Skocz do zawartości

Nowy Sherman made in Heller 1/72


gumowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Shermoholików, lub jak zwał Shermofilów, do których się sam zaliczam nowy wypust firmy Heller, który zadowoli tęskniących za brakiem Dragonowskich zapalniczek Puki co zdjęcia testowego modelu

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234949722-new-heller-172-sherman/

Na FB widać więcej zdjęć

https://www.facebook.com/hellerjoustra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt posiada pewne błędy, ale i tak wygląda na lepszego od wypustów UM. Będzie fajna baza do robienia konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on już trafił do sprzedaży? czy mówisz o stareńkim Shermanie Airfix/Heller, który to też był wypuszczony z barką desantową. Ten stary tylko w zarysie przypomina Shermana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No i proszę szczegółowy in-box zapowiadanego M4 z Hellera

http://minitracks.forumpersos.com/t10320-le-sherman-heller-en-carton-et-en-plastique

Co prawda trzeba by mieć go w łapkach żeby coś więcej powiedzieć, ale na chwilę obecną widzę że na bank bije UM-owskie i Trumpeterowskie Shermany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adamie oglądając wypraski można mieć jedynie za złe francuzom że nie wydali najwcześniejszego zawieszenia z wózkami M3. Co do innych wersji optował bym bardziej nad M4A2 bo tego modelu żabojady miały sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na francuskim ebayu ok 12 E, czyli można założyć że w okolicy 50 zł, może mniej. Pożyjemy zobaczymy. Ciekawe kiedy trafi do sprzedaży w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Uwaga.

 

Kupiłem model Shermana M4A2 w 1/72 (nr katalogowy 79894) i okazało się, że była ramka "D" extra z modelu M4 (ten wihajster nad silnik do brodzenia), za to brakowało jednej z dwóch gumowych ramek z gąsienicami, a że na na jednej jest po jednej gąsienicy różnych typów, na na każdą stronę czołgu byłby inny do założenia. Tak przy kupowaniu pasuje sprawdzić czy nie ma braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - u mnie też się tak zdażyło jak w poście powyżej,

 

tzn w moim pierwszym M4A2 było wszystko OK, później kupiłem M4 - OK, kolejny M4A2 - pomylone ramki jak w opisie Botan-a,

w następnym (moim 3cim) kupionym M4A2 było znów wszystko jak należy,

 

nie mniej jednak widać te pomyłki nie są jednostkowe, Heller zawsze przy instrukcji dawał dane kontaktowe, formulażyki itp, może czas pierwszy raz z tego skorzystać?

 

poza tym, po złożeniu 3 modeli uważam ten modelik za świetny wypust, akurat czołgi robię bardziej na odstresowanie niż poważne dłubanie, i tu ten Sherman sprawdza się świetnie super spasowanie, b. ładny detal, jedynie kalki średnie albo wręcz słabe (raz - mmimo że to świeże wydruki - trafiły mi się niemal sztywne blaszki) generalnie b. przyjemny model na kilka wieczorów.

Ponieważ mam kalki na polskie Shermany spod Monte Cassino to na pewno kilka hellerów jeszcze dojdzie

 

pozdr!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.