Skocz do zawartości

Leopard 2A4/ Revell / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

No cóz, pora startować z kolejnym projektem. Na warsztat wziałem współczesną niemiecką myśl techniczną, czyli - Leopard 2A4. Z dodatków dodam tylko gąski Bronco, metalowa lufe RB i metalowe liny. Nie mam zbytnio wiedzy o nich, dlatego to będzie lajtowy projekcik prosto z pudła, ale wszelka pomoc i tak się przyda Prosilbym o jakąs instrukcje w złożeniu lufy, bo za bardzo nie jarze tych małych dupereli.

 

 

jw3z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli ruszyly z kopyta. Kadłub został złożony w jedna bryle, następnie złozylem zawieszenie, a nadlewki imitujące uczwyty zostały usunięte i zastąpione drutami. Poki co musze przyznać, że dobrze się go składa i tylko na przodzie łączenia kadłuba trzeba było uzyc szpachli. Teraz będę uzupelnial kadłum w reszte elementów. Tylne kola postaram się zrobić ruchome po przez zrobienie osi z rurki polistyrenowej. Ten zabieg ma pomoc mi później przy założeniu gąsienic, bo na sztywne kolo będzie ciężko.

 

xt30.jpg

ixym.jpg

twmz.jpg

v1wd.jpg

qpvg.jpg

h0le.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etap prac

 

Wieża złozona w jedna bryle. Tutaj już tak kolorowo nie było i trzeba było troszkę szpachli uzyc.

 

Działo zostało złożone, ale na razie na sucho je umieściłem w jarzmie

 

kkyw.jpg

 

kgl0.jpg

 

mvv9.jpg

 

Elementy wieży powoli laduja na swoje miejsce. Pytanie do znawców, czy włazy sa prawidłowo osadzone ?

 

k7z0.jpg

 

tevg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kolejne fotki Wieża prawie skonczona i będę bral się za gąski. Obawiam się trochę spasowania tych fartuchów bocznych, bo zrobiłem przymiarke na sucho i jedna strona nie bardzo mi pasowala. Montaż na stale i ewentualne korekty w tym momencie odpadają, bo nie zaloze gąsek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża poskladana, a niektóre elementy dojdą po malowaniu.

 

1uv4.jpg

 

r8j8.jpg

 

tetd.jpg

 

cxms.jpg

 

th7b.jpg

 

Nawiercilem lufe w karabinie i na razie osadzilem go na sucho.

 

u8h4.jpg

 

Pora na gąski. Tutaj musze powiedzieć, że praca nad tym materialem to czysta przyjemnośc Wycinanie, obróbka i samo składanie idzie bezproblemowo i w miare szybko Szkoda, że Bronco nie robi gąsek do większej ilości pojazdów

 

k173.jpg

 

bd2i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W martoli np. Toro model za jedyne dwie dychy kalki do różnych polskich pojazdów min Leopard 2 A4 , jak teszta się nie przyda możesz sprzedać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap składania został zakończony.

 

Dorobiłem uchwyty na liny. Nie wiem czy prawidłowo wygladaja, ale chyba lepsze to niż nic

 

plal.jpg

 

Tutaj kolejne elementy, które wykonałem troszkę po swojemu

 

jz98.jpg

 

8m2l.jpg

 

i gotowe gąsienice

 

4y86.JPG

 

Teraz model przygotuje do polożenia podkładu. Jak przyjdą farby, to będę etapami malował i składał reszte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cos takiego zmajstrowałem Oczywiście calosc malowana pędzlami. Pozostaly mi jeszcze tylne lampy i będę kładł filtr. Nad gąsienicami popracowałem przed założeniem ich, aby sobie nie utrudnić pracy i na koniec zrobie tylko drobne poprawki

 

ee42ed0c7c708d0bmed.jpg

 

a24ec857c308c709med.jpg

 

08d5ab2f25ddb5dbmed.jpg

 

c7a3bb96c1b94349med.jpg

 

555a8bdf72a1cfcemed.jpg

 

5c75666ef73c4bd2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.