Jump to content

F2A-2 Buffalo Special Hobby 1:72


grzesiek83
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich po przerwie.

 

Wakacje minęły mi nad wyżej wymienionym modelem. Z założenia miał być to krótki i relaksacyjny projekcik i z tych założeń wiele nie zostało przy starciu z tym modelem. Musiałem trochę się namęczyć, aby złożyć go w całość i żeby jakoś wyglądał. Dodatkowo kilka elementów dorobiłem samodzielnie. Z igieł zrobiłem lufy karabinów, rurkę pitota oraz celownik. Z kawałka blaszki zrobiłem coś w rodzaju prowadnic do odsuwanej części owiewki, aby zasłonić miejsce łączenia boku kadłuba z żywicami z wnętrza. Model malowałem pactrą (czarny i czerwony), alcladem ALC-101 oraz po raz pierwszy wszystkie żółte elementy pomalowałem farbami gunze, na które będę powoli przechodzić. Na koniec poszedł sidoluks, kalki, sidoluks, lekki wash i na koniec mat. Niestety dopiero na zdjęciach zauważyłem mały babol na owiewce, będę musiał to poprawić. A teraz zapraszam na zdjęcia:

 

IMG_7137.jpgIMG_7139.jpgIMG_7140.jpgIMG_7141.jpgIMG_7142.jpgIMG_7143.jpgIMG_7158.jpgIMG_7159.jpgIMG_7160.jpgIMG_7163.jpgIMG_7164.jpgIMG_7165.jpgIMG_7167.jpgIMG_7170.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo interesujący i przyjemny w odbiorze samolocik. Malowanie też nieczęsto wybierane przez modelarzy. Nieco razi chyba odcisk palucha na kadłubie po lewej stronie, za skrzydłem (jeśli źle widzę, to sorry). Na zestaw nie narzekaj, i tak jest o niebo lepszy od np. starego Revella, z nitami wielkimi jak hufnale

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze, fajnie że się Wam podoba, chociaż sam czym dłużej patrzę, tym więcej błędów widzę. Co do miejsca za skrzydłem, to nie jest to odcisk palca, ale zaciek przy ostatnim lakierowaniu. Próbowałem to poprawić, ale ślad pozostał i został dodatkowo wyostrzony na zdjęciu. Na żywo aż tak tego nie widać. Malowanie wydaje mi się dość trudne ze względu na kolory, ale właśnie dla niego kupiłem ten model. Ogólnie nie jest to według mnie zły model, wymaga jedynie trochę więcej cierpliwości i pracy. Teraz czas kończyć pozostałe rozgrzebane modele i brać się za kolejne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.