Skocz do zawartości

F/A-18C HORNET Revell 1:144


SebastianC.

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad TIRPITZ'em wstrzymane, wracam do moich ulubionych maleństw. Padło na dość popularny zestaw horneta z revella.

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda:

 

1. Usterzenie odcięte, panele inspekcyjne w kadłubie wycięte, miejsce na hamulec aerodynamiczny zrobione od podstaw:

 

DSC_1541F_zps11d191f5.jpg

DSC_1543F_zps9e3ba2d8.jpg

 

2. Płyta hamulca sztuk 3 (tak na wszelki wypadek):

 

DSC_1547F_zps9ff0dc0d.jpg

 

3. Trochę zaszalałem z kokpitem , a raczej luźna wariacja w tym temacie:

 

DSC_1544F_zps129919c6.jpg

DSC_1546F_zpse609a26f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny temat Odetnij jeszcze usterzenie poziome, prosta robota a model dodatkowo zyska na realizmie, przynajmniej w moim mniemaniu.

 

Biorąc pod uwagę Twoje poprzednie modele efekt na pewno będzie powalający.

 

Jakie malowanie planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Model pomalowany i z nałożonymi kalkami + dwie warstwy sido. Poczekam 1-2 dni aż porządnie wyschnie i zabieram się za washa:

 

DSC_2091_zpsfeeeb760.jpg

 

W międzyczasie wystrugałem coś co przypomina radar i końcówkę do tankowania w locie. Na zdjęciu widać też próbne egzemplarze osłon na wloty powietrza formowane z folii aluminiowej.

 

DSC_2094_zps28644d9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli składam wszystko do kupy. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

 

DSC_2119_zps3f8450c1.jpg

 

DSC_2117_zps0e642f1d.jpg

 

DSC_2116_zps1a5ac979.jpg

 

Oczywiście nie obyło się bez kilku wpadek typu zniszczona kalkomania, przetarta farba na krawędziach, paprochy na pomalowanych powierzchniach, za dużo kleju CA itp,itd. Mam nadzieję, że do końca budowy nie przydarzy się jakiś większy wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie to tylko zastanawiało, że wszystko pięknie osobno malujesz, kalkujesz, was:bip:esz, a potem składasz jak klocki Lego. Ja zawsze miałem kupę roboty ze szpachlowaniem a potem szlifowaniem i w życiu bym tego nie zrobił na wykończonych częściach.

 

Jak już dałeś osłony wlotów powietrza to może dasz i kondoniki na dysze? Taki czerwony akcent z tyłu też chyba nie zaszkodzi temu mrocznemu rycerzowi?

F-18Hornet++_40_.JPG

http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/avia/after_1950/F18D/F-18Hornet++_40_.JPG.html

 

Ale najlepiej by wyglądały w takiej postaci jak prezentuje poniższy link. Jest czerwień a widać także i dysze, nad którymi możesz się pastwić

http://www.cybermodeler.com/aircraft/fa-18/images/ishmael_fa-18a_16.jpg

http://www.cybermodeler.com/aircraft/fa-18/fa-18a_walk.shtml

Zwróć jeszcze uwagę na element blokujący siłownik hamulca aerodynamicznego, też czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się tak rozplanować budowę modelu żeby nie było konieczności szpachlowania i szlifowania pomalowanych już części. Czasami zachodzi konieczność zrobienia poprawek i podmalówek i przyprawia mnie to o palpitacje serca, wiadomo, że wtedy najłatwiej coś schrzanić. Parę razy już mi się to zdarzyło.

A co do dysz to oczwiście że będą czerwone kondoniki na nich prawdopodobnie w wersji tej drugiej którą podałeś. Planuję też zawieszki "REMOVE BEFORE FLIGHT" ale one w tej skali mają ok. 1mm szerokości i nie wiem jak zrobić tak małe napisy, chyba zostawię tylko wstążki w kolorze czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Planuję też zawieszki "REMOVE BEFORE FLIGHT" ale one w tej skali mają ok. 1mm szerokości i nie wiem jak zrobić tak małe napisy, chyba zostawię tylko wstążki w kolorze czerwonym.

Ja też tak to zrobiłem w swoim Tornado (http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=38328), ale może spróbować je pobrudzić lekko białą farbą aby upodobnić to "coś" do napisu... może gąbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.