Jump to content

(relacja) Herman Marwede SAR od Revella 1:72


krys
 Share

Recommended Posts

Witajcie!!!

 

Zacząłem model Revella w skali 1:72: Hermann Marwede. Model będzie RC Z wnętrzami nadbudówek. Do końca września będzie powstawał powoli.

Wymiary: długość 640mm, wysokość 302mm, szerokość ok.140mm, wyporność ok.2,2kg

 

Będzie on redukcyjny, dostosowywany do klasy F4C NAVIGA, oraz posiadał oświetlenie, ruchomą kotwice i prawdopodobnie działka wodne.

Napędem będzie silnik speed 480 napędzający 3 śruby. Planowane zakończenie budowy to najpóźniej czerwiec-lipiec, najlepiej marzec-kwiecień - ale bez pośpiechu.

 

Na razie złożyłem kadłub na taśmę (żeby zobaczyć jak to wygląda) Będzie zdejmowane 2pokłady z kawałkiem burty (inaczej chyba się nie da)

6 fotek(za 1 lub 2 dni wstawię fotki wnętrza kadłuba)

 

f0ab69d55c33b2a5med.jpg

 

5909530ec31e675bmed.jpg

 

02883cba67fba313med.jpg

 

c2a3de004bc1d047med.jpg

 

943d46c97d4f9069med.jpg

 

Może wiecie jak zrobić taką łódkę RC?

 

fa30fbb3cec19cd7med.jpg

 

I śmigłowiec też ma

 

265d9f5be3e9d189med.jpg

 

257a686fef4a924emed.jpg

 

 

U mnie jeszcze święta

 

PS jak macie fotki wnętrza to bym był bardzo wdzięczny. W formie elektronicznej.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Witaj Krys

Kurde ale ciekawe plany masz co do tego Hermana. Mialem ten model przejsciowo w lapkach bo kupilem dla Saaba i osobiscie nie zdecydowalbym sie na RC. Dokladnie mowiac nigdy jeszcze nie robilem RC i jakis taki maly aby go uzyc do tego celu ale to tylko moje zdanie.

Motorowke tez chcesz miec ruchoma ? wiec bedzie otwierany dok

Pomysl nad blachami Eduarda do tego modelu. Drogie ale warte tego. Co do smiglowca to bym go sobie darowal. Zaden smiglowiec nie bazuje na okrecie a platforma na rufie sluzy tylko do krotkiego przyziemienia. Oczywiscie bede kibicowal i czekam na reszte

Link to comment
Share on other sites

Plan bardzo ambitny. Ja przy moim S-100 zrezygnowałem z RC a to z jednej przyczyny przy wyciąganiu pokładu żeby włożyć baterie urwałem parę elementów i stwierdziłem nie to za mały model więc szkoda mojej pracy . S100 jest mniejszy i nie ma w zasadzie nadbudówki którą można było by ściągać, przy tym modelu widzę że można to lepiej rozwiązać, chętnie popatrzę i doradzę. Życzę powodzenia !

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za kibicowanie. To wystarczający motyw do dalszej pracy.

 

Mam pytanie: Macie może schemat płytki odbiorczej z regulatorem (do motorówki) Na 3v? i 27mhz, powinna mieć 3kanały z możliwością podłączenia 2serw i silnik (1 serwo ster, 2 składanie masztu i silnik napęd), oraz wymiary 30x50mm z zasięgiem ok.30-50m. Może wiecie jak przebudować nadajnik 27mhz 2kanały na 3kanały? Nadajnik to zabawka firmy Dickie.

 

Czy malować części na biało, czy zostawić w kolorze białego plastiku?

 

Z góry wielkie dzięki, szczególnie za plany płytki.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!!

 

Na zdjęciach jest wnętrze kadłuba, brakuje jeszcze sklejki 3mm na dziobie (na wysokości listew) i w kątach rufy, jest to część ,,systemu'' ściągania pokładu . Zamontowania serwa 3 sterów, sterów, 3 wałów, 1 podwójnej pompy, jednokierunkowego regulatora pompy, baterii pompy, silnika kotwicy, serwa włączania kotwicy, włącznik silnika kotwicy, serwa otwierania doku (o ile będę miał motorówkę RC-nie mam planu płytki ), mocowania silnika, zębatek silnik-3 wały, 2 baterii oświetlenia i pewnie serwo włączania oświetlenia, włącznik oświetlenia.

Trochę tego złomu będzie, gdzie to upchać ?.

 

W tym tygodniu zrobię mu 1malowanie kadłuba(będzie 2), mocowanie wałów, sterów, serwa steru, zębatek, mocowanie silnika. otwieranie kadłuba.

 

A tu zdjęcia(bateria znajduje się pod regulatorem i odbiornikiem):

 

ffcea69f7eacd1bdmed.jpg

 

14bd44809bd5f731med.jpg

 

329f0c8a340808c2med.jpg

 

0f3af5dfa27777c3med.jpg

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałem miał wodowanie w wannie, weszło 3kilo cukru, prawie na równo z pokładem, linia wody, to ok.2,2-2,5kg. Regulator pompy, waży 18g., bateria pompy ok.80g, silnik pompy z 80g......Mam limit 1,6kg złomu elektronicznego . 0,6kg to będą nadbudówki, wnętrza i takie tam drobnostki, no i śmigłowiec ze 200g, ale do tylko chwilowe przyziemienie .

 

Żeby było lżej będzie robiony z balsy, choć droga to mam cały stos (na szybowce, którymi zresztą latam).

Link to comment
Share on other sites

1,6 kg to spokojnie starczy i jeszcze zostanie. Tak jak wcześniej napisał Okonek przemyśl zakup blaszek z nimi model zyska rasowy wygląd . Czekam na ciąg dalszy zresztą mój następny model też będzie R/C więc pewnie skorzystam z twojej relacji

Link to comment
Share on other sites

Na blaszki raczej pieniądze się nie znajdą, ale i tak połowę rzeczy chciałem robić, więc chyba się nie będę tak tym przejmował

 

Mam pilne pytanie: Gdzie w polskim sklepie internetowym można kupić farbki i rozpuszczalniki?, tak poniżej 5zł za farbkę .

 

Czy kupywaliście w którym z tych 2 sklepów? jaki termin dostawy, czy to porządna firma, nie podmienia kolorów itp.

 

1 firma 4,99

 

2 firma 4,70

 

lub jakieś inne firmy

 

 

 

Jaki kolor zastosować do wnętrza?

 

dd03291d02def4c0med.jpg

 

35c23159475f8fd6.gif

 

0ec68df491129b2d.jpg

 

cb282dc3af89dae8.jpg

 

77fa610a7172fd85med.jpg

 

 

W sumie 3 kolory (niestety) To ,,drewno'', ,materiał''?, obudowy ekranów.

 

Czy ktoś kto zna niemiecki, mógłby mi powiedzieć(oczywiście jak pisze) jak i czym jest napędzana Verena(motorówka), chodzi gdzie można to kupić lub nazwy urządzeń, no coś w tym stylu.

 

relacja hermann marwede i motorówka RC

Link to comment
Share on other sites

jak i czym jest napędzana Verena(motorówka), chodzi gdzie można to kupić lub nazwy urządzeń, no coś w tym stylu.

 

To silnik z miniserwa ( Conrad Elektronik nr. 227728 - 62 ) bez obudowy i przekladni. Sruba eksperymentalnie z zestawu. Dla pozbycia sie zbednego ciezaru niemiecki kolega usunal podloge w nadbudowce

Link to comment
Share on other sites

Farby i rozpuszczalniki będą zamawiane w sobotę, więc jestem na 2tygodnie spowolniony w pracach.

 

Jeszcze ostatnie takie pytanko: Czy Rozcieńczalnik z wamodu będzie dobry? Pisze, że się nadaje do revella. Revella jest mniej(prawie o połowę) i jest ponad 2 razy droższy.

 

U mnie małe zmiany konstruktorskie:

Tylny pokład będzie ściągany, a przedni przyklejony z górnymi burtami(które pierwotnie miały być też ściągane), ściągana będzie nadbudówka. Napęd zamiast 480, będzie 3xspeed 280 sport 6v (zasilany z 7,2v-szeregowo), natomiast 480 to będzie pompa (,która jest w trakcie opracowywania).

 

Verena będzie napędzana z silniczka od serwa, a regulatorem potencjometr(kolega mi podpowiedział, ale zapomniałem więc chyba potencjometr). Aku-to bateria z telefonu 22g. 750mah li-pol 3,7v lub 1 akumulator(chyba GP) Mniejszy od r3 (aaa),a ma podobno 12v(?-napisane na opakowaniu) Serwa to 2 9g HS-55(mam) lub 2 6,3g SG-50(bym musiał kupić). Problem to jedynie na dzień dzisiejszy nadajnik i odbiornik.

Co do podłogi i tak trza wycinać, ze względu nawet na te kable, a drugie serwo to składanie masztu , chyba, że będzie tonęła, to będzie pływać ze złożonym .

 

 

Na razie robię śmigłowiec BK-117. Niedługo zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

Myfg:

Jak ci będzie potrzebna porada dotycząca rozmieszczenia elektroniki, czy o dobrą elektronika- to mów śmiało, na pewno ci pomogę.

 

Czy śmigłowiec będzie latał

 

Dobre pytanie ? Planuje wstawić 3 serwa silnik itd. itd.

 

A tak na poważnie, będę mu wycinał wszystkie drzwi i będą w pozycji otwartej z pełnym wnętrzem(ale bez przesady), no i obowiązkowo ruchome wirniki, może mi się uda, że jak się kręci wirnikiem jednym to drugi też się kręci , ale na śmigłowiec przeznaczę tylko ok.tygodnia(termin nagli)

 

Hermann też będzie miał wszystkie drzwi otwarte( możliwością zamknięcia klamką ).

 

Na razie robię wnętrze i wyposażenie kadłuba(elektronika, wały itp.). Śmigłowiec miałem robić, no ale nie mam, ani farb, ani Rozcieńczalnika.

 

Zdjęcia, albo jutro, albo w środę.

 

PS Model będzie prawie na 100% startował na zawodach klas NS w sezonie 2008roku. 1raz weźmie udział na zawodach w rudzie śląskiej(ok.połowy kwietnia), więc trza go zrobić już na marzec 2008.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To już 2miesące prawie nic nie robienia Hermanna. Przez ostatni tydzień się trochę mocniej ruszyło, ale coś pokaże, żebyście nie mówili, że nic nie robię. Częściowo to prawda, ale trochę myślałem jak rozwiązać niektóre elementy. Wniosek taki, ze wszystko co w środku zostało zainstalowane pod elektronikę zostanie wywalone i zamontowane jakieś 7cm w tył, z powodu braku miejsca na pompę i ster strumieniowy(choć w dalszym ciągu nie wiem jak rozwiązać przełożenie napędu).

 

Wcześniej(i teraz) męczę się nad przyrządem do zrobienia śrub napędowych, nigdzie nie można znaleźć śrub 3łopatowych na gwint 2mm i średnicy24mm. Jeszcze pomęczę się z 2tygodnie i powinienem zacząć mekkę ze śrubami, w sumie 5 sztuk: 2trzyłopatowe 24mm-napędowa, 1czterołopatowa 22mm-napędowa, 2trzyłopatowe chyba 16mm-ster strumieniowy.

 

Mam też zrobione wały i obudowy, ale jeszcze nie zainstalowane-czekam na 3silniki.

 

Wnętrze powinienem zacząć za ok.1-2tygodni, mam już zrobione kopyto z zakrzywioną podłogą/sufitem, teraz już tylko zrobić odlewy(w sumie 6 2na poziom -1, 2 mniejsze na poziom 1 i 2 małe na poziom 2 (sterówka).

 

Teraz 3fotki, żeby pokazać, że coś się ruszyło przy budowie, choć niestety niewiele:

Ścięta konstrukcja oryginalna, teraz tylko zrobić nową konstrukcję. Ten element był zrobiony najgorzej z całego modelu, mogliby nie robić go wcale, zaoszczędziłbym przez to 3godzin ścinania. Revell powinien się wstydzić za ten element(w poprzednich postach powinno być zdjęcie tej konstrukcji).

a40657817050e407med.jpg

db28d7487fb2a1efmed.jpg

 

A tu motorówka Verena-bez podłogi, ten silnik będzie chyba napędem (trochę za duży), więc zapewne zamienię go na silnik od komórki(wibracja), serwa to Hitec HS-55 9g, też trochę za duże, ale nie mam innych. 1 do składania masztu, drugie ster.

 

84eb3b768e6194d1med.jpg

 

Budowa powinna ruszyć pewnie na początku stycznia, przed świętami powinienem zacząć poziom -1. Kiedy się skończy, to nie wiem w tym sezonie na pewno nie(ew.będę startował w F-4A), może sezon 2009?

 

Jutro, albo pojutrze powinny dotrzeć do mnie farby.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem jak zrobić rolki w doku vereny, czy zrobić je ruchome, czy zostawić tak jak jest? A jak ruchome to nie wiem czy obniżać podłogę, czy po prostu spiłować te rolki i zamontować mosiężne(lub może jakaś guma) trochę wyżej. Tu zdjęcie:

 

83f92f1cc49b3f21med.jpg

 

Teraz męczę verene na RC, ale chyba nic nie wyjdzie, sam kadłub, pokład, silnik napędowy(chyba do wymiany na lżejszy), silnik steru(też do wymiany), wał, i płytka odbiornik/regulator(z zabawki, więc ciężka) i imitacja baterii, bez imitacji części plastikowych, jest jakieś 3mm od pokładu tylnego , jak będzie skończona w tej konfiguracji to woda będzie jakieś 2mm nad pokładem, więc woda wpadnie do obniżenia w tylnej części i będzie wystawać może górna część nadbudówki, albo i sam maszt , po prostu pójdzie na dno. Kupić zestaw RC o wadze z baterią ok.<20g to jakieś 400zł z nadajnikiem.

 

PS poszukuje zdjęć wnętrza nadbudówki na pokładzie dziobowym(pod sterówką[mam 1zdjęcie]) i wnętrz nadbudówek rufowych-wydaje mi się, że jest tam jakiś magazyn i na pewno klatka schodowa do silników.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witajcie!

 

tym razem bez zdjęć(będę za 2tygodnie już chyba z pomalowanym kadłubem) Byłem zajęty innym modelarstwem (kartonowym), co nie znaczy, że zapomniałem o Hermannie, po prostu zbieram wyposażenie RC i materiały, którymi mam już zawalone całe pudło (okonek wie jakie ono wielkie), a i tak farby i ze 6metrów kabla się nie zmieściły. Jeszcze pozostało mi do zbierać ładowarkę, akumulatory i regulatory (w sumie pewnie ze 700zł) i najgorsze 60żarówek 1,2mm firmy miniatronics, najgorsze jest, to że nie da się ich kupić w europie, trzeba zamawiać w USA (60$+ok.15$ przesyłka [chyba, że kogoś znajdę to koszty będą mniejsze]).

Ten kadłub będzie bardziej zawalony kablami serwami, bateriami, regulatorami itd.itp., że nasze F-16 tyle złomu nie mają w sobie . A i wiem już jak zrobić ster strumieniowy, więc na 99% znajdzie się w kadłubie(czyli oznacza to 1silnik, 1regulator i 1baterie i z pół metra kabli oraz ze 7 wtyczek )

 

 

Robiłem testy pływalności Vereny z różnymi ,,bebechami'', ale z tą samą płytką, tyle, że inne silniki, czy tak, czy siak szła na dno . Teraz mam aparaturę od samolotu, tylko niestety skręcał on za pomocą silników i chyba nie ma wstecznego(co w ostateczności da się przeżyć) więc teraz będę testował to:

de5e2f2122b5496bm.jpg

Odbiornik/regulator ma wymiary 2x3,5cm i razem z silnikami i baterią nie waży to więcej niż 10g. Oczywiście wszystkie wtyczki i kable będą ścięte (połączenie bateria-płytka będzie miała inne gniazdo), najdłuższy kabel będzie miał 3cm.

 

 

Zdjęcie zechce już pokazać z pomalowanym dnem, ale nie wiem w jakich proporcjach rozmieszać farby revella z rozpuszczalnikiem z wamodu?

 

Po świętach już na pewno ruszam z budową (teraz już mam uzbierane ok. 80% materiałów i elektroniki to budowy).

 

PS Myfg robisz już swój model RC?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak zrobić rolki w doku vereny, czy zrobić je ruchome, czy zostawić tak jak jest? A jak ruchome to nie wiem czy obniżać podłogę, czy po prostu spiłować te rolki i zamontować mosiężne(lub może jakaś guma) trochę wyżej.

 

Guma jak i orginalne rolki nie sa wyjsciem. Verena na pewno wplynie ale gorzej bedzie z opuszczaniem doku. Pozostaje wiec chyba tylko spilowanie orginalnych rolek i zamocowanie nowych mosieznych

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja to mam pecha .

Kiedyś nie wiedziałem jak jest usytuowana linia wodna i weszło mi 2kg.cukru, bo za 3kg. poszła na dno, teraz wiem jak idzie linia wodna i weszło mi 1kg. cukru i akumulator o wadzę ok.300g., czyli miała by 1,3kg. (ponad kilogram mniej niż planowałem), z pofałszowaniem linii wodnej i dociążeniu tak, żeby linia wodna była tuż pod powierzchnią, wyszłoby mi morze ze 100-200g więcej wyporności.

Myślałem z czego by tu zrezygnować. Wnętrza i waloryzacja będą na pewno, z elektroniki, to serwo standardowe zamienię na mikro (36g oszczędności), z akumulatorów napędowych (6sztuk) 3300mAh(ok.600-700g) zrezygnuje na korzyść mniejszych 1600mAh(ok.270g), a akumulatory kotwicy, steru strumieniowego i pompy -w sumie miało być 3akumulatory 4,8V 1300mAh, zamienię na 1akumulator 4,8V 1300mAh rozgałęziony 3 części dla 2 malutkich regulatorów i 1włącznika (kotwica).

Tym sposobem powinienem pozbyć się ok.700g wagi, problem jest skąd ,,uciąć" jeszcze ok.300-400g, pierwotna planowana wyporność to była 2,2-2,6kg., teraz jest to ok.1,3kg (z zafałszowaną linią wodną będzie to ok.1,4kg-1,5kg). W ostateczności zrezygnuję z podnoszenia i opuszczania kotwicy, jeszcze może jakby nie robić oświetlenia, to bym na 90% wyropił się z wypornością-2akumulatory po ok.10-15g do tego ok.6metrów! okablowania i ok.60żarówek)

 

Zdjęcie z prawie wszystkim śmietnikiem, który miał tu być:

f365d79d9d5095a0m.jpg

Brakuje tu tylko 2silników napędowych Speed 280 (jest tylko 1) i 2 akumulatorów oświetlenia oraz 2regulatorów dla silnika steru strumieniowego i pompy wodnej.

Teraz zamiast widocznych tu 3akumulatrów 4,8V ma być 1, zamiast jednego z serw standardowych ma być mikro i oczywiście ta bateria napędowa 7,2v ma byc inna (ta bateria nie działa już chyba ze 3lata, używam jej do próbnego rozmieszczenia tego złomu)

 

Jeszcze mam małe pytanie: Jaki podkład zastosować pod farbę? Będę w poniedziałek w Lublinie i bym kupił, żeby pomalować kadłub.

Za tydzień powinienem dać fotki wnętrza kadłuba, w środę będę mocował wały i zamocowania elektroniki. Dopóki czegoś konkretnego nie zrobię to już nie będę tu pisał(mam nadzieje, że przez tydzień )

 

 

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

szykuję się na ten model, już czeka na szafie, ale na razie kolekcjonuję nadzienie. pochylnia na pewno nie ułatwia umieszczenia napędu sterów i wałów śrub. Szkoda że na youtubie pokazane są tylko rejsy gotowców bez negliżowania kuchni. myślę jednak, że po Arkonie (pokazałem ją kiedyś w modelarstwo.org.pl, która tylko miała "całą na przód" teraz już powalczę ambitniej;

pozdrawiam miłośników SAR i modeli jego floty

anabis

 

PS dziób w Arkonie (5 lat temu) był tak samo skaszaniony jak ten na zdjątku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.