Skocz do zawartości

SdKfz 251/22 D Produkcja


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Esdek już z zielonymi plamami (wątroba coś chyba mu nawala) i po suchym pędzlu ale jeszcze bez rdzawobrązowych paseczków oddzielająych oba kolorki:

th_Imag1197.jpg

th_Imag1196.jpg

armata się robi :

th_Imag1198.jpg

 

I mam pytanko odnośnie nr bocznego. Czy na esdekach było tak jak w panzerwaffe?? Tzn. od lewej: kompania, pluton, wóz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy na esdekach było tak jak w panzerwaffe?? Tzn. od lewej: kompania, pluton, wóz??

Wg materiałów które posiadam, tak.

Model bardzo mi się podoba Czekam na dalsze postępy.

Mam tylko wątpliwości do tej szpary

474efb1bdd6b704f.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wątpliwości do tej szpary

474efb1bdd6b704f.jpg

 

Pozdrawiam

Wygląda to, jakby dolny element był cofnięty nieco do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha i tu jest cały dynks właśnie.... Dragon dał nową część górną ale stare zasobniki boczne. Całość pasuje do siebie jak pięść do oka. Te zasobniki musiałem wypośrodkować tak żeby były dosunięte do przodu oraz żeby ta wklęsła linia siępokrywała i na części z zasobnikami i na części górnej.

http://www.network54.com/Forum/110741/message/1143320240/&pp=x

Tutaj widać jak inny modelarz miał ten sam problem. Tylko że jemu bardziej odstaje. Jednak AFV robi dokładniej

 

Wczoraj wziąłem w obroty mój gąbeczkowy aerograf i wyszło tak....

th_IMAG1204.jpg

th_IMAG1203.jpg

Myślałem że będzie lepiej.. no ale zawsze to lepsze niż takie "od szablonu" malowane pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se teraz myślę, że ten zielony na krawędziach chyba też powinien być gąbeczkowym aerografem zrobiony i gdyby mniej farbki dać to by mógł być efekt inny (bo by pewnie wyszło mieszanie brązu i zieleni).

 

Z daleka wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha i tu jest cały dynks właśnie.... Dragon dał nową część górną ale stare zasobniki boczne. Całość pasuje do siebie jak pięść do oka.

Mam ten sam problem Dłubie sobie Pz IV z Dragona i jest tam taka szpara że uuuuu..... Od dłuższego czasu zastanawiam się co zrobić?

Jeszcze jedno. Trochę późno, ale może uda Ci się zmienić.

5c31114267e67067.jpg

Wydaje mi się, że w tym miejscu powinna być płaska zaślepka zamiast wizjera.

Przynajmniej tak zauważyłem na wszystkich znanych mi zdjęciach.

Można zerknąć np. tu:

http://www.czolgiem.com/niemcy/foto/sd251x22d.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kreskami brązowymi jeszcze coś podziałam... A z tą zaślepką to kapnąłem się już po fakcie (Dragon odwalił kolejną pańszczyznę) ale dorobiłem te malutkie oczka z drucika na burtach i całość ma być późną SdkFz 251 D zaadaptowaną pod PaK'a. Oryginalnie robione Pakwageny nie miały tych uchwytów i zamiast prawej osłony wizjerów miały taką zaślepkę. Cóż teraz juz wiem że nawet przy modelach Dragona trzeba 10 razy porównywać wszystko ze zdjęciami zanim to się sklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daje

Kolejne postępy. Działo już prawie gotowe, część główna złoszowana kołyska(?) jeszcze nie. Jak widać na drugim zdjęciu będę musiał poprawić jeszcze otarcie farby oraz ślady po wypychaczach.

th_IMAG1209.jpg

th_IMAG1208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor łusek jest ciemnozielony. Wg tego co wiem w 1945 i 1944 chyba też łuski były robione z lipnej stali i malowane na zielono albo czarno.

Do tych paści dojdą jeszcze karabiny obsługi trzy puste łuski MG42 z celownikiem plot (nie mogłem się oprzeć) oraz... gramofon który dziś skonstruowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.