Skocz do zawartości

Supermarine Spiteful F Mk16


HK1885

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy z Griffonem już za mną to czas na kolejną bestię.

Spiteful prosto z pudełka, dodatków ani przeróbek nie planuję. Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym Trumpeterem więc ten producent to dla mnie nowość. Poza twardym i kruchym plastikiem uwag nie mam.

Kokpit do specjalnie wydumanych nie należy, a pod zamkniętą owiewką i tak będzie zaledwie widać, że coś jest. Do usunięcia szew po łączeniu form, ale ponieważ owiewka jest pancerna to jest co zdzierać.

 

Taki szybki modelik jeszcze na przedświęta.

 

DSC_0459_1.jpg

 

DSC_0467.jpg

 

DSC_0460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczęte:

 

DSC_0467_1.jpg

 

znowu za 9 lat

Przewiduję trochę szybciej.

Jakiś oryginalny mundurek dostanie, czy standard?

Standard, chociaż jakbym zrobił holenderskiego albo Fina też byłoby dobrze. Ten model jest trochę umowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Przy kolejnym modelu w 1:48 będę próbował porobić taki fajny pre-shading i rozjaśnienia jak u Ciebie niestety mój aero nie ogarnia takich cienkich kresek, chyba pora go wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym modelu w 1:48 będę próbował porobić taki fajny pre-shading i rozjaśnienia jak u Ciebie

Próbuj próbuj, inaczej nigdy się nie dowiesz.

 

Nurtuuje mnie pytanie - Trumpeter sugeruje malowanie goleni, wewnętrznych części pokryw podwozia i całego oprzyrządowania i wnęk na srebrno podczas kiedy na zdjęciu ewidentnie widzę MSG. No i pytanie - czy wnętrze komór nie powinno być też w MSG?

Nie udało mi się znaleźć żadnych zdjęć, które by pokazywały wnętrze bezpośrednio - kto ma jakieś pomysły?

 

RB518-neg13859C-detail2.jpg

 

SupermarineSpitefulMk14RB518_zpsf87a933d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód zrobiony na szaro.

Gunze H 306 + rozjaśnienia z bardzo mocno rozcieńczonego białego. Wcześniej próbowałem rozjaśniać mieszanką bazy i białego ale wychodziło to mdło.

Ponieważ w XIV-ce wszystko mi zgasło po kolejnych warstwach lakierów i washa tym razem pojechałem bardziej kontrastowo, żeby efekt był widoczny na koniec.

 

DSC_0836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dzisiejszego dnia - natrysnąłem cienką warstwę DG. Najpierw próbowałem z ręki pomalować, nie szło mi za specjalnie. Okleiłem zatem górę wałeczkami z patafixu, zaznaczyłem podziały kolorów i teraz czeka mnie pracowite wypełnianie panel po panelu.

 

DSC_0733-2.jpg

 

DSC_0735-2.jpg

 

DSC_0736-2.jpg

 

ciekawe jak wyjdzie na grzbiecie

Jestem dobrEJ myśli, póki co muszę zamalować zbyt intensywny preszejding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmalowałem DG i zmarmurkowałem przy pomocy żóltej farby.

 

DSC_0737-2.jpg

 

DSC_0734-1.jpg

 

Potem z ręki OG i marmurkowanie białym.

 

DSC_0738_1-1.jpg

 

DSC_0741.jpg

 

No i w zasadzie gotowe.

Jeśli chodzi o wrażenia z malowanie gunziakami to jednak lepiej się nimi maluje od Tamiyi. Jeśli miałbym zrobić jakikolwiek ranking to najpierw Gunze H, potem Tamiya, a potem długo długo nic i... MM autentyki, ale rozcieńczane leveling thinnerem Gunze.

Nie malowałem jeszcze Gunze C, ale zmiana w rankingu może być co najwyżej kosmetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie po poprawkach:

DSC_0733-4.jpg

 

DSC_0734_2.jpg

 

DSC_0735-4.jpg

 

DSC_0737_2.jpg

 

zielone wolę bełtać z piaskowymi, wtedy nie wychodzi taki trawiasty.

Mam już koncepcję na Spitfajera i będzie trochę inaczej.

 

Będziesz jeszcze czymś "psikał" czy tylko przygotowanie pod kalki ?

Bazę zostawiam jak jest, błysk, kalki, znowu błysk i potem oleje. Zobaczę jak kontrasty będą się zmniejszać przy dalszych pracach. W XIV byłem zachowawczy i poza spodem większość efektów jest ledwo widoczna, tutaj chcę zobaczyć jak w praktyce kolejne etapy wpływają na bazę.

 

zerkam z zaciekawieniem w oczekiwaniu na finałowe malowanie

Powiem Ci w sekrecie, że ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten spitful miał ogromne chłodnice !!

Ciekawe czy żaluzje chłodnicy działały jak klapy bo te skrzydłowe strasznie malutkie,

dokładnie to mnie zaciekawiło. Pewnie tak. W każdym razie chłodnice w tym samolocie nie urzekają. Nauczyli sie konstruktorzy z Supermarine robić takie pudła już MK 9. I tak już im zostało. Zero wyrafinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy żaluzje chłodnicy działały jak klapy bo te skrzydłowe strasznie malutkie

Zapewne, biorąc pod uwagę rozmiary żaluzji i klap skrzydłowych.

 

14409D3.jpg

 

W każdym razie chłodnice w tym samolocie nie urzekają. Nauczyli sie konstruktorzy z Supermarine robić takie pudła już MK 9. I tak już im zostało. Zero wyrafinowania.

Kojarzę, że tak zaprojektowana chłodnica generuje dodatkowy ciąg, przewyższający opór aerodynamiczny samej chłodnicy.

Meredith effect się to nazywa czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.