Skocz do zawartości

BWP-1 izd.765Sp4 1/35 Trumpeter i reszta.


Leeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałem się podzielić zdjęciami tego co teraz modeluje. Wiem że zdjęcia słabe, ale mojego nadwornego fotografika, nie ma teraz w domu, a ja sam no niestety... Tak czy owak podoba się czy nie ? Może jakieś sugestie względem wykończenia?

 

bwp006_zps9558d9b4.jpg

 

bwp005_zps5d9b74f2.jpg

 

bwp004_zps4ba0d2f6.jpg

 

bwp003_zps85b728a3.jpg

 

bwp002_zps4c742333.jpg

 

bwp001_zps6c586d0d.jpg

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś sugestie względem wykończenia?.

Nadaj mu jakiś charakter. Na razie to materiał wyjściowy. Daj mu historie. Pojazd w służbie, pojazd na poligonie, pojazd skoszarowany, pojazd w warunkach bojowych itp. Możliwości jest wiele. Na razie masz fabrykę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobrze o tej fabryce. Poligonu nie będzie, nie lubię modeli utaplanych w błocie. Dla mnie musi być widać bryłę pojazdu. Pewnie najbliżej mi tu wyjdą koszary. Sam jeszcze pamiętam jak służyłem na zwykłym BWP, jak dbaliśmy o niego, był to już prawdziwy dziadek, a rdzy ani trochę czasem po myciu błyszczał się jak psu... W wojsku wbrew powszechnie panującemu modelarskiemu dogmatowi dba się o sprzęt. Wyjątek to poligon (zaraz potem gruntowne mycie) i wojna wtedy nie ma czasu rzecz jasna na upiększenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny BWP-ik, miałem wątpliwą przyjemność pojeździć takim po Biedrusku, gdy dowcipny kierowca nam otwierał drzwi desantowe podczas częściowego zanurzenia pojazdu w wodzie ale mam sentyment do tego wózka i lubię jego modele. Ja bym go potyrał nieco i upaćkał, ale rozumiem modelarzy lubiących czyścioszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desaxe, czyżbyś był w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu?

Dokładnie tak trochę żałuję, że w woju nie zostałem, pewnie bym już oficerem dawno był, ale w obecnej pracy jako podoficer też nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo ładne "żelazko". Co prawda nie nasz wariant, ale nie zmienia to postaci, że ładne. Ja ze swoim BWP utknąłem w jakichś 80 procentach montażu i jak do tej pory brak ochoty na dalszą zabawę. Dokładnie podzielam Twoje zdanie w zamiłowaniu do pojazdów o nieznacznym brudzeniu. W BWP spędziłem grube setki godzin i naprawdę mało kiedy były wysmarowane. Kierowcy nawet na poligonie w przerwie w zajęciach kręcili się przy pojazdach i wyłamanymi kijami wyskrobywali i wystukiwali błoto skąd się tylko dało. Oczywiście taki wygląd pojazdu był jedynie na "taktykach", na szkoleniu ogniowym wozy były najczęściej czyściutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.