Jump to content

Kyushu J7W1 Shinden (Hasegawa 1/48) czyli Kaczka po Japońsku


hanadam
 Share

Recommended Posts

No dobra. Czasem trzeba skleić jakiś model zeby usprawiedliwić (chyba przed samym sobą) swoje zagladanie na to szanowne forum. Z powodów różnych zyciowych zawirowań miałem ok. 3-letnią przerwę i pewnego grudniowego wieczoru powiedziałem sobie: Jak nie teraz to kiedy?

Żeby przypomnieć sobie do czego służy klej , szpachla i jak się maluje wybrałem model który napocząłem kilka lat temu nie chcąc psuć czegoś nowego i fajnego (jednoczesnie udało mi sie zepsuć coś całkiem przyzwoitego ale to przy okazji następnej galerii).

Ale na temat.

Shinden jest dość starym wypustem Hasegawy, srednio spasowanym i posiadającym paskudne wypukłe linie podziałowe. Kupiłem go kiedyś na aukcji za przyzwoitą cenę nie znając zawartości pudełka - inaczej raczej bym sobie odpuścił - nawet kalek nie miał więc musiałem kombinować coś ze złomu (po fakcie żałuję, że nie natrysnąłem ich - w końcu co za problem pomalować czerwone kółka...) Ale z drugiej strony chcąc mieć taką kaczuszkę nie było innego wyjścia i alternatywy.

No więc koty za płoty - w kilka wieczorów model skleiłem i pomalowałem wodnymi gunze'ami i nie czekając na słoneczne dni sfotografowałem przy świetle zarówek co raczej odbiło sie na jakości zdjęć.

MOzna krytykować do woli - wiem, ze dobrym modelarzem nie byłem nigdy więc i teraz z kilkunastoma dioptriami i trzęsacymi łapskami nie mam już takich ambicji - ale jak wspomniałem na wstępie: chciałem sobie przypomnieć po co tu zagladam

Obiecuję następnym razem mniej pisać ale jakoś tak popłynęło...

SHINDEN022_zps2590f38d.jpg

SHINDEN025_zpsbee741a4.jpg

SHINDEN011_zps1775174f.jpg

SHINDEN012_zps0be1844e.jpg

SHINDEN007_zps4bf1159e.jpg

shi6_zps4cd5d813.jpg

shi5_zpsc8fb906d.jpg

SHINDEN016_zps0b3b2adb.jpg

SHINDEN013_zps87929e84.jpg

SHINDEN019_zps0105f47e.jpg

SHINDEN020_zpsd5d2191d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Shinden to mój ulubiony Japończyk, no może jeszcze Kikka (Karyu), grzechem zatem było by nie zabrać głosu. Powiem tak: - piekielnie poprawny, zrobiłeś go tak, jak się robiło modele w czasach kiedy ten zestaw był "NEW!" Wtedy pewnie w Polsce mało kogo było by na niego stać. Wiem, że tak na prawdę J7W1 było raptem ze 3 sztuki i pewnie właśnie tak wyglądały jak Twój egzemplarz fabryczny zanim Imperium pało, stąd jak najbardziej pasuje stara szkoła. Cieszę się, że powróciłeś do nałogu i gratuluję.

Zatem teraz pora na J7W2 (dostępny w 1:48)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.