Skocz do zawartości

VOLVO FH12


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli można podłączę się do wstępnej oceny modelu.

 

W/g mojej opinii wypraski pozostawiają sporo do życzenia:

Już w trakcie pobieżnej oceny znalazłem kilka skurczy: na kierownicy (pestka do zaszpachlowania),na atrapie przedniej dwa - jeden pod napisem Volvo (do zlikwidowania) drugi pomiędzy żeberkami (tu raczej schody).

Wstępnie przymierzając elementy do siebie stwierdziłem, że atrapa ma inny łuk niż podszybie. Wymaga to wypchnięcia, w trakcie klejenia, podszybia w centralnej części. Inna "usterka" to podobny problem z pasowaniem dachu do tylnych pleców kabiny ( tu też trzeba podgiąć ).

Minusem w/g mojej opinii jest fakt, że by skleić ramę trzeba wmontować już sklejony silnik (w/g instrukcji producenta). Znacząco utrudni to "zabarwianie" silnika na kolor inny niż rama. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych ale można to było uprościć.

Drugi minus to daszek przeciwsłoneczny wykonany z przeźroczystego plastiku. W oryginale zrobiony jest z ciemnego półprzejrzystego tworzywa. By uzyskać w modelu podobny efekt trzeba się bawić z barwionymi lakierami bezbarwnymi. A to się czasami może nie udać.

Sporo roboty będą miały również pilniki. Linie podziału form widoczne są na wielu elementach np.: na piórach resorów.

Producent mógł się również wysilić i wykonać chłodnicę z zarysem żeberek a nie wykonać ją jako gładki klocek.

Na koniec naklejki:

Ciekawy motyw graficzny niestety wykonany w matowym wykończeniu zmusza do lakierowania całości bezbarwnym połyskiem. Użyte kolory są szarawe i wydaje mi się, że nie będą prezentować się należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem pewien, co do przebudowy zawieszenie. Aktualnie sklejam actrosa, przednie zawieszenie w modelu to resory piórowe, w oryginale jest zawieszenie pneumatyczne. Ale ostatnio na parkingu trafiłem na takiego Merca z piórami. Ciężarówki są konfigurowane pod konkretne zawieszenie klienta wiec niekoniecznie model musi się pokrywać ze zdjęciami, którymi dysponujesz. A może się myle:D

 

 

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie sie mylisz. Kolega taty dostał nowe FM w konfiguracji 6x2 i tylko dwie ostatnie osie są na zawieszeniu pneumatycznym, kolega wozi ryby w basenach więc narzeka.a to na silnik ze ma 400km i skrzynie biegów 6+pół biegi.Lepszy jest zawieszenie "Tandemu" który jest na pneumatyce sterowanej "jakąś dźwignią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno nic to nie pisałem ;) Robota praktycznie stoi w miejscu, bo chodzę do szkoły /eh:D i niemam zbytnio czasu

 

Jeżeli ma ktoś zawieszenie od dafa to prosze o kontakt, bo nie tak łatwo od podstaw budowac,

 

Co do malowanie niejestem jeszcze przekonany, ale zdaje mi się ze bedzie to błękitny metakik

253882594_3

 

 

mam jeszcze pytanie odnośnie ramy, jest:

a) Matowa

b) Półmatowa

c) Z połyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś update:

 

931e6aa0d1b3f2f0.jpg 64376a050ac80f76.jpg 28c0f14be79b3185.jpg 1487a4543a419576.jpg d78bcc03faa87f21.jpg 99e44573c3573cb9.jpg

 

 

Ten biały pasek to szpachla, zrobiłem go bo ten orginalny złączył się z klejem i szlifowanie było... Lampki na górze zaszpachlowanie a teraz ide jeszcze raz pociągnąc podkładem.

 

 

P.S

Mam nadzieje ze zdjęcia ulegną poprawie, zamówiłem Samsunga s630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.