Skocz do zawartości

M48A3 Mod.B Dragon 3544 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak już ostatnio chwaliłem się w dziale z zakupami zakupiłem nowy model Dragona 3544.

3szz.jpg

Jest to całkowicie nowy produkt tej firmy, żadna część nie jest zapożyczona z innego modelu. Od dłuższego czasu korciło mnie na coś powojennego, do zakupu przekonała mnie jakość wyprasek, jest świetna.

shtk.jpg

Co zaciekawiło mnie po otwarciu pudełka, w środku nie znajdziemy miliona części i tony dodatków fototrawionych. Model znajduje się na ośmiu ramkach, jak na Dragona to mało Brakuje też elementów fotortawionych, nie ma ani jednego. Nie znaczy to, że brak detali, po prostu w pudełku nie znajdują się części nie wykorzystane do budowy modelu, tak jak ma to miejsce w Panzerach lub innych Shermanach tej firmy.

Jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, to producent zapomniał dodać przeciwkurzową osłonę jarzma armaty oraz szperacza na lufie (jeśli pomyliłem terminy to przepraszam, o pancerce powojennej mam małe pojęcie). Kolejnym merytorycznym babolem są oznaczenia, tzn ich umiejscowienie w czasie. Wszystkie cztery warianty oznaczeń są datowane na 1965 rok, czyli wojna wietnamska. Szkopuł w tym, że wersja B została zbudowana w 1967, jako odpowiedź na warunki pola walki w Wietnamie. Nie możliwe więc, żeby wersja B była używana w 1965 roku, skoro powstała w 1967.

Planuję budowę modelu prosto z pudła, ot po prostu chcę machnąć coś lekkiego i przyjemnego ( tak dla od stresowania od blacharki w Flakpanzerze) W temacie powojennej pancerki jestem zielony, liczę więc na Waszą pomoc w budowie modelu. Mam nadzieję, że coś ciekawego uda się z tego zestawu ulepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.