Skocz do zawartości

T-90 Zwezda 1:35


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż dłubię tę Zwezdę jakoś tak od sierpnia, była w promocji, a i przespałem wysyp modeli tego czołgu z innych firm. Trudno. Model prawie gotowy, zatrzymały mnie zbiorniki paliwa i siatki na silniku. Te z zestawu muszę wywalić. Szukałem blaszek, ale jakoś się nie natknąłem. Czas poszukać znowu.

 

A tak to wygląda na chwilę obecną.

 

DSCF3060.JPG?gl=PL

 

DSCF3064.JPG?gl=PL

 

DSCF3065.JPG?gl=PL

 

DSCF3066.JPG?gl=PL

 

DSCF3067.JPG?gl=PL

 

Bardziej niż poprawianie merytorycznych błędów interesuje mnie dorabianie tych wszystkich uchwytów, kabli.

 

DSCF3061.JPG?gl=PL

 

DSCF3068.JPG?gl=PL

 

Z miliputa zrobiłem coś na kształt odbłyśników.

 

DSCF3069.JPG?gl=PL

 

DSCF3070.JPG?gl=PL

 

Mam taką fajną grubą linkę, patrząc na zdjęcia oryginału wydaję się ok.

 

DSCF3071.JPG?gl=PL

 

Ta figurka pochodzi z zestawu T-55 Tamiyi, więc nawet nie orientując się w temacie wiem, że musi zniknąć. Obstawiam, że mundur mocno nie aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy że Zvezda nie popisała się z tym modelem, ale to co Ty zrobiłeś to zasługuje na . Nie będę jednak tłumaczył o co mi chodzi, a zadam Ci zagadkę. Popatrz na poniższe zdjęcia, na swój model i zastanów się co jest nie tak:

 

wydech1_zps6149e319.jpg

 

wydech2_zpsbef65d60.jpg

 

Pozdrawiam i walcz dalej

 

Tak jeszcze zapytam. Co to są te odbłyśniki?? Dlaczego po prostu nie wkleiłeś tych przezroczystych elementów pomalowanych na czerwono??

 

A tak w ogóle, to polecam Ci to:

 

http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=1700

 

http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=1702

 

Bardzo przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wydech nie jest wklejony, spieszyłem się ze zdjęciami i wstawiłem go ot tak. Teoretycznie nie da się go wstawić źle, jest tam bolczyk czy zapinka, wiem pamiętam o niej będzie poprawnie. Oczka chcę pomalować czerwoną transparentną. Środek lampy w modelu to puste pudełko, miałem do wyboru, albo robić wg instrukcji i mieć trudniej przy malowaniu, albo sobie utrudnić i coś tam ulepić i wypełnić pustą przestrzeń. Pewnie żadnej różnicy nie będzie widać, ale lubię sobie utrudniać. Dzięki za zdjęcia tych nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Późno, ale odpowiadam. Blaszki Voyagera robią wrażenie, ale są prawie niedostępne. No i inwestować, w i tak skopany merytorycznie model chyba nie warto. Większość fajnie skończonych modeli jakie znalazłem w necie, to jednak praca brudzeniem. Zobaczymy jak oceniony będzie t-72 i t-80 z trumpetera, może tam zainwestuję coś więcej. No ale dzięki za podpowiedź, blachy są naprawdę niesamowite.

O które koła dokładnie chodzi? Przeglądałem kiedyś ten 178 stronicowy warsztat na rosyjskiej stronie i człowiek tam całą wannę ciął. Aż się boję zapędzić tak daleko. Zmierzyłem prześwit i wydaje się być dobry.

A do siatek wywaliłem te Zvezdy, wstawiłem to co zostało mi z Tamiyi, pokrywy które chciałem podnieść opuściłem, zakryły mi otwory w których powinny być siatki.

DSCF3072.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Piszesz że zmierzyłeś prześwit. Ok, może od podłoża do dna wanny wszystko jest z prześwitem w porządku. Tu bardziej chodzi o to że sama wanna ( jej boki ) jest za wysoka. Kiedy kupiłem T-90 z Menga od razu porównałem ze sobą te dwa elementy i aż żałuję że nie zrobiłem fotek, ale na moje oko oceniam że wanna Menga jest o jakieś 0.5 cm, może troszkę więcej, niższa niż Zvezdowska. 0.5 cm w tej skali to naprawdę sporo. A jeśli mogę się jeszcze poczepiać szczegółów to już widzę że nie udało Ci się zgrać Sztory z lufą. W prawdziwych czołgach, o czym za pewne wiesz, te dwa elementy ściśle ze sobą współpracują. Tam gdzie " patrzy " lufa, tam "patrzą" oczy Sztory ( konkretnie chodzi o zakres ruchu góra, dół ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że to coś z wanną jest nie tak. No ale i nie chce mi się i już za późno na krojenie. Model nie jest za drogi więc wolę poćwiczyć na nim brudzenie, niż zapędzić się za daleko. A oczka rzeczywiście są skopane, ale tak to wychodzi prosto z pudła. Ten szczegół napewno poprawię, bo się rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
  • 2 months later...

Powolutku do przodu, ta ilość detali jest fajna, ale przy washu to tak jakby robota za karę. Trochę cieniowania, biedronki, zacieków, ziemia. Teraz muszę kolory wyrównać i dodać naloty na dole. Syryjczycy dorzucają worki na pancerz, mój oryginał ich nie miał, ale są fajne więc pewnie ja je zrobię.

IMG_0673.jpg.79da9a00b37da443d6a1a09a5eb97c1d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.