjęcie 5

P1040028.JPG

 

Teraz zastanawiam się czy ma być z wszystkimi płytami dodatkowego pancerza, kilkoma a może bez Co sądzicie o wizjerach w wieżyczce dowódcy, czy aby nie za jaskrawe wyszły te szkiełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.