Skocz do zawartości

1/35 Tamiya Leopard 1


jiad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy czołg i pierwszy model po dłuuuugiej przerwie ( 20 l. temu kilka samolocików italeri złożyłem do kupy). Dostałem zestaw w prezencie bardzo stary model Leoparda 1 ( na spodzie wanny nadrukowany napis 1969 - to chyba rocznik matrycy ). Pomógł mi warsztat tego modelu na jakiejś zagranicznej stronie, który zainspirował mnie do dorobienia kilku elementów.

Łańcuszki na wyrzutniach granatów zrobiłem ze skręconych drucików. Następne były liny holownicze z przewodu z jakiegoś starego zasilacza i koszulki termokurczliwej. Niestety wydaje mi się, że termokurczka ma za grube ścianki. Drugie liny w życiu postaram się zrobić lepiej. Dorobiłem również haki mocujące w/w liny z blaszki z puszki po napoju.

Najwięcej czasu zajęło mi dorobienie brakującego fartucha osłaniającego jarzmo. Tu użyłem chusteczki do czyszczenia okularów ( taka jednorazowa, nasączana alkoholem) i przykleiłem klejem extra thin tamiyi ( nawet trzyma). Na to plecionka wędkarska i oczka mocujące z druciku poprzyklejane rozcieńczonym Wikolem (zabawa przednia)

IMG3047JP_ehrwnrh.JPG

IMG3051JP_ehrwnre.JPG

IMG3057JP_ehrwnxe.JPG

IMG3049JP_ehrwnrx.JPG

IMG3058JP_ehrwnxs.JPG

Na ostatnim zdjęciu po 2 sekundowych oględzinach przez bratanicę (zdemontowany reflektor i km)

W peryskopy wmontowałem kawałki płyty DVD na patafix'ie.

Aktualnie oklejam kalkami, potem biorę się za wash. Zobaczymy jak się to robi. Niestety gumowe gąsienice trochę mnie przerosły. Farba się łuszczy i odpada. Może zabawa z pastelami coś przymaskuje. Ma ktoś sprawdzone sposoby na malowanie takich gąsienic?

P.S.

Nie bijcie za jakość zdjęć. Muszę się jeszcze dużo nauczyć (na przykład że na zdjęciach doskonale widać kurz i rzeczy które normalnie ciężko zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.