Jump to content

1/35 Tamiya Leopard 1


jiad
 Share

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy czołg i pierwszy model po dłuuuugiej przerwie ( 20 l. temu kilka samolocików italeri złożyłem do kupy). Dostałem zestaw w prezencie bardzo stary model Leoparda 1 ( na spodzie wanny nadrukowany napis 1969 - to chyba rocznik matrycy ). Pomógł mi warsztat tego modelu na jakiejś zagranicznej stronie, który zainspirował mnie do dorobienia kilku elementów.

Łańcuszki na wyrzutniach granatów zrobiłem ze skręconych drucików. Następne były liny holownicze z przewodu z jakiegoś starego zasilacza i koszulki termokurczliwej. Niestety wydaje mi się, że termokurczka ma za grube ścianki. Drugie liny w życiu postaram się zrobić lepiej. Dorobiłem również haki mocujące w/w liny z blaszki z puszki po napoju.

Najwięcej czasu zajęło mi dorobienie brakującego fartucha osłaniającego jarzmo. Tu użyłem chusteczki do czyszczenia okularów ( taka jednorazowa, nasączana alkoholem) i przykleiłem klejem extra thin tamiyi ( nawet trzyma). Na to plecionka wędkarska i oczka mocujące z druciku poprzyklejane rozcieńczonym Wikolem (zabawa przednia)

IMG3047JP_ehrwnrh.JPG

IMG3051JP_ehrwnre.JPG

IMG3057JP_ehrwnxe.JPG

IMG3049JP_ehrwnrx.JPG

IMG3058JP_ehrwnxs.JPG

Na ostatnim zdjęciu po 2 sekundowych oględzinach przez bratanicę (zdemontowany reflektor i km)

W peryskopy wmontowałem kawałki płyty DVD na patafix'ie.

Aktualnie oklejam kalkami, potem biorę się za wash. Zobaczymy jak się to robi. Niestety gumowe gąsienice trochę mnie przerosły. Farba się łuszczy i odpada. Może zabawa z pastelami coś przymaskuje. Ma ktoś sprawdzone sposoby na malowanie takich gąsienic?

P.S.

Nie bijcie za jakość zdjęć. Muszę się jeszcze dużo nauczyć (na przykład że na zdjęciach doskonale widać kurz i rzeczy które normalnie ciężko zauważyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.