Skocz do zawartości

"Cisza przed burzą" / Nowe Tokio 3 / rok 2015 / 1:35


JACER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu tłucze się po mojej głowie idea wykonania dioramki, inspirowanej jakimś filmem, książką etc. Z racji tego, że wciąż bliskie są mi także tematy manga/anime, postanowiłem, że to właśnie z japońskich komiksów czy seriali animowanych zaczerpnę jakiś pomysł.

 

Całe lata temu, czytając mangę "Neon Gensis Evangelion", zapadła mi w pamięć taka oto scena:

 

71a7367821f9a549.jpg

 

Kadry z mangi przedstawiają sytuacje w której siły ONZ (lub też „japońskie oddziały ochrony wybrzeża”{…}) stacjonujące w Japonii (Neo Tokyo 3), oczekują w pogotowiu na ewentualny kontakt z Aniołem (Angel), który stanowi śmiertelne zagrożenie dla miasta. Zainteresowanych historią odsyłam do przeczytania mangi lub oglądnięcia anime (jest to jedna z niewielu historii, która była (i jest) bardzo popularna tak w Japonii jak i na cały świecie).

 

Długo nie mogłem rozpoznać co to za czołgi stoją na tym wybrzeżu??? Całkiem przypadkiem wpadłem na to, że jest to japoński czołg Type 74. Jednak ten czołg nie za bardzo mi się podoba. Sama scenka jest bardzo klimatyczna, ale sam tank nie za bardzo. Wyjściem z sytuacji okazał się nowy film kinowy, w którym przez momencik ukazuje się widzowi taki oto widok:

 

bdbf297dab1404c8.jpg

 

Mam wrażenie, że rysownicy trochę zabawili się kosztem miłośników współczesnej pancerki i zmiksowali z 2-3 czołgi w jeden (Type 90[?], Type 10[?], Challenger[?]) Nie rozkminiając tego zbyt długo, postanowiłem, że w mojej scence wystąpi Type 90, który wpadł mi w oko już wcześniej.

 

Poszukiwania na Internecie, zaowocowały dość szybko. Przystępna oferta na Allegro i już po paru dniach był w domku

 

Zdjęcia In-box’owe, możecie znaleźć tutaj:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=71&t=41701

 

A to pierwsze zdjęcia z prac nad samym modelem:

 

Na razie sam dół (wanna, koła, itd.) + ‘system automatycznego ładowania’ pocisków:

 

18cc3da6e1c7b02d.jpg

 

44e8cc69a338fe5a.jpg

 

75c177b36257ecdb.jpg

 

404734235d3eaecb.jpg

 

Sukcesywnie pracuje nad resztą, kolejne zdjęcia wkrótce (jednocześnie myślę o samych materiałach na dioramę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą będzie ten kawałek drogi i widoczna skarpa?

Zgadza się. Tank będzie stał na drodze; z jednej strony skarpa, z drugiej "ścianka przeciw-osuwiskowa". Tak się zastanawiam czy te betonowe (chyba) bloczki w tej 'ściance/umocnieniu' mają jakąś nazwę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym by umieścic na tej dioramce coś jeszcze. Myślałem nad następującycmi "kolegami" Type 90:

http://www.mojehobby.pl/products/JGSDF-Motorcycle-Recon.-Set.html

http://www.mojehobby.pl/products/Light-Armored-Vehicle.html

http://www.mojehobby.pl/products/JGSDF-Type-87-Recon-Vehicle.html

Jednak na razie skupię się na głównym bohaterz tej scenki czyli Type 90. Zresztą trudno mi na tą chwilę powiedzieć jak dioramka będzie wyglądać gabarytowo. Może okazać się, że ledwie starczy miejsca na tank'a (ograniczone miejsce na półce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up-date

W sumie wychodzi na to, że na razie to warsztat samego tank’a.

 

Kilka dni po zakupie czołgu na Allegro zaopatrzyłem się także w dodatki do niego. Jedne to fototrawienia Eduard’a:

 

f030ce52842cb09d.jpg

 

c1bd1cdd9e4c3b51.jpg

 

Na pewno użyję siatek (grile), ‘półek’ na wierzy oraz kilku innych drobiazgów.

 

Drugie dodatki to 'zestaw tuningowy’ do Browning’a (RB):

 

6d39cb50399f7b94.jpg

 

Kupiłem też lufę (RB, zestaw do Leoparda 2), ale po przymiarkach okazało się, że ta w Type 90 różni się jednak od tej z niemieckiego czołgu.

 

I po woli przygotowuję model pod fototrawienia.

 

Tył kadłuba oraz boki wierzy:

 

93513d53d198dc37.jpg

 

61b2caaf1f980fbd.jpg

 

A tutaj foto, chyba jedynego miejsca, w którym przydała mi się niedawno zakupiona szpachlówka Tamiya (biała):

 

cfb7ba3ec2e9ec85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zacny pomysł!

W sumie jeżeli twórcy mangi czy w serii TV czy w kinówce pokusili się o mix 2-3 typów czołgów w jeden to może taki mix nie byłby złym pomysłem na dioramce. Dodało by to autentyczności w odniesieniu diorama - film.

Czy myślałem o dodaniu mecha na scence?

http://www.1999.co.jp/eng/list/688/0/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pytanko - skąd wziąłeś zestawik RB do browninga? Szukam i jak dotąd niedostępny...

Messer

Na początku roku na Allegro udało mi się go dostać.

 

Kuba kurde w Technikum piorunem te modele składałeś i malowałeś. A teraz gorzej od żółwia.

Danielu, Ty lepiej zabierz się za dokończenie, któregoś z twoich tanków Ten projekt jest tymczasowo zawieszony... Fototrawienia spędzały mi sen z powiek, nie są zbyt dobrze dopasowane Mogłem go 'trzachać' prosto z pudła, blachy wydłużyły tylko czas jego budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.