Jump to content

SebastianC.

Members
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Bytom

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przy klejeniu waty szlag mnie trafia bo się do paluchów strasznie czepia. Wiedziałem że jak warsztat tu wrzucę to po dziesięć razy będę wszystko poprawiał 😭
 2. Dzięki panowie za konstruktywną krytykę. Mam jeszcze jeden taki arkusz styropianu to zrobię na nowo. Tylko tym razem papier na gładko bez marszczenia i na to medium gloss.
 3. Dużo ostatnio nie podziałałem. Wkleiłem pokłady i zaszpachlowałem szczeliny między nimi i burtami. Zabieram się jak pies do jeża do przyklejenia stopni na burtach więc w międzyczasie ruszyłem z podstawką. Dwie warstwy papieru toaletowego nasączone rozrzedzonym klejem stolarskim i czubkiem płaskiego pędzla uformowane grzbiety fal, po wyschnięciu szary podkład z puszki i pomalowane farbkami akrylowymi + suchy pędzel. Jeszcze będę to wyrównywał medium akrylowym i na koniec psiknę kilka warstw lakieru błyszczącego.
 4. U mnie nie ma bardzo ostrych krawędzi, poza tym na to jeszcze przychodzą dwie warstwy papieru a po malowaniu wygładzam akrylowym medium błyszczącym. Odkosów fal nie będzie bo w zamyśle miał płynąć z bardzo małą prędkością. Rozważam też wersję zacumowaną i po jednej stronie wyciągnięte wytyki z siatką przeciwtorpedową tylko nie wiem z czego ją zrobić by w miarę dobrze wyglądała.
 5. Zgodnie z obietnicą wrzucam relację z budowy krążownika pancernopokładowego "Wariag" ze zvezdy w 1/350 z paroma dodatkami. Na rozgrzewkę zacząłem od podstawki. Na arkuszu styropianu za pomocą płomienia zapalniczki uformowałem wstępnie kształt przyszłej powierzchni "wody": Z połówek kadłuba usunąłem dziobowy ornament, rufowy balkonik i drabinki. Wszystkie te elementy będą zastąpione fototrawionkami. Obciąłem też denną część kadłuba co by do podstawki pasowało. A tutaj sucha przymiarka. Pokład jeszcze nie przyklejony. Zastanawiam się czy zostawić świetliki pokładowe czy zastąpić edkowymi, te zestawowe nie są takie złe może tylko klapy zeszlifuję i nakleję blaszki.
 6. A dzięki bardzo. Wariag ze zvezdy 1:350 + blachy edka. Rocznik nie mam pojęcia, najlepiej taki żeby ne było poważniejszych przeróbek
 7. A teraz trochę lepiej ze zdjęciami? Ogólnie model jest siermiężny jak zauważył dzidas71 i zrobiony prosto z pudła wygląda bardzo biednie. Trochę sprawę ratują blaszki edka ale też nie są idealne, jak dla mnie za twarde, niektóre elementy nie mają podtrawienia w miejscu zagięcia więc trzeba się trochę namęczyć żeby wyszła ostra kanta. Tak samo parę relingów nadbudówek mają miejsca zagięcia lekko przesunięte względem pokładów i trzeba wprowadzać korekty. Trójnogi pod fighting top'y jak i one same to hardcore i sprawiło mi najwięcej problemów, sama instrukcja też zawiera błędy. Ogólnie nie polecam początkującym, lepiej w tej cenie kupić coś ze zvezdy lub dragonowskie niemieckie niszczyciele. Super_Hans modelu nie syfiłem bo szczerze mówiąc najzwyczajniej w świecie nie umiem tego dobrze robić. Może przełamię się w następnych modelach. Warsztat postaram się prowadzić od następnego modelu, tylko muszę zdecydować czy księcia walii czy wariag'a. O wodzie to napiszę coś więcej w wątku warsztatowym bo mam zamiar zrobić kilka pływadeł w tej konwencji.
 8. Świeżo ukończony model Arizony z HobbyBoss'a + zestaw BigEd eduarda + pokład Shipyardu + lufy artylerii głównej RB Model. Malowany Tamiyami i co nieco maźnięty olejami. Pewnie sporo błędów technicznych i merytorycznych popełniłem ale jak na trzeci model okrętu i pierwszą "wodę" to jestem w miarę zadowolony. Teraz trzeba posprzątać biurko i następne pływadło na warsztat
 9. Blachy od Edka 2 zestawy, Lion roara, pontosa, flyhawka Lufy od RB Model, Abera, mastera Drewniane pokłady masz np. z pontosa, wood huntera, shipyardu, sinsengumi, artwoxa
 10. Nowy Yamato kosztuje koło 1000zł, stary model kupisz poniżej 400zł. Ewentualnie KGV/PoW lub Bismarck/Tirpitz za mniej niż 200zł. Do każdego z tych modeli bez problemu dostaniesz blaszki, metalowe lufy, drewniany pokład.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.