Skocz do zawartości

Figurki 1:35 Afrika Korps


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym dziale to mój pierwszy temat. Właśnie tworzę Panzer II ( viewtopic.php?f=87&t=40677 ) i w zestawie są figurki, doszedłem do wniosku, że trzeba się w końcu nauczyć ich malowania. W internecie znalazłem fotki mundurów niemieckich, a że według Żony jestem daltonistą to proszę o pomoc w identyfikacji kolorów garderoby przedstawionej na poniższych zdjęciach. Najlepiej gdyby ktoś mi podał numerki farb najlepiej na początek Humbroli a może i akryli Vallejo (którymi to dopiero zamierzam się uczyć malować)

Jest jeszcze jedna rzecz, której się obawiam a mianowicie malowanie skóry (twarzy, rąk i nóg)

 

Zdjęcie 1

German%2520DAK%2520shirt.jpg

 

Zdjęcie 2

German%2520DAK%2520shirt%2520II.jpg

 

Zdjęcie 3

German%2520DAK%2520M40%2520tunic.jpg

 

Zdjęcie 4

German%2520DAK%2520M40%2520tunic%2520II.jpg

 

Zdjęcie 5

German%2520DAK%2520M40%2520tunic%2520III.jpg

 

Zdjęcie 6

German%2520DAK%2520M40%2520tunic%25202.jpg

 

Zdjęcie 7

German%2520DAK%2520M40%2520tunic%25202%2520II.jpg

 

Zdjęcie 8

German%2520DAK%2520M40%2520tunic%25202%2520III.jpg

 

Zdjęcie 9

German%2520DAK%2520M42%2520tunic.jpg

 

Zdjęcie 10

German%2520DAK%2520M42%2520tunic%2520II.jpg

 

Zdjęcie 11

German%2520DAK%2520M42%2520tunic%2520III.jpg

 

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej: http://www.speercollection.com/Military/german/Uniform/

 

Figurki nie są wysokiej jakości ale myślę, że na początek nadadzą się w sam raz. Jak już je skleję i wstępnie obrobię (szlifowanie nadlewek, szpachla, łagodzenie kantów na drelichowych spodniach ) to prześlę zdjęcia. A i jeszcze muszę trysnąć podkładem (mam jeszcze kilka farbek revela, które chcę wykończyć a do tego nadadzą się w sam raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zainteresowanie tematem ale ja dalej brnę w to bagno... Powoli, bardzo powoli szlifuje figurki, ogromna ilość łączeń form do oszlifowania, potem jeszcze szpachlowanie, którego się boję bo jak coś zapaćkam szpachlówką to już nie będę w stanie tego odtworzyć.

 

P1020773.JPG

 

Tak się zastanawiam, czy do figurek przykleić wszelkiego rodzaju dodatki (manierki na wodę, dodatkowe magazynki i broń) teraz czy dopiero po malowaniu a przed wash-ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej po malowaniu przyklejać detale.

Ze szpachlą bym nie szalał, bo to nie ma sensu. Lepiej w miejscu ubytku zrobić dodatkowe załamania krawędzi. ŁĄczenia form, nadlewki itp wyskrobuję delikatnie skalpelem, potem papierek ścierny i się więcej nie bawię, no chyba że masz naprawdę kratery to albo szpachel (tu fajna jest wodnorozcieńczalna szpachlówka akrylowa bo jak coś zalejesz, to zmywaczem ją usuniesz), albo zrezygnuj z tej figurki.

Co do kolorów to ciężko coś powiedzieć bo na każdym monitorze będzie to inaczej wyglądać, do tego chyba na zdjęciach jest skopany balans bieli. Najlepiej sprawdzić numer w instrukcji i zamówić takie farby lub odpowiednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny mały postęp w pracach, pomalowałem prawie wszystko zostały małe poprawki i odznaczenia do pomalowania następnie sido i wash. Właśnie nim będę próbował nadać odpowiednią barwę przede wszystkim skórze. Cały czas podglądam warsztat Desaxe.

Grimes - zrobię jak piszesz poprzyklejam drobne elementy jak już skończę malowanie podstawowe a następnie całość sido i wash.

A poniżej moje małe postępy:

 

P1020784.JPG

 

Całkiem zapomniałem o hełmach i pojemnikach na maski gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ci tu naśmiecę. Nie jestem żadnym asem malowania figurek i moje dużo jeszcze pracy wymagają. Jednak wydaje mi się że powinieneś jeszcze popracować nad twarzami. Daj więcej rozjaśnień i cieni. Ja tez mam z tym problem i dlatego zobacz jak powoli u mnie ten proces przebiega.

Ten sam zestaw figurek z którym walczysz:

 

PICT0276.JPG

 

PICT0277.JPG

 

PICT0278.JPG

 

Oczy malowane jeszcze po staremu, czyli najpierw na biało a potem czarne źrenice.

 

Troszke nowsze:

 

PICT0351.JPG

 

Tu już zamiast białej farby robiłem tylko czarne kreski. W tej skali wydaje mi się to lepsze rozwiązanie niż malowanie białek. Ale jak ktoś potrafi to czemu nie.

 

I jeszcze późniejsze:

 

DSCF1557.JPG

 

Tutaj tez nie malowałem białek a wygląda jakby były.

 

Generalnie musze jeszce popracować nad kontrastem na twarzach i w twoim przypadku też mi się wydaje że możesz jeszcze poszaleć. Zawsze można przemalować (to co ja z moimi czynić będę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nad twarzami i rękoma to jeszcze popracuję. Zabrałem się za oczy, na razie wygląda to strasznie. Zrobiłem fotkę w nowym oświetleniu teraz widać więcej szczegółów.

Bazylmis - załamałeś mnie tymi figurantami, jeszcze z 5 lat i moje tak "może" w połowie będą tak wyglądały.

Greif - rzuć na to okiem, czy o to chodziło z tymi cieniami pod kieszeniami i innymi załamaniami? Z oczami to będzie o wiele trudniejsze niż myślałem.

 

P1020810.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujecie leku na to ''jak malować figurki '' zapraszam bo świetny tutorial ;)

 

http://depositfiles.com/files/o8s8n2hg5

 

http://depositfiles.com/files/zx308wfnm

 

http://depositfiles.com/files/ev9s08fwr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postęp prac mały figuranci zostali polakierowani sidoluksem i czekają na przybrudzenie washem. Zastanawiam się tylko czy może wystarczy przybrudzić pigmentami a wash sobie odpuścić?

 

[edit]Tak po przespaniu się z problemem doszedłem do wniosku, że muszę coś zrobić z hełmami, jakoś nie pasują mi do reszty, są za jaskrawe. Trzeba będzie je zwashować. Przejrzałem resztę nie moich zdjęć z tego warsztatu i załamuje się coraz bardziej. Malowanie twarzy wyszło mi kiepsko choć malowałem cienie, modulowałem kolory skóry, o malowaniu oczu nie wspominając (to wyszło mi najgorzej). W planach mam zakupić jedną dobrą figurkę (a nie kilka kiepskich zestawowych żebym mógł się skoncentrować na jednym) i na niej ćwiczyć malowanie twarzy i skóry. Tak wiem złemu baletmistrzowi nawet rąbek materiału u spódnicy przeszkadza ale trzeba się w końcu nauczyć malować figurantów. Tych muszę jakoś zmęczyć, może na dioramie nie wypadną w tłumie tak tragicznie jak na zdjęciach powyżej.[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koloru mundurów, odcienie nie muszą być jednakowe ponieważ słońce Afryki (promienie słoneczne) powodowały że mundury traciły oryginalny odcień poprzez blaknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powoli będę kończył te figurki, zrobiłem washa na hełmach i plecakach, dorobiłem kilka obić na hełmach. Teraz zostało polakierowanie matowym i ustawienie na dioramie. Jeżeli ktoś ma pomysły co można by tu jeszcze upiększyć oprócz zmycia i pomalowania od nowa to czekam na podpowiedzi.

 

Zdjęcie 1

P1030021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W takiej sytuacji jeżeli nie da się już nic więcej wyciągnąć z tych figurantów to będę kończył ten warsztat. Figuranci otrzymali kurzenie pigmentem takim samym jak reszta modeli. Finalny wygląd można obejrzeć w galerii pod tym linkiem:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=81&t=41800

 

Zapraszam do oglądania i dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.