Skocz do zawartości

M-26 Persching 1/72


yar75

Rekomendowane odpowiedzi

Model zaczęty jakiś czas temu.Z okazji Świąt może będzie okazja w nim podłubać

Dołożyłem lufę RB,wymieniłem uchwyty na wieży oraz lufę KMu.Zrobiłem też fakturę na wieży i kadłubie.Wszelkie uwagi mile widziane.

ro2r.jpg

 

4pdi.jpg

 

rby3.JPG

 

ew5p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Szkoda jedynie że jedyny Persching w 1/72 wydał Trumpeter upraszczając w tym modelu wszystko co się dało, przez co model stał się bardziej zabawką niż modelem redukcyjnym. Sporo jeszcze pracy przed Tobą. Dobrze było by się zaopatrzyć w dobrą dokumentację. Od czego tu zacząć... a od wieży. We włazie ładowniczego zeszlifuj te dwa płaskowniki mające imitować sprężyny i dorób sprężyny z cieniutkiego drucika, albo zastosuj wiórek powstający po wierceniu plastiku małym wiertłem, metodę tą podpatrzyłem u jednego z czołowych Czeskich modelarzy. Dorób też uchwyt do otwierania włazu. Właz dowódczy jest w tym modelu za duży wypadało by go wymienić na pochodzący z Shermanów Dragona, celownik też można by zabrać z blaszki Dragona. Do dopracowania także km 0,5 cal tra by mu zrobić ładny uchwyt, najłatwiej wypiłować i w miejscu uchwytów wstawić drucik albo cienki okrągły profil z plastiku. Na pojemniku amunicyjnym tego km widać ślady po wypychaczach. To było by na razie tyle. Kiedyś była na rynku fajna blaszka do tego pojazdu chyba robiona przez OKB Grigorow, nie wiem czy jest dostępna, można by się o nią pokusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzę postęp prac. Lina fajnie Ci wyszła, popraw jedynie trochę jej końcówki widać tam klej. Wykonałeś pewne zabiegi przy wieży ale do finału jeszcze daleko. Pierwsza rzecz, którą teraz spostrzegłem to mocowanie km w pozycji marszowej z tyłu wieży dobrze by było wykonać od podstaw. No i dalej włazy od bidy dowódczy może być, ale ładowniczego to porażka. Podsyłam zdjęcie co prawda późnego Shermana M4A1, ale włazy były te same, przed wieżyczką dowódczą jest też pokazany uchwyt marszowy km.

UbzhbqO.jpg?1

zdjęcie pochodzi ze strony http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/index.html

Cały czas kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się znowu posiedzieć w warsztacie.Dorobiłem parę drobiazgów i generalnie pomału odstawiam Generała na wózek jadący w stronę lakierni.Chciałem dołożyć na wieżę parę ogniw gąsienicy ale nie znalazłem takowych w moich odpadkach.A może ktoś z kolegów ma na zbyciu trochę takiego złomu?W między czasie skleiłem także koła.

4mbb.jpg

 

btfw.jpg

 

r23q.jpg

 

7r9v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo wygląda teraz bardzo dobrze. Przydało by mu się trochę bambetli na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz farba zasadnicza

j7if.jpg

 

awh5.jpg

 

kbdm.jpg

 

j7if.jpg

 

Generalnie b.duży problem miałem z gąsienicami.Prysnąłem je najpierw surfacerem , potem olejną a na koniec pactrą.Farba bardzo słabo trzyma się.Nie wiem czy to przypadłość Trumpetera, bo z gumiakami Dragona nigdy nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Posiedziałem sobie trochę przy mdeliku.Sido i kalki.

 

fv3b.jpg

 

9nir.jpg

 

Oraz łosz.

 

rd0c.jpg

 

zwps.jpg

 

r3b0.jpg

 

elj9.jpg

 

Jutro postaram się Go trochę przybrudzić i over.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgadza się zapomniałem o tym. Swojego czasu jak wychodził prawie razem z SD.Kfz 250 neu był poza moim zasięgiem z uwagi na cenę. Teraz też bym się kilka razy zastanowił czy brać go za cenę ok 100 zł plus przesyłka, a nie dłubać intensywnie w Trumpku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Juliusz z Twoją opinią model piękny ,a że nie tani, Artur to normalne modele z T&T nie należą do tanich modeli .To mimo wszystko wole kupić tego za 100 niż przerabiać i walczyć bo mi na resztę,, życia braknie'' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, zanim ja się przepchnę przez te gromady Shermanów kłaniających mi się z różnych zakamarków mieszkania razem z teciakami i innym sprzętem na którym wojowali Polacy do tego Perschinga to i tak sporo wody w Wiśle upłynie.

A tak przy okazji wystarczy trochę pierdół pozostałych z walki z Dragonowskimi Shermanami i blaszka OKB i wyjdzie piękny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model uważam za skończony.Z pośpiechu do zdjęć nie przymocowałem siatki maskującej na błotnik.Wszystkie uwagi mile widziane.

hu4o.jpg

 

0fkt.jpg

 

0ime.jpg

 

fyx6.jpg

 

60qo.jpg

 

wfb4.jpg

 

qb0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny ci on dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.