Jump to content

M48A3 Mod.B Dragon 3544 1:35


Tenggeri
 Share

Recommended Posts

Witam

Jak już ostatnio chwaliłem się w dziale z zakupami zakupiłem nowy model Dragona 3544.

3szz.jpg

Jest to całkowicie nowy produkt tej firmy, żadna część nie jest zapożyczona z innego modelu. Od dłuższego czasu korciło mnie na coś powojennego, do zakupu przekonała mnie jakość wyprasek, jest świetna.

shtk.jpg

Co zaciekawiło mnie po otwarciu pudełka, w środku nie znajdziemy miliona części i tony dodatków fototrawionych. Model znajduje się na ośmiu ramkach, jak na Dragona to mało Brakuje też elementów fotortawionych, nie ma ani jednego. Nie znaczy to, że brak detali, po prostu w pudełku nie znajdują się części nie wykorzystane do budowy modelu, tak jak ma to miejsce w Panzerach lub innych Shermanach tej firmy.

Jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, to producent zapomniał dodać przeciwkurzową osłonę jarzma armaty oraz szperacza na lufie (jeśli pomyliłem terminy to przepraszam, o pancerce powojennej mam małe pojęcie). Kolejnym merytorycznym babolem są oznaczenia, tzn ich umiejscowienie w czasie. Wszystkie cztery warianty oznaczeń są datowane na 1965 rok, czyli wojna wietnamska. Szkopuł w tym, że wersja B została zbudowana w 1967, jako odpowiedź na warunki pola walki w Wietnamie. Nie możliwe więc, żeby wersja B była używana w 1965 roku, skoro powstała w 1967.

Planuję budowę modelu prosto z pudła, ot po prostu chcę machnąć coś lekkiego i przyjemnego ( tak dla od stresowania od blacharki w Flakpanzerze) W temacie powojennej pancerki jestem zielony, liczę więc na Waszą pomoc w budowie modelu. Mam nadzieję, że coś ciekawego uda się z tego zestawu ulepić

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.